OSRAM NightBreaker vs. Philips DiamondVision

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

mozno blba otazka ale ked maju tie ziarovky zo zakona 24mesacnu zaruku, tak sa nemozu vypalit po 3 mesiacoch a ak ano mozem ich reklamovat? ved su predsa v zaruke a su nefunkcne? co na to povie predajca?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aj brzdové obloženie reklamuješ keď sa ti zoderie do 2 rokov???

Záruka platí na výrobné vady!!!

[img]http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/eusa_pray.gif[/img]
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

no ved ano, brzdove oblozenie sa zoderie, ale maju tie ziarovky aj nejako hodinovo urcenu zivotnost? lebo aj tie brzdy ak zoderiem po 2000 km tak teda spokojny nebudem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Už som písal, že tieto so zvýšenou svietivosťou majú udávanú životnosť cca 250 hodín. Zaujímalo by ma ako chceš dokazovať koľko hodín svietili (mimochodom, dá sa to zistiť). A keby aj svietili menej - dokáž, že to bolo výrobnou vadou žiarovky a nie napr. prepätím alebo kolísajúcim napätím v palubnej sieti.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

no pokial uz sam vyrobca udava zivotnost 250 hodin, tak je jasne, ze ich zivotnost je fakt biedna
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte raz - taká je jednoducho technológia - zvýšená svietivosť dosahovaná prežhavovaním vlákna = nižšia životnosť. Niečo za niečo - nemôžeš chcieť aj vyššiu svietivosť aj dlhšiu životnosť. :3020:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

roman66666 napísal:mozno blba otazka ale ked maju tie ziarovky zo zakona 24mesacnu zaruku, tak sa nemozu vypalit po 3 mesiacoch a ak ano mozem ich reklamovat? ved su predsa v zaruke a su nefunkcne? co na to povie predajca?
ano, reklamovat to mozes. Ak budes mat cas a nervy - sud vyhras. Pretoze bremeno dokazne je v tomto pripade na strane PREDAJCU, nie kupujuceho!!!
venca5
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 31.01.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa venca5 »

Ja už mám asi rok a pol tie Osram Night-Breaker a nič sa nevypálilo... . Predtým som ich mal vo Favorite, teraz vo Felicii...mohol som spraviť tak 25 tis km s nimi. V noci svietia značne lepšie od sériových..
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

cicmanec -s tou reklamaciou nemas pravdu... brzdove oblozenie zavysi od intenzity brzdenia...---tzn mechanicke opotrebenie..-zaruka sa nevstahuje... ale ! ziarovky maju svietivostnu normu ! ktora urcite nie je 3 mesiace.. tzn moye to reklamovat bezne reklamujem setriace ziarovky ktore prestanu svietit po pol roku... u mna doma.....
dokazovacie bremeno nie je na tebe ! ale predajca ak ste v spore musi dokladovat tvrdenie posudkom od sudneho znalca...ak nesuhlasis mozes si dat spravit vlastny!
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

hej je to tak, to dôkazné bremeno je na predávajúcom. dalšia vec je však tá, že takmer všetky predajne, ktoré sú zvyknuté na určitý objem reklamácií majú svoje "spriaznené" známe firmičky na posudky, stačí si pozrieť staznosti.sme.sk a uvidíte ako to beží, hlavne obuv a textil, tie posudky to je na smiech cez slzy, už len ked si to človek prečíta tak mu musí byť jasné, že ten znalec to často krát ani nevidel.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

ja som kupil do auta ziarovky kde mi predajca garantoval ze
ked pridem s blockom a original balenim
po dobu dva roky mi vypalenu ziarovku vymeni
aj to tak bolo,niekolko krat som prisiel do predajne polozil
mu do dlane staru ziarovku a on mi dal dobru
neviem to presne ale zda sa ze to boli tieto
stranka www.autobiznis.sk
future light gold plnena xenonovym plynom
tak ma nezaujimalo ci sa vypalia kedze som dva roky
mal vypalene menene bez tazkosti za dobre ziarovky

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných