Test Octavie III 1,8 TSI

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

laki ale práve o tom píšem.Zarába výsledok z toho stretnutia,nie to ako si si tam doniesol zadok,ten náklad na jeho dovezenia asi bude ťažko zarábať. Naopak,to stretnutie musí zarobiť na zaplatenie výdavkov cesty.A z tohoto pohladu sa mi nezdá že by mi malo byť jedno aké bubáky už nikdy neuvidím.
Ak ja idem niekam pre diel,tak je dopredu jasné,že ten výdavok niekto zaplatí,tj zákazník.Ale že mi preplatil náklad OK,ale zárobok rozhodne išiel do inej kuchyne ako mojej,a je jedno či do Ingoldstatu alebo Torina či Mladej Boleslavi,tu sa stále len všetko točí okolo toho aby som neškodoval,resp čím menej
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ja som si vyskladal tu Octaviu III 1.8tsi. Elegance, full vybava, koza....cena??? 38.000 EUR ! ...Dakujem, ale neprosim :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Platí že..peniaze kotia peniaze,práca ich určite nekotí.Preto sa budú rôzniť sumy za auto asi najskôr podla spôsobu,akým sa peniaze nadobudli.Ale zase je v tom kúsom mrcha spravodlivosti,lebo ten balík sa vlastne prerozdelí a čosi z neho dokonca dostanú aj tí čo si každú korunku musia oddrieť,i keď je to iba cena za ich prácu a asi nepatrný podiel z celku.Smiešne je,ak ťažko zarábajúci človek narába z peniazmi ako by ich našiel pri kontajnery,ale to je už asi skôr pesnička o IQ
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bajo777 napísal:Neni firma ako firma, kde nehrozi danova povinnost, neni dovod lol , pokial su vsetky prijmy legalne, dovod na kupu noveho je ocividny, preco by mali mat stare verkle a stat mastit brucho ???
Bajo , predstav si že som osobne poznal nemeckého majitela firmy , ktorý keď prišlo zúčtovanie , tak namiesto nového auta dal vernostnú premiu všetkým zamestnancom. Vysvetlil mi to takým spôsobom , že on nepotrebuje zisk - všetko čo je navyše nad jeho spotrebu treba dať do firmy .A firma to sú hlavne JEHO zamestnanci , lebo bez nich by sa ani jeden stroj nerozbehol. Poznal po mene ešte aj posledného turka , čo zametal na dvore a vedel všetko o jeho rodine.
Pritom on sám mal spotrebu minimálnu. Never všetkému čo vidíš v telke, Geisenovci nie sú ani podnikatelia,ani milionari. Sú to obyčajné opice , čo tancujú tak ako im producent píska.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som riešil túto dilemu :

cca 15 000 za NOVÉ

cca 13 000 za OJAZDENÉ (do 100 000 km)

samozrejme som sa rozhodol pre NOVÉ

ak by bola cena okolo 10 000 E za ojazdené , kupil by som ojazdené...
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco13 napísal:
bajo777 napísal:Neni firma ako firma, kde nehrozi danova povinnost, neni dovod lol , pokial su vsetky prijmy legalne, dovod na kupu noveho je ocividny, preco by mali mat stare verkle a stat mastit brucho ???
Bajo , predstav si že som osobne poznal nemeckého majitela firmy , ktorý keď prišlo zúčtovanie , tak namiesto nového auta dal vernostnú premiu všetkým zamestnancom. Vysvetlil mi to takým spôsobom , že on nepotrebuje zisk - všetko čo je navyše nad jeho spotrebu treba dať do firmy .A firma to sú hlavne JEHO zamestnanci , lebo bez nich by sa ani jeden stroj nerozbehol. Poznal po mene ešte aj posledného turka , čo zametal na dvore a vedel všetko o jeho rodine.
Pritom on sám mal spotrebu minimálnu. Never všetkému čo vidíš v telke, Geisenovci nie sú ani podnikatelia,ani milionari. Sú to obyčajné opice , čo tancujú tak ako im producent píska.
Krásne si to oco napísal..presne takto to na slovensku funguje a potom sa každý diví prečo sú na slovensku také nízke platy..je to v mentalite národa..robil som v jednej firme, kde mi meškala výplata 1,5 mesiaca a šéfinko si prišiel na novej audi a4 a prečo?lebo trebalo odpísať z daní..3 ročné mondeo čo mal dovtedy samozrejme ihned predal-šak prečo by sa vozil v takom starom aute a zamestnancom by niečo doprial nie?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Oco, to ma fakt nenapadlo dat vsetko do mzdy :-). V podstate sa to rovna zaplateniu 40% !! statu...Tolko je celkovo danovo - odvodove zatazenie prace...:41c2:
Co sa tyka osobneho auta na podnikanie, no nie kazdy prevaza naklad. Su aj "dusevne" pracujuci ludia, cuduj sa svete bez obcasneho premiestnenia na rokovanie, by ziaden biznis nebol. Z mojho pohladu, to auto proste zaraba, tak isto ako notbuk, telefon, tlaciaren, internet, uctovnicka, kancelaria, auto je len dalsi spotrebak...Ked na toto vsetko nezarobim, navyse aj mne neostane na zivenie seba, 2 deti a 8 rokov manzelky v domacnosti, tak take podnikanie nema zmysel...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

lubos zimovcak napísal:Presne, auto ako také nezarába. Max.nákladné, alebo úžitkové, príp.taxík.

ale či sa človek dovezie na kraksni, ktorá stojí nová 100.000 eur, alebo 20.000 po 3-4 rokoch...,podľa potreby dosadiť iné čísla..., to je úplne jedno, to auto obchod, ani robotu neurobí.

Je to iba leštení ega.

/na druhej strane, aj tí, ktorí robia nákladnú prepravu, stačí, ked im nekto nezaplatí, alebo ked po 5-8 rokoch pradávajú kamion..., z 70-100.000 eur/pri nákupe/, dostanú max 10-20.000...a zistia, že vlastne robili a zarábali pre každého, len nie pre seba.

P.S. EU špekuluje ZDANIŤ novou sadzbou VŠETKY DIESLOVE autá..., asi od roku 2016-2017..., tak, že sa diesle neoplatia, resp. sa dosiahne konečne sen Brutálnej Brigity, že "auto je luxus".
PRESNE TAK !

Ja osobne to tiež nechápem. Ak si kúpi taxifirma nové luxusné Mercedesy, povedzme 30 tisíc eur jeden (odpis DPH), najazdia za 4 roky 350.000km, to auto bude mať hodnotu niekde okolo 5 tisíc eur. Tiež servis stál niečo, pneumatiky, údržba, poistenie (dobre mastné, lebo taxi), samotné pohonné hmoty... Naozaj majú aspoň nejaký zisk? Nebolo lepšie kúpiť už 4 ročné málo jazdené za zlomok ceny a na nich urobiť tých 350.000km? Lebo kúpiť za 30 tisíc a predať za 5 je niečo úplne iné, ako kúpiť za 10 a predať za 2...

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných