Po akom čase môžem prebrúsiť lak?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rimbulo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.11.2019 15:08
Zdieľať na Facebook

Po akom čase môžem prebrúsiť lak?

Príspevok od používateľa rimbulo »

Zdravím,

opravujem si doma svojpomocne par hrdzavých miest na aute. (kedže ide o staršie auto).

Mám už nestriekanú metalízu a chystám sa na lak.
Kúpil som dvojzložkový lak ColorMatic 2K, ktorý by mal byť aj s tužidlom.

Ale vôbec netuším kedy môžem tento lak prebrúsiť na mokro a následne vyleštiť. Keď som sa pýtal pár ľudí, ktorí si doma tiež takto robili hrdzu každí mi vravel niečo iné. Dúfal som, že kedže ide o dvojzložkový lak tak by som ho mohol prebrúsiť a vyleštiť už hneď za pár dni.

Ako to teda je správne?

A ďalšia otázka je, že niekto mi vravel, že lak mam striekať na ešte poriadne nezaschnutú metalickú farbu. Ale ta moja už schla 7 dni a je zaschnutá...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už sa urobila celkom zásadná chyba,čakalo sa z lakom.Lak je nutné naniesť hneď,toto čo sa stalo bude viesť k odlupovaniu lakovej vrstvy.
Brúsiť lak je možné už o niekoľko hodín.Strekni aj na kusok starého blatníka alebo hrnca a máš na čom skúšať či je tvrdé.To streknutie na kúsk niečoho je vždy na kontrolné účely,napr odvetranie medzi vrstvami (stav lepivosti)
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

noo ja si myslim tiez, ze lakovat si to mohol uz na druhy den.. :( presne ako pise mhlavaty, mal si si to na niecom skusit :/
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

lakuje sa hned ako uschne metaliza tj. na dotyk nemas prst od farby ale vidis ze to je uz suche cas zavisi na teplote... Rovnako aj vytvrdnutie a lestenie ak mas lepsi lak mal by to mat napisane pri akom suseni mu tvrva aby bol schopny lestenia.... Ak mas tmavu farbu resp ciernu nie je odveci pockat aj dlhsie aby sa na teba neusmievalo slniecko ked vyjde spoza mracika :D :D :D. btw dufam ze si negitoval na holy plech ak si gitoval a ked nie dufam ze si pouzil aspon postup etch primer primer obrusit no neprebrusit farba a lak.... z druhej strany idealne namastit s niecim vazelina vosky ochrana dutin a pod... Drz sa hesla co je mastne nehrdzavie... majitelia japonskych aut co maju vyrazene cisla na ramoch a pouzili vazelinu vedia o com hovorim ... Ti co tak neurobili maju problem na STK ...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nastriekas metalizu a ked nebude mať lesk.. teda bude matná tak fukneš lak.na druhy den mozes urcite lestit o dušu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vidieť množstvo aut ktoré majú fabrický lak a lúpe sa,strecha,vrchy dverných rámov a tak.Mnoho ľudí tvrdí že je to súhra slnečného žiarenia a prerušenie procesu lakovania vo fabrike pre nejaký problém keď auto nepokračuje pod lak ale ide ne nejakú oprávku a plynie čas kým ten lak dostane.Isté je ale to,že sa pokračuje bezprostredne ako píše marko,zamatnie metál,ide sa lakom prvá vrstva,odvetrá sa ide druhá,kto chce excelent aj tretia pretože bude brúsený a leštený do absolutna..To sa ešte nestalo aby sa zošúpalo,a laky nám už behajú po svete nejaké to desaťročie
Lak by sa mal dosušiť zdvihnutím teploty aby neihličkoval,vtedy sa dá prakticky vychladnutím leštiť.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nechaj to uz tak a strekni lak.ono za tie dni uz aj tak na to sadol prach co bude naskodu.nejak to ofukaj a strekni niesu to snad nejake velke plochy kde to bude vidiet.na buduce davaj lak par hodin po streknuti.ten lak je dobry po zime zastriekavam farbou obite plastove casti prahov naraznikov.ten spray je jednorazovka.tak sa priprav ze musis polakovat vsetko naraz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných