BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gejzamaros
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.09.2023 17:53
Zdieľať na Facebook

BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa gejzamaros »

zdravim, preveloval som si hrubky laku jedneho auta bmw 118d f20 2013. Vsetko je v norme az na tieto nasledovne hodnoty. Myslite si ze bola lava strana po nejakej buracke ? hlavne neviem si vysvetlit ten predny blatnik skoro 1mm... dakujem
Ľavý predný blatník: 902 - 1033 μm
Ľavé predné dvere: 285 - 335 μm
Ľavé zadné dvere: 174 - 179 μm
Ľavý zadný blatník: 164 - 247 μm
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: hrubka laku bmw 2013

Príspevok od používateľa mhlavaty »

LP musel byť riešený klampiarsky,možno v malom rozsahu ale zato určite
PP LZ a PZ prelakovania oderkov alebo škrabancov,zájdený lak by som vylúčil,auto by sa rozleštilo.Skúsený lakýrnik vie zistiť podla rozloženia vrstvy (nehomogénna) približne kde sa nachádzal riešený problém.Tam je väčšinou malé plus hrúbky (plnič)
Neprikladal by som celému význam,vonkoncom nemuselo ísť o závažnú vec,riešia sa aj prkotiny zanedbateľných rozmerov,takže treba to prezrieť a komplexne.Tak ako môže ísť o vážnejšiu vec,presne tak aj nemusí.Máloktoré auto nemá po sebe stopy z parkovísk,majiteľia sa boja to riešiť práve pre tú vlastnosť prkotiny nafukovať ale velké veci bagatelizovať.Pokiaľ je auto pekné,rozhodne by som ho dôkladnejšie prezrel,ale o kúpe by rozhodovali úplne iné veci a závažnejšie.Tie sa ale takými jednoduchučkými prostriedkami zistiť nedajú a tak sa ľudia chytajú drobných lahko zistiteľných.Obísť také auto môže byť výhra aj prehra,rozhodnúť sa treba na základe možností si veci zistiť presne a komplexne takže ktorékolvek rozhodnutie by malo byť zdôvodnené.
tuninka
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa tuninka »

ja mám auto, do ktorého mi buchol taxikár, ľavý predný blatník a nárazník, nič vážne, nič okrem nárazníku a blatníku sa nemenilo.... a dal som to nastriekať.... krásne mi to nastriekal, ale netrafil odtieň... tak znova.... autu nič neni, ale keď ho raz budem predávať a príde niekto s meračom hrúbky laku, tak ho asi kvôli tomu nekúpi, lebo nebude veriť, že tam mám dva nástreky a že auto nie je po vážnej havárii
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale bude veriť,vy mladý si každé hovno fotíte,ukážeš...uverí
tatkotom
Príspevky: 739
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa tatkotom »

A robia dobre. Zapisujem 20 rokov, fotim dlhsie. Som mlady - 62 a pol ;)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je ich vec že robia,nie je ok ak neurobia niečo čo dáva jasný zmysel.Napr vyfotiť si poškodenie.
V AAA Praha som vybral auto pre klienta,super stav len lakovanie vzadu.Dali číslo na majiteľa,majiteľ nabehol,poukazoval celú sériu fotiek...ok auto sa kupuje.
herin
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa herin »

tuninka napísal: 02.04.2024 11:06 ja mám auto, do ktorého mi buchol taxikár, ľavý predný blatník a nárazník, nič vážne, nič okrem nárazníku a blatníku sa nemenilo.... a dal som to nastriekať.... krásne mi to nastriekal, ale netrafil odtieň... tak znova.... autu nič neni, ale keď ho raz budem predávať a príde niekto s meračom hrúbky laku, tak ho asi kvôli tomu nekúpi, lebo nebude veriť, že tam mám dva nástreky a že auto nie je po vážnej havárii
kámo presne tohto sa aj ja obávam...u nás pred robotou mi jeden "šikovniček" buchol paleťákom do kapoty a predného nárazníka..narazník je nemerateľný ale kapota bola robená a lakovaná...potom príde niekto z hentým meracím bazmekom a bude zjednávať kupnu cenu ako keby bolo auto totálka...každemu bud niekto auto oškre, alebo ho oškre sám...tak kvôli kadejakým "teplošom" s meračmi laku jazdime všetci roky s poškriabanými autami...nech idu takí chuji do faka a nasmeruju si to priamo do autosalonov...tam bude ich GUCCI a Dolce Gabana požiadavkám vyhovené...
Kolegyna si oškrela obidvoje dvere doma ako výchadzala z brány..moja žena tiež oškrela dvere a blatník ako vchadzala na pozemok cez bránu..každému sa hocikedy niečo stane...
aj včera som videl video jedneho degeša slovenského na youtube..Arteon rok 2017 lacnejší o 4000 ako boli iné podobne autá a už tam behal s meračom...by som ho kopol do gulí a nech ide kade lahšie..
tatkotom
Príspevky: 739
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa tatkotom »

Preto je dobré si veci zaznamenávať. Podstatné, nie čo mal človek k večeri.
oky má každá fotka z mobilu/fotoapartu EXIF info kde je kedy bola odfotená (aby niekto nemudroval či je pravá)
Naposledy upravil/-a tatkotom v 02.04.2024 16:01, upravené celkom 1 krát.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

Zmeniť EXIF info nie je zas až taký problém... :-\
tuninka
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa tuninka »

zmeniť exif info neni problém, ale veľa ľudí ani nevie čo znamenajú čísla v názve fotky, ktoré sú poväčšine na mobiloch dátum a čas foto....nie to ešte pozerať exif info lol
tatkotom
Príspevky: 739
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa tatkotom »

To je pravda.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d , 2013 - hrubka laku

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech sa nepreskočí cez koňa.Že si pozerajú je úmerné množstvu podvodníkov v priestore.Takže ..prečo by si nemali overovať aj toto ? Je to ich právo...punktum.Hlavne pokiaľ ide o viac peňazí,tak proste platí preverovať,preverovať,preverovať.Dnes sú úplne bežné odžuby v rámci rodiny.Nesprávajme sa inak ako predávajúci a inak ako kupujúci,a to teda dokážeme priamo brilantne.Treba si to pamätať,lebo to platí a platiť bude vždy...kto má v hrsti peniaze ten rozdáva karty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných