Audi A3 8P , 2009 - DRL led žiarovky

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8P , 2009 - DRL led žiarovky

Príspevok od používateľa pedro727 »

Ja som minule tiez videl jedno video kde to vysvetlovali ,ale teda jednalo sa o hlavne svetlomety,na kazdom svetle je napisane,halogen,xenom,led,co kolvek ine je vo vnutri je nesposobile.
Mam za to ze to plati aj pri dennom svieteni. Tiez som to mal na starom aute a na stk ma za to zdrbal vraj si to mam vymenit za to co tam patri inak ma na buduce nepusti.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8P , 2009 - DRL led žiarovky

Príspevok od používateľa seven549 »

problem je v tom ze policajti uz na takuto vec nemaju pravo pokial neoslnuje alebo nieje svetlo poskodene.zaklad je ze to svieti.

max mozu dotycneho obmedzit tym ze mu zoberu technicak vypisu docasny papier na presun auta s platnostou 15 dni a poslu ho na stk kde to preveria.technicak mu vratia ak je to v poriadku.ak nebolo staci ze si spravia fotku ze mal ledky tam kde nemali byt znova stk aelbo na di ukazat ze je to odstranene ale to uz aj pride pokuta asi 50 euro sa za to dava. a vratia dotycnemu technicak.

a dnes je to uz take ze ani sami policajti nevedia ktore auto ma mat ledky ktore halogenky ktore kde ma denne svietenie tam a tam atd.skratka by musel s nimi jazdit aj nejaky znalec aut ktory ma na to papiere ze to moze na ceste riesit.tuto moznost uz policii ododbrali.

ale svicari mozu.alebo colnici kludne nepustia cez hranicu auto ktoremu nesvieti napr tlmene svetlo.alebo jedno svetlo oslepuje svietenim dohora.toto som sa az divil ze za to dali dotycnemu pokutu svicarska policia na ceste 170chf.a este mui povedali kde sa ma ist stazovat.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8P , 2009 - DRL led žiarovky

Príspevok od používateľa jozoD. »

tuninka napísal: 12.05.2023 09:11
oco13 napísal: 11.05.2023 21:40 Mne sa skor jednalo o to ako argumentovať ak mi orgán (policajt, stkčka) pri kontrole povie máte neschválené žiarovky.
stkčka kontroluje sklon, kulisu ako svietiš, farbu ako to svieti, policajt možno skontroluje, či ti to svieti, nie akú žiarovku máš v svetle.... v niektorých dnešných autách trvá vymeniť žiarovku hodinu, veľmi by ma zaujímalo, ako by to vedeli skontrolovať niekde pri náhodnej kontrole, alebo aký dlhý rad by sa vytvoril na STK, kým by skontroloval či máš v svetlometoch schválené žiarovky

nooo....napríklad vieš to skontrolovať asi tak za 5sekund. Samotný svetlomet má na sebe uvedené aký typ ,,žiarovky" tam máš mať. Zhodiíš krytku (niekedy netreba lebo kvoli LEDke ju tam uz nedas :D ), pozries dnu...a bud vidis nejaku H7cku, alebo na teba vykukne obluda s ventilatorom :D
rovnako sa tychto veci kludne moze v zufalej situacii chytit poistovna v pripade poistnej udalosti. niekedy vedia byt naozaj kreativni, tí likvidátori :D

Dosť, ze ta niekedy oslepí nejake original laser-matrix-hyper light, lebo mu to prepne automaticky na dialkove, a urobi ti zadarmenko RTG...pripadne odstrani sedy zakal (aj komplet so sietnicou) .....tak este si montujte do starych kkcín kadejake ine svetla.

Este by som chapal vymenu xenonu za led....lebo tusim xenon reflektor ma automaticku upravu sklonu...tiez ma ostrekovac. Ale do tych H7 a pod. reklektorov....to je hujovina.
A naozaj nechapem ako mohol OSRAM zvladnut homologizaciu pre nemecky a cesky trh.
Lebo fakt...je rozdiel ked ta oslepi H7cka, alebo nejaka mega vykonna LEDka.
Stretavam tychto típkov....a je to zazitok....lebo clovek fakt nic nevidí. A myslim, ze on tiez houno vidi, ked mu zaprši alebo je hmla....lebo mu to svieti ako lampáš...vsetkymi smermi :D :D :D

l
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8P , 2009 - DRL led žiarovky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mám skúsenosť , že na našich dokonale hrbolatych cestách plných aj priečnych nerovnosti, máte veľmi slušnú šancu, že vás oslepia aj tie" najdokonalejšie " svetlá, úplný top je za dažďa, v noci.

Ak idem so xenonmi, ešte ok, ako tak vidieť pred seba.
Ale s halogenmi, s patrične šedivým plastom, čistá lotéria.
Prečo sa nedajú kryty svetiel ľahko vymeniť, to mi je záhadou... :3c90:
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8P , 2009 - DRL led žiarovky

Príspevok od používateľa db69 »

chlapi všetci máte pravdu o tých kreáciách do stretávacích svetiel.Ale otázka je o DRL denné svietenie.je tam 24 W žiarovka .(asi ťa neoslní a navyše v noci) na taký Peugeot( HP24W) stojí okolo 25€/ks ale dá sa nahradiť/prispôsobiť 12V halogénkou z hornbachu za nejaké 2€

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných