VW Passat B8 - zatváranie kufra

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa ramairn »

Čauteam Passat B8, 110kw 2015, manuál.
Začal som mať problém zo zavieranim a otváraním kufra či už cez kľúč, tlačítko na dverách alebo priamo na kufri. Začne ho otvárať tak do 1/3 potom zastane a musím opätovne stlačiť otváranie aby ho otvorilo. To isté robí v pri zavieraní v tej istej pozícii. Akurát pri tom 3krát zapípa nejak divne. Skúšal som opätovne pri plnom otvorení podržať zo 5s tlačítko na kufri na nastavení maxima otvárania ale nepomohlo...

https://youtube.com/watch?v=G51Ci6EL2Us&feature=share
Naposledy upravil/-a ramairn v 01.09.2022 11:33, upravené celkom 1 krát.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Vždy je to úplne tá istá poloha, alebo sa tá poloha zaseknutia presúva?
Vždy je zaseknutie sprevádzané pípaním, alebo iba pri zatváraní?

Každopádne, schopná diagnostika a schopná obsluha diagnostiky zistí za pár minút, kde a aký je problém. Je tam vidieť úplne všetko. Otáčky oboch motorov želané riadiacou jednotkou, skutočné otáčky, impulzy hallových snímačov, odber prúdu, rýchlosti, skrátka všetko...

Za seba už len môžem dodať, že vady na týchto lineárnych motoroch od koncernu sú tak časté, až mi to nie je príjemné...
Veľmi často dokonca vadu spôsobujú len nečistoty, ktoré sa časom dovnútra prepracujú a spôsobujú práve vady snímania ich polohy halovými snímačmi...
Ako to nazvať - daň za lenivosť / pohodlnosť? Ja som tomuto systému nikdy neprišiel na chuť. Pre mňa by priniesol jediné plus, ale žiaľ veľmi veľa mínusov...
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa ramairn »

Len smerom dole to pípanie, a zasekáva aj v iných pozíciách ako kedy...dnes som ho otvoril kufor sa otvoril na 4xco som musel stlačiť gombík, potom sa v hornej pozícii zamkla známka ako keby bol zavretý a na stlačenie vôbec nešiel dole musel som ho silou zavriet..
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ešte sa opýtam na to pípanie, môže napovedať...

Pípanie je to aké?
Keďže píšete, že kufor pípa len pri zatváraní, jedná sa o pravidelné cyklické pípanie, relatívne rýchle počas celej doby zatvárania kufra, alebo sa kufor začne zatvárať, následne sa v náhodnej polohe zasekne a spolu so zaseknutím sa sa ozve jednonásobné dlhé pípnutie?

K tomu dnešnému prejavu spolu so štrajkovaním zámku - myslím, že je kufor v takej chybe, že už musí byť aj zapísaná chyba v pamäti závad. Len veľmi nahrubo si dovolím naznačiť, že by som skontroloval káble v prechodke, či nie sú nejakým spôsobom poškodené. Toto sú totiž už veľké, abnormálne chyby...
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa ramairn »

Ahoj. Takže aktualizácia. Objednal som vzpery značky Stabilus,také isté ktoré tam boli už od výroby a teda tento rok slúžili 7rokov. Po výmene otváranie kufra ide o poznanie lepšie a "takmer nezasekáva" a tu prichádzame ku problému. Pri otváraní sa niekedy. Povedzme 1x z 5-10 prípadov zasekne cca 40cm odchylený a musím znova stlačiť aby sa otvoril. Dokonca mi po výmene šiel raz hore až na 3krát....už vážne neviem kde je potom problém veď snímače aj všetko je v tých vzperách a tie sú fungl nové 😵‍💫🫡
Naposledy upravil/-a ramairn v 19.08.2022 16:30, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa oco13 »

Kablovačka? RJ komfortu?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa ramairn »

Poraďte mi kde sa nachádza tento diel Riadiaca jednotka otvárania dverí kufru 3G0962243B

Včera som odplsstoval piate dvere skontroloval kabeláž aj na zámku všade tiež zapisovanie, nikde nič len tento kus neviem kde hľadať a rozobrať pol auta sa mi moc nechce
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa srtdemon »

Rozober ten akutator co to otvara. Tam bude problem.
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa ramairn »

Elektromotory sú úplne nové od Stabilusu, problém trvá. Po ceste hore sekne aj 4x ale počuť pri tom zvuk zámky. Niekedy sa hore zamkne a už vôbec nepočúva ovládanie musí ísť dole ručne. A po ceste dole zaviera zrazu zvuk s elektromotorov ako keby strácali silu normálne slabne a tri krát pípne - čiže hlási chybu, sekne a nejde dole len na ďalšie stlačenie. Musím ísť znova do servisu keď bude čas ..
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa srtdemon »

Nemas polamane kable v prechodke? Aj by to celkom sedelo.

Niektore tieto vw skvosty maju dokonca hlinikove kable…
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa ramairn »

No to neviem, myslíš v prechodke hore ako sa otvára kufor. Ťažko zistiť je tam zväzok keď eich je po *** tých káblov. To tak kúpiť celý zväzok a vymeniť poprípade sa obrátiť na elektrikára neviem či na to prídem v domácich podmienkach. Už bolo v autorizáku prispôsobili ich softvérovo ale nepomohlo. Tak to tam vrátim a...neviem ako sú na tom s elektrikárčinou ;-(
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ja by som do tej prechodky pozrel….
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa ramairn »

Aj som pozrel pred chvíľkou, je tam zväzok kablikov asi 20ks takých tenučkých cca 2mm jeden. Na oko sú úplne v poriadku neporušené je to pevný zväzok ochránený ešte takou čiernou "látkou" na oboch stranách. A pri otváraní ani nerobia nejaký extra pohyb keď som to z vnútra pozoroval. A káble vedúce z elektromotorov ktoré sa pohybujú a môžu sa zalomiť boli menené spolu s elektromotoromi je to jeden kus čiže tam to nebude napája sa to až napevno dnu na karosérii. Napadol ma zámok keďže vydáva zvuk pri 90% toho zasekávania. Prikladám video. Smerom hore zvuk zámku smerom dole hlási chybu tri krát pípne. A zvuk nerobí len zámok ale aj tie zuby v kufri ktoré držia vlastne clonu kufra keď kufor chcete zatiahnuť.

https://youtube.com/watch?v=G51Ci6EL2Us&feature=share
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B8 - zatváranie kufra

Príspevok od používateľa ramairn »

Tak problém s kufrom vyriešený. V Todos Žilina, chybný bol zámok kufra. Vymenené pred dvoma mesiacmi a kufor šlape ako má. Niečo zle snímali preto zasekával a hore sa občas zamkol. Ďakujem za rady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných