Zvláštne vybíjanie batérie

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0949111613
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.03.2023 15:11
Zdieľať na Facebook

Zvláštne vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa uwa0949111613 »

Mám 5r batériu, ale doteraz išla spoľahlivo. Už som pár krát nenaštartoval, ale dobitie pomohlo, nechodím každý deň. Po cca týždni státia som sa bál, že nenaštartujem, tak som pár hodín pred cestou skúsil naštartovať a auto naskočilo. Cca o dve hodiny som chcel vyraziť, a štartér ani nepretočil, iba cvaklo v motore. Musel som 1.5h nabíjať, mám 4A nabíjačku. Mám 110kW diesel, 70Ah batériu.

Je toto normálne správanie staršej batérie? S elektrikou v aute sa nič nerobilo, napr. nejaký nový komponent.
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Zvláštne vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa martincichy »

Mne skapala uplne nova bateria na uplne novom traktore 2 tyzdne po kupe traktora.
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Zvláštne vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa db69 »

"Je toto normálne správanie staršej batérie? S elektrikou v aute sa nič nerobilo, napr. nejaký nový komponent."

áno je
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zvláštne vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa seven549 »

to je este v pohode ze o 2 hodky si nenatocil.mne tak odisla bateria pocas tankovania v rakusku na dialnici o 2.00 rano.auto je 31 rocne tiez jazdi malo kedy.no bateria fungovala dobre.

auto bolo po 620km jazde.natankujem rychle wc este som kupil kavu sadam do auta a starter len spravil tuk.otvorim kapotu kontakty na baterii boli pevne vsetko ako ma byt a starter len tuk.ukazal som dozadu cakajucemu ze motor kaput.

rakusaci ma ochotne potlacili vedla stojanu nech nezavadziam vybral som startovacie kable {nosim na dlhe cesty vzdy so sebou}a spytal som sa rakusaka ci by neskusil mi dodat stavu.v pohode suhlasil.ked motor nabehol zmeral som si dobijanie aj maly merak za 16 euro si nosim zo sebou a bolo v poriadku.aj kable.

cestou domov som to uz nevypinal ani na benzinke u nas.proste bateria umrela pri vykone sluzby.

dnesne baterie uz niesu to co bolo pred 15 rokmi.

najdlhsie funguju autobaterie v autach ktore jazdia denno denne.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Zvláštne vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Kup novu bateriu a mas zas na 5 rokov pokoj. Dnesne baterie uz nevydrzia tolko jak kedysi 10 rokov. Ja kupujem len VARTA baterky tam je zivotnost cca 7 rokov. :2f93: :2f93

Ak si z BA tak ti viem spravit test tvojej baterky a dobijania. Nova 70ah baterka VARTA stoji cca 80e
uwa0949111613
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.03.2023 15:11
Zdieľať na Facebook

Re: Zvláštne vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa uwa0949111613 »

Ďakujem za odpovede, asi teda kúpim novú batériu.

Inak ide o Toyota Proace, auto má 5r a ja ho vlastním 3r. Posledné dva roky (k mojej radosti) nefunguje štart-stop, auto si zrejme vyhodnotilo, že batéria to už nedá, ale štartovala aj v silnom mraze bez problémov. Batéria je tam zrejme od výroby. Teraz odrazu chcípla. Na starej Felícii, ktorú mám tiež, batéria pred koncom životnosti pol roka váhavo štartovala, nikdy ma takto nenechala. Tu chcípla odrazu, preto sa mi to nezdalo.

Dám vedieť, či po výmene začal fungovať štart-stop.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Zvláštne vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa herin »

jediná rada..neviem načo špekuluješ...kúp novú..či je lepšie pre teba nabíjať a stále trpnuť kde ťa auto nechá?
Si predstav že mne odišli baterky v autách aj tak že auto jazdilo denno denne a štartovalo na brnk..prišiel som domov z Budapešti..išiel som z BA tam a späť/cca 420 km/...na druhý deň hned ráno do práce aj to chytila na brnk a ked som chcel ísť z práce domov, tak ani neťukla..
Druhá odišla v aute ktoré bolo kupované fungel nové po 4,5 roku..tiež sa každý den jazdilo..v sobotu ráno sadnem do auta a displeje a kontrolky bolo ledva vidieť a už len cvak..a konečná...
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Zvláštne vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa pacho17 »

asi tak, doby, žkeď baterka vydržala 8 a viac rokov sú nenávratne preč. Rekord som mal 13 rokov, pritom auto jazdilo príležitostne a niekedy aj pol roka v garáži a pohoda. Bežne to bolo 6-8 rokov. Baterka po výmene zvyčajme vydržala 2-3 roky. V súčasnosti, mám auto niečo cez dva roky a zrejme baterka je kaput. Najprv som sa "tešil", že S&S systém nemusím vypínať, to som ešte netušil, že je za tým slabá baterka. Potom začal blbnuť hydromenič, kde mi identifikovali zlú baterku. Zatiaľ ešte drží, ale pri štartovaní slabých 10V, potom vyskočí na viac ako 14V. atak dookola. Ešte ju držím, ale v servisu už čaká nová, keď neskolabuje do dovolenky tak ju tam nechám, ale na dovolenku určite pôjde nová, možno aj skôr, lebo takéto napäťové šoky určite neprospieva elektronike.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných