Tesla Model S

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Tesla Model S, test pri -31 st. v Rusku.

foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/38 ... za-emisie/

Tesla S dostala v Singapure pokutu 9 990 eur. Za emisie!
Nie, toto nie je vtip. Nie všetky krajiny sú totiž bezbreho naklonené elektromobilom. V Singapure môže byť dokonca kúpa „bezemisného“ auta nevýhodná. Emisie CO2 totiž tamojšie úrady vypočítajú z uhlíkovej stopy potrebnej na výrobu elektrickej energie, ktorú elektromobil spotrebuje.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pretože v Singapure sú jednutí a elektrárne sú z vačšej časti uholné a zastaralé, takže výroba elektriky je špinavá. No aj tak im uniká princíp elektromobilu a preto sú jednutí. Predsa nie je jedno či mi el. vyrobí elektráreň za humnami, ktorá by mala byť ekologická ak aj nie je, mala by byť za humnami a autá v mestách jazdia čisto, alebo či mi spalovacie motory zasierajú husto obývané oblasti.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

dlhodobo niečo takéto tlačí na zavedenie naozaj čistej el. energie krátkodobo to však ničí rozmach elektromobilov v krajine čo zrovna v singapure nepôsobí dobre
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

podla wikipedie 100% energetiky je sice z tepelnych elektrarni, ale 95% spaluje zemny plyn :41c2:

suhlasim s cvirovou hyperbolou, sme tak 100 rokov za opicami, pardon za singapurom, 2% nezamestnanost, dvojciferny hospodarsky rast, jedno z obchodnych centrier sveta, pritom vacsina biznisu je v statnych rukach...maju sa co ucit od nas...

co sa tyka elektroaut v tomto ministate, najskor je problem s energetickou sebestacnostou :41c2: , a aj v tomto nas predbehli co europu este len caka, stat si predsa dan z pohonnych hmot snad nenecha len tak vyfuknut lol , cize zdania rovno elektrovozy a fajka zhasla :4012:

no mam nalito /vyprostovak/, este mi to vyprcha kvoli vam :trink42:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Súhlasím s ideou, že elektromobil nemá nulové emisie, ale henten ich výpočet je postavený na hlavu - to by potom aj do emisií áut so spaľovacím motorom museli zarátavať emisie rafinérií a x ďalších vecí! :::
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

cviro123 napísal:Ked oni su zastarali a zaostali tak mi mozme byt radi, ze mame vobec aspon ziarovku. Acon pi.ujes, ze tu je krcma tak zacni najprv u seba a tak pokracuj u ostatnych.
Niekomu som stupil na otlak ;-)

Bajo, wikipediu treba brať s véééľkou rezervou. Treba čítať seriozne dokumenty. V Malajzii je to uhlie. Čítaj strana 11. II odstavec. https://www.mzv.sk/documents/10182/6208 ... 3%A1r+2016 Nedávno som pre zákazníka robil, resp som sa podielal na istom (neúspešnom) projekte súvisiacom s energetikou v Malajzii a je to síce na Ázijské pomery vyspelá krajina no korupcia SK je slabý odvar tej v Malajzii (osobná skúsenosť z pár jednaní). To sa nedá vysvetliť, to treba zažiť. Je to krajina úradníkov, čo do veľkej miery súvisí s nezamestnanosťou, a každý si chce za každú cenu utrhnúť čo sa dá. Tam sa kradne vo veľkom. Ani Fico to tak nedokázal. Takže logiku v pokute pre Teslu, tu nemá zmysel hladať. A že nelogická je, snáď netreba zdorazňovať.

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní