Mercedes w221 , 2006 , 5.5 v8 benzin ,lpg - drnčanie auta.

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Mercedes w221 , 2006 , 5.5 v8 benzin ,lpg - drnčanie auta.

Príspevok od používateľa milan209 »

Zdravím, viete mi dať dakto tip čo môže počas plynulej jazdy spôsobovať občasné cca 3 sekundove drnčanie auta? Toto sa deje náhodne niekedy 2x v minute niekedy menej často.
Drnčaním rozumiem stav ako keď sa ide po diaĺnici a kolesom prejdem na bielu čiaru, ktorá má pravidelne výstupky hrubšou vrstvou farby. Vtedy po vyjdení na túto čiaru začne drnčať a vodič sa opamätá.
Tak také dačo mi auto začne bezdôvodne občas robiť.
Je to automat. Nemôže to robiť AT? Alebo čo to môže robiť?
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Drnčanie auta.

Príspevok od používateľa Moonshine »

Pokial je to nejaké najnovšie auto, kludne nejaký asistent pozornosti.
Keď napr. nevyvýjaš primeraný tlak na volant, tak už je zle.
Robí to pri špeci otáčkach motora?
Ale ked nevieme auto.....
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Drnčanie auta.

Príspevok od používateľa milan209 »

mb w221 . rv2006. 5.5 v8 benzin,lpg. asistent pozornosti to nie je. doteraz to nerobilo. zrazu to občas začalo hocikedy robit. Konkretne dnes to urobilo pri 60 km/h ale aj pri 40 km/h a vyzera že pri zrýchľovaní auta. asi 3x za sebou 2s ano potom pol sekundy nič potom 2s ano pol sekundy nič a znova 2s ano. a drnčalo aj podlahou. jednoducho cele auto tak jemne vibrovalo ako som vyššie písal. akoby prechádzalo po tej vibrujúcej farbe.
To zrýchĺovanie bolo pomalé , plynulé.
Jedine čo som si všimol je že v pravom prednom vonkajšom kĺbe akoby pukalo pri parkovaní. Asi odchádza ale to snáď hento nemôže robiť. Či áno?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 , 2006 , 5.5 v8 benzin ,lpg - drnčanie auta.

Príspevok od používateľa seven549 »

podla toho opisu co to robi,tam treba ist od kolesa.napr loziska kolies.prezriet polosky kardan atd.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 , 2006 , 5.5 v8 benzin ,lpg - drnčanie auta.

Príspevok od používateľa milan209 »

to by muselo byť inak vymlátené lozisko aby toto robilo. Však popozerám. to je ako hladat ihlu v kope sena . aj ten kardan, jeho ulozenie resp. ci je 100% vyváženy. Ten kardan je tuším v strede spájaný takou hrubou gumou. No uvidím či sa na to príde.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes w221 , 2006 , 5.5 v8 benzin ,lpg - drnčanie auta.

Príspevok od používateľa seven549 »

no niekedy ani clovek nevie ze ma loziska v tahu pokial nejazdi dialnice pravidelne alebo az kym nezdvihne auto na zdvihaku.

kardan sa nevyuvazuje jedine ze sa mechanicky poskodi.co je nemozne je pod nim vyfuk telepne stity max sa kontroluje krizovy klb,vola na hriadeli kde sa spaja maly a dlhy kus drazky ci niesu vytahane,stredove lozisko ulozenie v gume a hardyspojka.to je ta guma co toci kardan za prevodovkou.

nieje to nic komplikovane len treba mechanika co sa tomu bude naplno venovat aj pol dna lebo na kontrolu kardanu treba aj nieco demontovat.ale tam problem nebude jedine zeby krizovy klb mal maznicku co som u bmw nevidel ale dokonca u audi A4 B9 quatro ano.aj ta nova.stara maznicka ako na starych skodovkach na prednej naprave.majitel sa stazoval na to ze mu hucia loziska kolies.a bol to ten kriz.doslo mu mazivo.pri 80 000km.

ale tento mercedes je rok 2006 18 rocne auto tam treba prezriet vsetko.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných