Nehoda s neplatným PZP

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3442
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

tatkotom napísal: 10.04.2024 18:06 Miestny folklór...
Miestny folklór je neodpovedať na otázku, ale vymyšľať hlúposti...
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

Ano Lubosko, vsetci su sprosti len ty si lietadlo. Najblizsie ked budes trepat, tak si tie sracky zapamataj, lebo su taki, co si tvoje perly pamataju aj po rokoch (obzvlast tych 5ton za 405-kou a metrovy sneh na letnych gumach), a potom si idiot dvakrat, ked si trepal a ked si zapieral :42f9:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3442
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

leonNL napísal: 10.04.2024 18:40 Ano Lubosko, vsetci su sprosti len ty si lietadlo. Najblizsie ked budes trepat, tak si tie sracky zapamataj, lebo su taki, co si tvoje perly pamataju aj po rokoch (obzvlast tych 5ton za 405-kou a metrovy sneh na letnych gumach), a potom si idiot dvakrat, ked si trepal a ked si zapieral :42f9:
Ty anonymný hrdina: bolo to niekedy v 1992-93 na 405 TD som na cca 8-10 cm snehu išiel vyše 100 km/ h, bolo to okolo 04:00 ráno, bol som úplne prvý, nikto ešte nešiel predo mnou.

Bolo to za Dudincami na Terany, vidíš dodnes si to pamätám.

Bol mráz, neviem už koľko, ale sneh bol úplne v pohode. Nebol mokrý, ale prašan.

Ešte vyššiu rýchlosť som na SNEHU a na letných, aj keď v 94 , alebo 95? tie rozdiely medzi pneumatikami neboli až také veľké ako dnes, som dosiahol na Nissane Primera, ale bohužiaľ, miesto si už nepamätám, ale tiež to bolo v noci, či nadránom, opäť som bol prvý na ceste a tu rýchlosť 405 som prekonal. Atakoval som okolo 130 +-, možno na pár sekúnd aj viac, ale presne si to už nepamätám. Výška snehu tiež okolo 10 CM+-

Keďže Ty si iba pózer, nie motorista, nedokážeš pochopiť, že na zábavu za volantom nepotrebuješ tučnu haraburdu 4x4, s ktorou onanujes na diaľnici, či skôr na umývarke, či benzínke..., " lebo hviezda"..., ale ľahké auto, úzke pneumatiky a trošku pevnejšie nervy....a základnú znalosť fyziky.

A samozrejme, nedokážes pochopiť, že osobné auto dokáže utiahnuť v lete po asfalte 5 ton, lebo auto používaš iba na zvýšenie sebavedomia a podporu ega..., ale nie na prácu.
Až by si bol donútený okolnosťami, buď si istý, že utiahneš aj viac ton, aj keď pôjdeš celú noc 30-40 km/ h.

A aby si bol spokojný, poznal som " starých paprdov", ktorí išli ešte rýchlejšie na snehu ako ja...a tiež to nebolo na Mercedese... :4012: , práve tí ma motivovali, skúšať možnosti áut.

Iba dodám, že to vždy bolo na ceste do a z roboty, neprešiel som ani kilometer za celý život, aspoň si nepamätám, že by som sa niekedy išiel len " tak previezť" , z nudy, či bezcieľne.

Keby si aspoň raz išiel na nejakom aute na 90% jeho možnosti a schopnosti podvozka, absolútne nebudeš potrebovať nejaký AMG .
Choď rýchlo preleštiť auto, opäť sa prilepili mušky...
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 10.04.2024 19:22, upravené celkom 1 krát.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

Musim ta sklamat, po prve, svoje auta pouzivam ako denne auta a nie ako pozu a dokopy som na oboch najazdil vyse 400tis km, a po druhe, nemam 4x4 ale cisto zadny nahon. Na oboch autach. Som zasadne proti 4x4 a proti predohrabosom, som za zadok. Bohuzial si jazdil na Primere a 405-ke, co su sice lahke auta, ale hrabose a kedze zaklady fyziky chybaju prave tebe, tak nevies ze so zadkom prejdes zakrutu omnoho rychlejsie ako s predkom, fyzika nepusti. Predny nahon nema so sportovostou nic spolocne, nedotacavost do motorsportu nepatri. A radsej budem mat zadny nahon s 500 konmi a 1,8t, ako predohrab so 100ponikmi.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

A momentalne v tejto nasej diskusii nejde o to ze osobak neutiahne 5 a viac ton. Je mi jasne ze utiahne. Ja som to pouzil ako kontru na to tvoje ci som ja policajt v sluzbe ked idem rychlejsie. Takze to preformulujem, bol si ty policajt vo vykone sluzby ked si porusoval vyhlasku tym ze si tahal 5 (alebo kolko to je jedno) ton za osobnym autom?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Chlapci, ja sa vám divím...
Nevidíte, že je to ďalšia umelo vyrobená téma nového nicku? A zasa "náhodou" práve taká, aby volala búrlivú debatu, viď červená Q7 na jazdu do kostola.
Naozaj vám to nedošlo? :d :D
lubos zimovcak
Príspevky: 3442
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Samozrejme, že som porušil vyhlášku.
Som si toho vedomý.
Rovnako ako si uvedomujem, že som sa nedožil dnešných dní, lebo som taký dobrý vodič, ale napriek tomu, že som taký .. .., som sa dožil.
Raz mi niekto povedal, alebo napísal, či to nebolo iba šťastie...
A čím ďalej, tým viac si uvedomujem, že mal pravdu... :42f8:
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

Ja si rovnako uvedomujem svojich chyb a jedinym mojim prehreskom za volantom je rychlost. Vyssia, ale nie neprisposobena, a to je velky rozdiel. A nikdy nezjednavam ked ma nameraju lebo viem ze som vinny. Lenze… a tymto sa vratim na zaciatok temy, jazdit s vedomim ze nemam poistku a jazdit po prazdnej suchej dialnici viac ako 130 su dva diametralne odlisne prehresky.
Naposledy upravil/-a leonNL v 10.04.2024 19:56, upravené celkom 2 krát.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

Fosil, a nepokecame ked uz sa zalozila tema? :d :D
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3442
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

leonNL napísal: 10.04.2024 19:52 Ja si rovnako uvedomujem svojich chyb a jedinym mojim prehreskom za volantom je rychlost. Vyssia, ale nie neprisposobena, a to je velky rozdiel. A nikdy nezjednavam ked ma nameraju lebo viem ze som vinny. Lenze… a tymto sa vratim na zaciatok temy, jazdit s vedomim ze nemam poistku a jazdit po prazdnej suchej dialnici viac ako 130 su dva diametralne odlisne prehresky.
Ja pre zmenu zbožňujem zjednavanie, ako prvé, keď vidím, že je prúser, vystúpim z auta, nech sa nepozerá na mňa zhora, podľa výzoru policajta skúsim odhadnúť náladu, či nie je sociopat, až má vedľa seba ženu -kolegyňu, viem, že mám spolovice vyhraté... :3035:

Je to sranda, ale muž policajt, vedľa peknej policajtky , ktorú chce zbaliť, alebo je už zbalena, je obyčajne veľkorysý, prižmuri oko, aj dve, začne prísne, ukáže svaly...., úplne chápem, že to robí kvôli nej, dáme svojho srdca..., nahodim psie oči, " čooooo!? Tento vrak išiel 150 !?" , skoro skriknem a tvarim sa zhrozene, " veď to nemá ani brzdy.., ešte šťastie, že ste ma zastavili.."

Po fukani, kontrole dokladov začína jednanie..., " bude to za 200-300 eur..."..
" Uf.., ďakujem veľmi pekne, ale auto ešte potrebujem...", sledujem po očku, či sa chytí.

Keď je v pohode, navrhujem mu , aby ma prísne pokarhal slovom, že to ma bude úprimne mrzieť, viac ako od nášho pána farára.

Ešte zaberá: " vyzerám tak, že by som mohol mať 300 eúr na pokutu? Veď by som ležal na Kube s toľkými peniazmi "
Obyčajne končíme na 50-100 eúr, pekne sa podakujem.

Keď vidím, že s ním nie je reč, sú aj také typy, hlavne mladí a ambiciózni, nehadam sa, ani nič neskúšam.
lipano
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2024 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lipano »

Tak som tam ako som bol aj na začiatku. S chlapom som sa nedohodol, zapýtal si sumu za ktorú by podľa neho vedel auto predať, keby som mu ho nezošroval. Tak toľko od poisťovne nedostane ani náhodou. Toto som nie ochotný zaplatiť, už len dúfať, že ma nezderú z kože inštitúcie .
lipano
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2024 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lipano »

vykopanafosilia napísal: 10.04.2024 19:40 Chlapci, ja sa vám divím...
Nevidíte, že je to ďalšia umelo vyrobená téma nového nicku? A zasa "náhodou" práve taká, aby volala búrlivú debatu, viď červená Q7 na jazdu do kostola.
Naozaj vám to nedošlo? :d :D
Ano viem že som blbec, ale skúšam niečo vyšpekulovať aby ma moja blbosť vyšla čo najmenej.
Naposledy upravil/-a lipano v 12.04.2024 10:31, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3442
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

lipano napísal: 12.04.2024 07:17 Tak som tam ako som bol aj na začiatku. S chlapom som sa nedohodol, zapýtal si sumu za ktorú by podľa neho vedel auto predať, keby som mu ho nezošroval. Tak toľko od poisťovne nedostane ani náhodou. Toto som nie ochotný zaplatiť, už len dúfať, že ma nezderú z kože inštitúcie .

Tak toto je mizerné situácia..., skus si to ešte premyslieť.
Možno je lepšie " preplatiť " autíčko o 1-2.000 eur, než mať patalie s uradmi.
Ber to tak, že Ty si urobil chybu a skús sa vžiť do jeho kože, ako by bolo Tebe, keby niekto Teba zošrotuje.
Ak môžem poradiť, za seba nechaj hovoriť s ÚRADMI právnika.
Niekoho si nájdi, obetuj zo 100-200 eur.
Obyčajne poznajú také zákutia paragrafov, že Al Capone je šuviks...
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa makrela »

Ano ,až na to ,že mu právnik za 100-200 €, poradí jak aj ja za dvacku
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa jurigad »

Pre zadávateľa - si v riti, vysoká pokuta za neuzavreté PZP a náhrada škody.
Pre leonNL si mrzký výpalník, takto sa chlapi k sebe nesprávajú. Môžeš čakať , že sa ti to vráti.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných