Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

veronikakisova
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.01.2022 17:32
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa veronikakisova »

Dobry vecer, pred rokom vo februari som kupila novy Hyundai i30 kombi. V decembri po dlhsom stati auto nenastartovalo, vyfuk ako kebyl buchol a vsade bolo citit benzinovy smrad. Auto to spravilo asi 3x. Potom nastartovalo. Bolo aj v servise, ale diagnostika nic neukazala. Prestalo to. Pred 2 tyzdnami som mala prvu servisnu prehliadku po 15000km. Vsetko bolo v poriadku. Auto startovalo, problem s vyfukom nebol. Dnes som potrebovala niekde ist, auto stalo 2 dni v garazi. Nastartovala som, zas problem s vyfukom spominany vyssie. Ale s tym rozdielom, ze auto nastartuje, ale nepohne sa. Rychlost je zaradena, rucna nezatiahnuta. Otacky su, ale auto stoji. A zas silny benzinovy zapach. A predvcerom ziadny problem. Zajtra ma odtiahnu do servisu. Neviete takto predbezne poradit, prosim Vas, co by to mohlo byt? Mam aj nahrane video. Je to nove auto :( Predtym som mala staru i20 10 rocnu a nic jej nebolo za cely cas. Len som uz potrebovala vacsie auto.
Dakujem.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa achada »

Preco to trapi teba co s tym je? To je snad problem servisu zistit to, nie? :41c2:
jaster-83
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Mas to v zaruke, servis sa musi postarat, len tak zo zvedavosti, co za motorizacia je v tom aute?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Jedine spojka.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - r.v. 2021 :300f: spojka??? Ja tipujem na medzikus. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa peterson999 »

Zapach benzinu v garazi po starte studeneho motora moze byt vacsi ako v lete
To buchanie ak spravne rozumiem moze byt dohorenie zmesy benzinu vo vyfuku a zial aj katalyzatore, tazko z brucha urcit ci je to ono. Castym dovodom byva "vynechanie" zapalovania a dostane sa nespaleny benzin az do vyfuku kde "vybuchuje" ci dohorieva. Tazko z opisu.
Ak si jazdila tymto autom tak predpokladam,ze po zaradeni 1 si spojku aj pustila.
Ale je zvlastne ze ked na nastartovanom motore zaradis 1 ze potom uz po spusteni spojky sa nepohnes. To by muselo byt poskodene tiahlo a vlastne das 1 ale v skutocnosti nezaradis nic. Dost pochybujem ale mozne je vsetko. Snad oco13 nebude mat pravdu a bude to tym mechanizmom.
Pridu, zoberu, snad opravia.
Ja by som kupil Corollu combi, nie i30, tam je riziko odtahu noveho auta blizke nule.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Máme tucsona s el ručnou brzdou a pokiaľ si nedáš pás tak sa neodbrzdi ale nebuchne nič , to len taký tip .
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa undertaker007 »

:( Tucsonov som šoféroval niekoľko, určite všetky bez pásu a nebol nijaký problém to odbrzdiť...
filippi
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.03.2021 11:48
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa filippi »

Dáma píše: " Rychlost je zaradena, rucna nezatiahnuta. Otacky su, ale auto stoji".
Je tam zaradená 1-ka alebo D? Je to teda manuál alebo je to automat? Ak automat....
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa lorak777 »

suhlasim s ocom, a je to v zaruke, tak nechapem o co ide....
veronikakisova
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.01.2022 17:32
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 kombi 2021 sa nechce pohnut

Príspevok od používateľa veronikakisova »

Dobry den, posielam update. Takze auto uz bolo s rovnakym problemom v servise od februara 4x a zakazdym rovnaka odpoved, ze je to bezne a robi to kazde auto. Ze sa ako keby zazerie brzda, ked prsi. A treba ju uvolnit tak, ze musim auto rozbehnut nasilu a to je ako keby ta rana, ked sa nakoniec pohne. Robi mi to po kazdom dazdi. Tak som im povedala, ze to asi tazko, ze na parkoviskach auta neskackaju, ked sa chcu pohnut. So starym som parkovala vonku, dazd, nedazd, vzdy sa pohlo. A je to manual. Dala som to do ineho autorizovaneho servisu a cakam na vyjadrenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 59 neregistrovaných