Skoda 440 Spartak - vymena zadneho loziska

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peteros
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 05.11.2009 14:02
Zdieľať na Facebook

Skoda 440 Spartak - vymena zadneho loziska

Príspevok od používateľa peteros »

Zdravim, idem vymienat zadne loziska na Spartakovi, kupil som SKF 6208C3. Loziska su vsak obojstranne kryte ciernou plastovou krytkou. Povodne boli bez krytky cele zapatlane od mazutu ktory mi potom zasieral pakne. Mozem pouzit tieto nove kryte? Alebo krytky radsej vybrat? Akoje to potom s mazanim krytych lozisiek?
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

To krytie je tam na to aby do nich nesiel bordel a von zasa mazivo. Nechaj to tam.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechať s krytkami.Obsah maziva vnútry vydrží viac než dokáže ten veterán ešte v živote najazdiť.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tak ako ti poradili.Krytky by si mohol dat dole len v pripade ak by sa dalo lozisko mazat z vonku stauferkou.Ale pre istotu vypac ihlou na jednej strane krytku a skontroluj ci je namazane.Nemam s tym dobre skusenosti.
peteros
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 05.11.2009 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peteros »

OK a co tak teda dat dole len tu jednu krytku zo strany kde sa to maze. Na druhej strane je gufero a tam by som tu krytku nechal?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ake mazanie tam je?Vypac ihlou krytku,skontroluj ci je v lozisku vazelina, ked tak trochu este daj a krytku natlacis na lozisko.Je tam v osadeni,zlahka zatlacis a ona v drazke zacvakne.Vazelina v lozisku prezije auto.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mna by skor zaujimalo,ze preco lozisko C3?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ono to ložisko C3 nie je žiadne s veľkými vôľami, na tento účel by to nemal byť žiaden problém.
Ale dal by som si pozor na doplňanie maziva do uzavretého ložiska, ak sa ho pridá viac ako je vhodné, tak po zahriatí to mazivo vytlačí krytku a bude situácia horšia ako keby bolo v zakrytovanom ložisku maziva menej ako by malo byť.
U SKF by som sa zase toľko nebál, hádam si pri výrobe ustrážia aby tam nejaké mazivo bolo, teda teraz mi napadlo, ak tam nemajú sabotérov typu ako je tu oco.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz sabotér a nezaujatý pozorovatel je kua rozdiel. Ja som za celý život nič nevyrobil, ja len musím rišiť prešlapy druhých. :40bd: :40bd:
A pardon nie som nezaujatý - som fest zaujatý proti tejto dobe a proti 21 storočiu, proti tomu ako sa ludiia správajú voči tejto planéte. :3c90: teda som zaujatý - proti človeku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Filozofovanie nechajme iným sokratom, to mi len prišlo na rozum, keď som si spomenul ako si opakovane uvádzal že čo všetko sa v tej vašej výrobe robí zle, aké vyrábate nepodarky, ale aj keď o tom vieš, tak ty to nebudeš nijako riešiť, to je vec tých bielych golierov, ktorí to tam za veľké platy riadia, nech si to prípadne vyžerú.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zle - ak vidím chybný kus v palete škodovky (fabie) tak ho vyberiem a na paletu dám červený lístok. Ak je to paleta Porsche, Q8, Urus - tak si s úsmevom pomyslím - dúfam, že sa na tom dorazí hajzel milionársky. :4012: Toto rozmýšlanie spodiny nikdy nevymažeš lebo bohatý človek v slovenskej hlave je automaticky zlodej a vrah.
Príroda vytvorila systém všetkým rovnako a človek ho pokazil, to sa nezabúda. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Sme síce od témy, ale to sa nemáš moc čím chváliť a iba potvrdzuješ čo som už napísal.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano potvrdzujem :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peteros
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 05.11.2009 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peteros »

To lozisko je v domceku naboja docela nafest nalisovane, myslim ze ta zvecsena radialna vola sa tam hodi aby to neodislo hned. A konieckoncov v katalogu nahradnych dielov z roku 1957 pre moju 27.seriu auta je C3 lozisko predpisane. Tak preco ho tam nedat ze ano. Mna len zaujimalo to mazanie. Stare loziska boli nekryte a primazavali sa v naboji cez maznicku na rukavu poloosi. Nevedel som ze tieto zakrytovane maju celozivotnu napln pod krytkou. Ja by som sa ale asi fakt bal ze ked sa to nahodou zahreje aby to mazivo spod krytky nevytieklo a co potom?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď je tam od výroby mazivo, čo takmer určite je, tak nemusíš mať obavy, nato tam tie krytky sú, aby mazivo nevytieklo, hoci je aj ložisko zohriate.
To skôr keď by si krytky niečím podpačoval, môže sa okraj poškodiť a potom už krytky nemusia byť tesné.
Napísať odpoveď

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných