Mercedes W203 T - ledky v cúvačkách

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1miiso1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.07.2016 13:49
Zdieľať na Facebook

Mercedes W203 T - ledky v cúvačkách

Príspevok od používateľa 1miiso1 »

Dobrý deň, rozhodol som sa zmenit klasickú žiarovku za vysokosvietivú led žiarovku s odporom v cúvacích svetlách z dôvodu vyššej viditeľnosti v noci. Avšak problém nastal po výmene žiarovky a to, že po zaradení spiatočky svetlo nesvieti nepretržite ale obe blikajú v intervaloch cca každé 3-4sekundy sa rozsvietia na cca 1sekundu . Vedeli by ste mi Wporadiť, kde by mohla byť chyba? Ďakujem.
Mercedes C220 (W203 T) combi r.v. 2004
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

pises ze si dal dal z odporom a teda CANbus systemom problem je vtom ze MB si neustale kontroluje ci niesu vypalene ziarovky a tudis moze byt ten problem nepise ci mas domontovany odpor alebo origo Canbus , skus nieco kvalitnejsie naljepsie ti poradi elektrikar
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ledky mozu byt len zle, blikanim sa to prejavuje :)

apropo, uz ani mercedes nevie poriadne svetlo postavit ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
1miiso1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.07.2016 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1miiso1 »

Ano je to s CANbus systémom. Mne pri kúpe povedali, že to potrebujem a je nato aby to malo odpor ako klasická žiarovka a stým v súvislosti nehlásilo chybu na palubnom počítači. Avšak palubný počítač hlási chybu na oboch svetlách a ako som napísal blikajú ako nejaké pomalšie smerovky.
Skúsim to dať ešte do druhého auta čo to spravý ale ako píšeš budem musieť kúpiť ešte kvalitnejšie asi a snáď to bude vporiadku.

Ako neni to úplne zlé, že by som nič nevidel ešte chvalabohu má cúvačky na oboch stranách a nie ako niektoré autá s jednou slabou ale už pár krát som si povedal, že by to chcelo niečo svietivejšie hlavne keď chodím na chatu alebo iné miesta kde neni veľa osvetlenia.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Doteraz som zil v nadeji, ze vo vacsej tme je aj slabsie svetlo vyraznejsie...

Moja babka tiez furt spominala ze slabe svetlo, slabo vidi a doktor je povedal diagnozu, miesto lepsich ziaroviek cuduj sa svete...:41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
1miiso1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.07.2016 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1miiso1 »

No vidíš to, ja mám svoju nádej a to silnejšie svetlo bude hoci kde lepšie svietiť :2f93:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

MERCEDES nepríjme ziadne led ORIGO čina,ani s odporom ,iba z katalogu MB!!! Naše Actrosi maju s tym blikaním skúsenosti. Kolegovia si pokúpili led kxkotiny a teraz ich predávaju, lebo pc hlasi chyby. Tak ako radí kolega oftalmo ordinacia :4012:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

CANBUS LEDky majú v reále aj tak menší príkon ako origo žiarovka tak asi preto. Aspoň čo mám ja skúsenosť z praxe. Tie originálne sklenené klasické žiarovky sa kus od kusa môžu líšit a že jedna bežná 12V 5W berie dajme tomu 360mA a iná 350mA alebo 365mA.Záleží samozrejme od napájadcieho napätia ktoré v aute bežne kolíše od 13-14,5-14,8 v pri natočenom motore a pri štartovaní je kľudne aj pod 11V . No a ak ten prúd bude menší ako teraz strelím len tak z brucha napr. 330mA tak už je chyba a RJ to tak vyhodnotí a bliká. A riešenie praktické je následvné. Zohnať šikovného elektrikára ktorý by ozaj reálne zmeral odber tej LED a dopočítal a dosadil odpor prídavný zaťažovací k nej aby to sedelo s bežnou sklenenou žiarovkou.
Manželkine B-éčko čo sme mali ,tak som jej dával biele LEDKY tiež s CANBUSOM ale použiteľné boli len do osvetlenia kufra na boku a osvetlenia na piatych dverách na spodku, ktoré malo takú tú červeno bielu dvojfarebnú lampu a vnútri do stropného osvetlenia aj v predu aj v zadu. Na vonkajšom osvetlení EČ to robilo šarapatu tiež a v podstate tie isté žiarovky ktoré vnútri fungovali tak vonku už nie.Tak sme tam nechali žiarovky pôvodne osvedčené sklenené. V podstate pri 5W žiarovke a jej náhrade za LEDku možno samotné LEDky zožerú 1W a zvyšné 4W sa musia premeniť v zaťažovacom prídavnom odpore na teplo a vykúriť do okolia. Kedže to je nereálne aby sa to uchladilo bez nejakého prídavného chladiča vzhľadom k miniatúrnim rozmerom aké sa musia použiť lebo skrátka na viac tam nieje miesto tak s atie CANBUS odpory spravia tak aby to ešte nejak nehorelo a vydržalo aspoň pár dní svietiť a malo aj zvýšený odber oproti obyčejnej LED žiarovke ktorá tieto odpory pridané nemá. Tzakže preto je to tak že tá CANBUS LED má menší odber ako sklenená žiarovka.
stevesigma
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.10.2010 08:27
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Mili ofalmologovia,

Príspevok od používateľa stevesigma »

Chcete ma presvedcit, ze punto s jednou cuvackou s perlickovym sklickom svieti rovnako ako zafira s dvomi 21W ziarovkami s cirimi krytmi?
1miiso1, dobre ze si nevyberal auto podla cuvacich svetiel, ja mam pred domom kopec a musim cuvat s plynom, a preto je lepsie vidiet, lebo nevidim hracky, alebo ine veci, co tam deti zvykli zanechat.
Uplne chapem Tvoju potrebu vidiet dozadu, ale asi doplnkove svetla by boli najjednoduchsie, lebo dementni automechanici (toto plati pre dementnych) nevedia vymenit ani obycajne ziarovky a preto vyrobcovia aut montuju do interieru 10W ziarovku, co dokaze za noc znicit baterku namiesto ledkoveho svetla so stvrtinovym odberom.
Ak ma niekto problemy s citanim a dotkol som sa ho, tak mu treba.
1miiso1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.07.2016 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1miiso1 »

Ďakujem všetkým, ktorý mi odpovedali k predmetu ozázky so snahou pomôcť. Skúsim to doriešiť s elektrikárom a kvalitnejšími led-kami samozrejme. :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných