H4 LED a machuľa na zemi

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

desire222
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.03.2009 20:23
Zdieľať na Facebook

H4 LED a machuľa na zemi

Príspevok od používateľa desire222 »

Čaute odporcovia aj prívrženci LED v svetlach určených pre halogenovú žiarovku.

Tak som sa na to nechal nalákať aj ja, na svojej jednotkovej octavii som vymenil H4ky za LEDky. Pekné biele svetlo, no akokoľvek sa snažím, stále mám svetelnú machuľu na zemi diaľkové sú tak smiešne že radšej idem stále zo stretavačkami.

Všimol som si že sa z tými LEDkami dá v petici otáčať a dost výrazne meniť projekciu svetla na vozovku.
Pred tým ako ich vyhodim a dám naspäť čo tam bolo by som tomu chcel dať ešte šancu a skúsiť to nastaviť ako ma byt.
Dá sa to vobec ?
Ak ano, poraďte prosím ako sa do toho pustiť.

Ďakujem :300f:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neda
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Si musíš uvedomiť, že v takom svetlomete ako máš na aute, je zásadne dôležité, aby zdroj svetla bol v určitej polohe voči parabole, v jej tzv. ohnisku. No a vlákno žiarovky H4 žiari takmer rovnako na všetky strany, takže svetlo sa na parabole odráža potrebným smerom.
By to musela byť jedna LED-ka v tom mieste, svietiaca dookola, to však nie je možné, lebo LED dioda vždy svieti len jedným smerom, preto sú na tých LED akože žiarovkách, ledky oblepené dookola nejakej tyčinky. Takže sa nachádzajú mimo ohniska tej paraboly a preto to nikdy nemôže riadne svietiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní