Nové dopravné cerpadlo

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Nové dopravné cerpadlo

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravím chalani chcem sa podeliť o novú skúsenosť s novým dopravným čerpadlom. Staré asi 5mesiacov v bagri 4liter yanmar motor odišlo . Kúpa nového . Bežná montáž , zapojenie hadíc a ručné pumpovanie asi hodinu a nič , ani za boha nešla nafta , dotankovane , vymenené filtre paliva ,a ani tak . Vymenená nová pumpicka na čerpadle ani tak nešla nafta hore . Zapojil som na systém elektrické čerpadlo ,natahalo naftu za chvíľku , nakoniec demontáž nového čerpadla , následná kompletná kontrola pri ktorej som zistil zle návratnú dierku čiže výrobná vada , porovnal som s 3mi staršími ktoré mali dierku v rohu a toto malo v strede kde ventil v polohe kde mal byť otvorený bol stále zavretý a preto to nevedelo natahat naftu . Následne som musel zložiť jedno čerpadlo z troch starých a behom 1 minúty bežal motor znovu ... Závada na čerpadle z výroby bola pod ručnou pumpickou ktorá bola súčasťou čerpadla už namontovana takže sa o tomto nevedelo . Ak by mal niekto podobný problém s podobným čerpadlom tak najskôr kontrola čerpadla až potom následná montáž aby sa predišlo problémom čo som mal aj ja ... Žiaľ dostali sme sa do doby keď sú aj nové veci absolútny šrot
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných