Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

oco13 napísal: 29.12.2021 20:00
dom bez základov nejde postaviť
Ale ide bolo to aj v telke, relácia "černé ovce" na ČT.
Nasla sa snad firma ktora to postavila bez ? Majitel bol asi Poliak :-) Pša kref dokaže nemožné - z nasej oblasti napr. z 3 aut Jedno... Poznam taku kavu 3v1 a asi to ich inspirovalo... Obcas to bude urcite aj 10v1 ale ostanme pri standardoch :-)
Az teraz som si uvedomi ze nazov I30 mi pripomina ten spontanny napad 3v1 - snad nie som uplne jasnovidny :-)
martinterence
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.12.2021 22:07
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa martinterence »

Vidím že sa tu objavilo pár otázok:

- Ako dlho štartuje ?
Popravde asi by sa to krútilo kým sa nevybije baterka skúsil som to držať raz asi 5-6 sekúnd ale keďže som nepočul žiadnu zmenu radšej som prestal. Hore v treťom príspevku je video kde prvý pokus nenaštartuje a druhý normálne po asi sekunde.

- Tlaky vo valcoch boli spomenuté
To mi povedali že je ok - prvé tri majú 10 (asi barov?) a štvrtý 9.5 , že to je ok, neviem.

- auto dám do servisu niekedy v polke januára teraz ho potrebujem ale určite sa ozvem ako/ak sa to vyrieši

- mhlavaty vďaka za detailný rozbor skúsim sa ich popýtať aj takýmto smerom hoci o tom veľa neviem možno im to niečo pomôže :)

- servis
Stále idem do autorizáku ale do iného mesta nakoľko tento v ktorom som bol je v meste kde pracujem a nestojí to za veľa mám taký pocit, nechcem im krivdiť ale bol som tam 3x a vždy som bol ja za blbca že s tým neviem jazdiť alebo som nezvyknuty na nejaké zvuky :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa oco13 »

Má to bezklúčové štartovanie? Neviem ako korejci ale francúzi sú známi tým, že jednoducho nenačíta kartu. Robil nám to služobný Megan a sem tam mi to urobí Laguna. Odpípa, že môžem štartovať a potom mi vyplazí jazyk. Vytiahnem kartu, počkám 10sec zasuniem a štart je ok.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednu z možností som preberal po tel s iným opravárom včera.Auto štartuje na dotyk kľúča.Občas ale nie,a môže ho točiť do vybitia batérie.Druhý štart na ťuk.Ako inak,Texvik prezradil,že ak je štart dobrý,tak je signál kluky (Hall) ukážkový.Ak je signál kostrbatý a zarušený už ani nenaštartuje.Čiže do signálu sa dostane rušenie.Auto má nový štarter od výrobcu čo trocha komplikuje situáciu,čidlo je pod ním.Čidlo už menené bolo,ale nie za originál kedže ten sa blíži cenove dvom stovkám.Auto nebolo doriešené iba sa urobila blesková diagnostika,majiteľ príde na opravu v januári takže zatiaľ sú to dohady.
martinterence
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.12.2021 22:07
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa martinterence »

Nie nemá to bezkľúčové štartovanie , ale už 3 roky používam ten istý kľúč, kým nepôjdem do servisu skúsim druhý ktorý mám, ten som ešte ani nepoužil.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa jaster-83 »

V autorizaku vedia castokrat prd, pochybujem ze maju vobec osciloskop a aj to vybavenie co tam maju vedia vyuzit tak na 30%, vlastna skusenost ked som chcel daco v inej znacke a hovoril im ze signal ze tam je si viem aj sam zmerat ale potreboval by som vidiet jeho priebeh ze ci maju osciloskop a ci to vedia pozriet a porovnat s tym ako to ma vyzerat....tak mi tam sef technikov doslova povedal ze maju “taky iny specialny osciloskop" a doniesol obycajnu diagnostiku do OBD.........
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jimi-presov
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20.11.2009 21:19
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa jimi-presov »

Nazdar, pripájam sa k téme, na našej i30 103kW 2018 105000km (kúpené nové) ten istý problém. Štartér točí niekoľko sekúnd, motor nenaštartuje. Pri ďalšom pokuse naštartuje a beží úplne normálne.
Vymenil som olej, filtre a prečistil sanie (aj hadičkou cez otvor MAP senzora) a začal liať VIF.
Akumulátor má ale 12,2V ale myslím že už je na hrane životnosti. Aj pokles napätia môže narobiť rôzne problémy.
Uvidím, keď sa to bude objavovať, tak vymením aj akumulátor aj sviečky (tie majú podľa km polovicu životnosti za sebou).
uwa0907976739
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.05.2018 20:31
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa uwa0907976739 »

Zdravim pani. Ozivujem temu mam problem ako opisovali niektori predomnou mam i30 rok 2018 1,4 benzin. Uz skoro rok bojujem s tym ze obcasne nenastartuje na prvy krat a druhy krat stale naskoci. Nosim to do autorizaku ako na bubon ale oni stale nevedia co s tym maju robit. Podarilo sa niekomu vyriesit tento problem? Dakujem velmi pekne za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo si asi myslíte o diagnostike kde vám mechanik napichne pacienta (auto) zhruba ako keď idete vy na EKG.Potom otočí klúč a začne štartovať a tento štart (nezdarený) si nahrá.Potom si záznamu pozrie čo sa dialo.Na obrazovke má napr osem čiar (signálov) a začne rolovať záznam...nabehne 12V (zapalovanie) začne nabiehať signál čidla kluky,pod ním signál vačky,ide nám palivové čerpadlo.Ešte pod ním vidíte prúd primáru zapalovanie,pod ním ide signál vysokého napätia a pod ním ide len čiara ...nemáme impulzy pre vstrekovače. Modelová situácia...čo myslíte,príde mechanik na to kde je problém ?! Ja hovorím že ano. Vie čo sú životné potreby motora a vie si ich skontrolovať.Pokiaľ sa pridáte z názorom,treba to realizovať,hladať človeka čo ovláda diagnostiku.Sú na západe,sú na východe krajiny
V podstate štastie v neštastí je to že porucha nabieha,vie sa kedy a je možné sa na ňu pripraviť.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa Moonshine »

Aké tam máte batérie? Agm gelové? Robíte aké dlhé trasy na jedno natočenie? Kolko rokov majú baterky?
Hyundaie mali ešte problémy s palivovými čerpadlami
uwa0907976739
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.05.2018 20:31
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa uwa0907976739 »

Diagnostiku robili opakovane aj napriek tomu ze auto stravilo par tyzdnov v servise a kazdy den ho pouzivali sa im chyba neprejavila. Potrebuju diagnostiku pri tom "nenastartovani" ktore sa nikdy nestalo ked bolo auto napichnute na diagnostiku.

Baterka bola prva vec ktoru som menil ked som prisiel s tym problemom do servisu takze baterka ma rok. Neskor bolo vymenene aj palivove cerpadlo. A trasy su rozne vacsinou sa auto pouziva na mestske jazdenie ale s pravidelnostou kazde 2-3 tyzdne chodi aj na dlhsie trasy. Baterku mam BOSH S5 A80
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa závada za celé týždne nedá vyvolať,to nemá riešenie.Objektívne ho nemá.Také ktoré by bolo založené sa poznaní reálnej príčiny.V živote nikdy neopravíte televízor kde je pekný obraz a zvuk,proste nemá závady.Tak ako opravár nemôže sedieť mesiace vo vašej obyvačke a čakať,ani servis nemôže mať každé ráno nejaké auto na pozícii v dielni,prichystané fidlátka,všetko ponapichované aby sa urobil pokus o nahratie závady. Dnes zase nič,fidlátka zbalíme,zajtra skúsime zas. To takto nejde. Ak viacero pokusov skončí bezúspešne,nemá to v daný čas riešenie. A všetok čas venovaný snahou nájsť problém je značný a ťažko zúčtovatelný. Katastrofa všetkých snáh okolo riešenia je v tom,že nech urobíte čokoľvek,napr náhodne by ste trafily terč a vadu odstránili,tak o tom neviete. A budete pokračovať v hladaní,toto si treba uvedomiť.
Celá oprava je v takomto duchu len plytvaním peňazí,či servisu v rámci záruky,či majiteľových po záruke.
Do vysokej miery platí,že závady sa samé od seba neodstránia a bude narastať frekvencia výskytu.Jediné čo by som urobil inak,by bolo nahratie všetkých relevantných signálov v čase štartu.Preštudoval či sú naprosto v poriadku a nie je v nich nič otázne aby aspoň v tomto bolo čisté svedomie,že v daný moment je ozaj úplne všetko ako má byť. Veľa závad opraví (alebo im predíde) trpezlivosť,čas od času sa sledujú parametre a kontrolujú.No len to chce si dať vždy 10 minút času a protokolovať si veci vždy ak je auto v dosahu. To je zhruba to čo robí človek pokiaľ má vlastnú diagnostiku a má s kým konzultovať,alebo čo mi robíme v rámci potomkov,kým sa babka vytešuje z vnúčikov,dedo napichne a skontroluje.Samozrejme že auto dôjde pomaly k pol mega len z bežnou údržbou olejov a brzd.Dosť ľudí si to dnes dokáže urobiť samodoma (grupa) a pokiaľ v porovnaní hodnôt sa niečo zmení,posielajú súbor a ja im v tom hladám problém zmeny a čo z toho vyplýva.Tu sa ťažko radí,ak všetko funguje na báze nevvrlosti a nepriateľstva,v najlepšom prípade nezáujmu
1green
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.03.2008 14:54
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa 1green »

Dobrý večer, pripájam sa k téme. Podarilo sa niekomu nájsť riešenie?
tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 fastback 2018 - niekedy neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa tatkotom »

1green
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.03.2008
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných