Cebia: Kradnuté vozidlo odhalia magnety (+ video)

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Cebia: Kradnuté vozidlo odhalia magnety (+ video)

Príspevok od používateľa Cherro »

Spoločnosť Cebia používa účinnú metódu odhaľovania odcudzeného a falšovaného ojazdeného automobilu. Technológia Magnet Set je založená na princípe magnetického poľa. S jej pomocou sa zákazník pri kúpe dokáže vyhnúť kradnutému vozidlu.

Sfalšované vozidlá majú väčšinou zmenené kódy VIN alebo sú zostavované z viacerých kusov kradnutých, prípadne havarovaných vozidiel. Dôsledkom je, že majú viac alebo menej odborne zamaskované zvary tam, kde nemajú byť. Viac sa dozviete z nasledujúceho videa o prerábaní kradnutých automobilov.

Video TU

Zdroj TU
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

ako nehovorim, ze rontgen este nik nevymyslel, ale na tento napad mozem reagovat jedine tymto videom:
http://goo.gl/vWQ0B
odporucam cas 1:35

a co dodat:
- Skodovka 15 miliard zisk (vynos?)
- VW navysuje vyrobu na 2x
- a nemaju (nechcu?) na tim 15 schopnych developerov, ktori im navrhnu serioznu ochranu auta (tie sucasne su iba aby sa nepovedalo + papier pre poistovnu)

miesto toho tu cebia vymysla sprostosti
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

takouto metodou sa prerabali vozidla pred par rokmi, magnet-set a VIN.test uz prevazne neodhali nic :-)
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

ked tak tak tu je o tom video ...

Príspevok od používateľa romysisa »

mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

už v 90 rokoch sa na škodovkách menili celé torpéda pod sklom a zvary boli tam kde od výroby, na favoritoch celá tlmičová veža.
Aj ja som bol obeťou jedného podvodu, nissam suny z 3 som mal 5 dverového a bolo vymenené celé torpédo s vinkom
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24987
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,som za to,aby sa odtínali ruky.To čo som si pozrel vyvoláva úsmev z viacerých dôvodov.Jeden je ten,že existujú výrobcom doporučené postupy výmeny karosárskych dielov.Tu sa operuje z niektorými vecami,akoby bežná rutinná oprava mala byť zajtra katastrofou a odsúdenia hodnou záležitosťou.To by asi bola polovica vozového parku SR v problémoch.Ak páni z Cébie chytia niekoho po zásahu ako to ukazuje video s výmenami vinka,tak ho treba zavrieť na doživotie.Akýkolvek dielec sa dá vymeniť tak že možu ísť pokojne handry fajčiť a oni to mylím aj vedia.Že niejakého chmula chytia,super,aspoň čosi.
Otázka znie.Komu,čomu,tým pomôžu.Možno nešťastnému človeku čo s Ficovými dvoma tisíckami a pôžičkou kúpil Tháliu ale tá sa zase nekradne.Výrobca si mädlí ruky s každým ukradnutým kusom.Cesta k nekradnutiu nevedie cez strach z Cebie.Je to ako CarCode,prišlo na trh,a načo ?
V živote nikdy,nikto mne,ale ani nikomu inému nikto kód pri kontrole,STK a pod nepozrel.Nosil som kartičky ako taký blbeček,neviem načo.
Jo pane,asi 20 rokov späť sa nemcovi nezdal slováčisko z Mercedesom,tak ma z dialnice odviedli na parking,(nie ako dementi čo v hmle teraz riešili kamion aby do neho zozadu búchali autá) a prvé slovo bolo šlussel..klúčik pane.Potom sa dal do kufra na chrbát a niečo hladal za výduťou kde sa dáva lekárnička.Jo ja som sa vtedy začal zaujímať čo do pekla hladal,lebo doklady ho nezaujímali.Takže tu je asi SVK aj Cébiou,tam kde už chrbát dávno stratil svoje meno
ivko1
Príspevky: 14968
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nejak som nepochopil tú ich zázračnú prezentáciu. Dalej som ani nepozeral, ako verím že by niekto mohol zvárať na "A" stlpiku ale neverim že by niekto zváral na ráme dverí :::

Ved dvere vymením ako celok a tá ich zázračná metoda odhalila zvar práve tam
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mas pravdu, ja som sa tiez usmieval nad "perfektnym" a akoby niecim novym z CEBIE, ved ten clanok je z dnesneho dna myslim ... :-) ... Ja som to ani nedopozeral, prislo mito na smiech ... taketo zistovanie zvarov sa uz davno robi na KO, len pod inym nazvom VINtest a jednym rucnym meradlom Gappointer-om. Ano odhali zvary...no a co? suhlasim s p.hlavatym, polovica aut na sk by bolo podozrivych,lebo su zvary kdekade :-) . VIN cisla, co je najdolezitejsi identifikacny znak vozidla sa uz niekolko rokov nevyrezavaju a nasledne neprivaraju :d :D Su uz na to uplne ine metody, bohuzial taketo auta aj sem-tam prejdu KO a nikto nic netusi. Poznam par pripadov. Velmi pozorne treba sledovat kazdy detail vyrazeneho/ryteho VIN a vyrobneho stitku. Aj zo stitkov vedia urobit prekrasne falze ...
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

kto by uz falsoval stitky?? staci si ich objednat a pridu uz hotove postou hehe :
http://www.buchtara.cz/buchtara/eshop/1 ... bni-stitky
:3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Niet nad čisté svedomie... [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... le/144.gif[/img]
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

vsak toto je riadny oj.b nechce sa mi verit ze niekto zvari krizom dvere, a zaujimavy je aj ten prah ze rez je len na rchnej strane , to co len zarezali zvrchu a dalej co ? a sa cudujem ze presne vedel kde su tie zvary, pochybujem zeby stym hovnom nastrieka komplet cele auto
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

jurkyLE napísal:kto by uz falsoval stitky?? staci si ich objednat a pridu uz hotove postou hehe :
http://www.buchtara.cz/buchtara/eshop/1 ... bni-stitky
:3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
malo si toho este zazil kamoššš :-)
s tymi stitkami od buchtaru si mozes tak akurat vytriet pozadie, ked nie je plechovy :40bd:
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Tragickejšiu formu podpory predaja zázračného produktu majú už len nebankové pôžičkárne.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

laura napísal:malo si toho este zazil kamoššš :-)
s tymi stitkami od buchtaru si mozes tak akurat vytriet pozadie, ked nie je plechovy :40bd:
jj veru ze malo, som este mladuckyyy, i ked ako tak pozeram, tak tam vidim stitky z hlinikoveho plechu ako origoi, tak neviem teda ako si to myslel mistr laura, samozrejme ze su tam aj samolepky :zg282: :zg282:
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

nechcel som Ta urazit jurky, prepac ked to sproste vyznelo :300f: , ale tie stitky su smiesne. Vysvetlim: dnes sa prerabaju VIN cisla a falsuju vyrobne stitky vozidiel napr. VW Touareg, Passat, Audi A6, A8, Q5, Q7, Skoda Octavia, BMW X5,X6, atd...proste auta po ktorych je dopyt a maju vyssiu trhovu cenu.
Stitky od "BUCHTARU" su nahradne stitky pre vozidla davnych dob minulych...samozrejme, ze si mozeme objednat stitok na Liaz, Tatru, prives PANAV, ci BSS, dorazit 8mm raznicou VIN a vahu a usmievat sa na zamestnanca Cebie, ci Kontroly originality. Na KO su programy, v ktorych je databaza 90% vozidiel svetovej produkcie. Su tam presne etalony VIN a vyrobnych stitkov. Identifikatory kazdeho vozidla na kontrole by sa malo porovnat so vzorovou ukazkou ryteho, razeneho, ci vypaleneho VIN a aj s vyr. stitkom. Sleduje sa hrubka rytia/razenia, vzhlad jednotlivych znakov, hrany, zaoblenie, rozostupy atd ... tak isto na stitku hranenie, zaoblenie, UV znaky, hologramy, charakter znakov, druh/font pisma ... atd, atd , preto sa smejem na "buchtarovy" stitkoch , tieto nesplnaju z tychto identifikacnych prvkov skoro nic, hodia sa tak na Zetor a ine stariny, aj to nie na kazde, lebo niektore sa v nemenovanom sw nachadzaju a keby sa porovnali tak amen-tma. ... ked nieco budes chciet vediet, pytaj sa, napisem :-)

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných