Nehoda s neplatným PZP

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lipano
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2024 14:33
Zdieľať na Facebook

Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lipano »

Spôsobil som nehodu, nemám platnú PZP a to z dôvodu, že som dovezené auto neprihlásil. Po nehode sme spísali záznam, ktorý poškodený odniesol do mojej poisťovne z ktorej dostal vyrozumenie že mám neplatnú PZP a teda má sa obrátiť na Slovenskú kanceláriu poisťovateľov, čo aj urobil. Aká mi hrozí pokuta a čo môžem urobiť aby som sa jej vyhol?
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 962
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa db69 »

adj....ť sa. alebo emigrovať. :b: Dostaneš pokutu za neplatné PZP a SKP bude od teba vymáhať škodu môže to byť aj 100%
fzubaty
Príspevky: 1665
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa fzubaty »

Tak ti treba. Dufam ze pokuta bude vysoka.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 962
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa db69 »

"Výška pokuty za nezaplatenie PZP sa môže sa vyšplhať až do výšky 3 320 €." len taký výcuc " Ak klient poistku nezaplatil, škodu uhradí Slovenská kancelária poisťovateľov z tzv. poistného garančného fondu. Sumu však bude od nepoisteného klienta vymáhať, a to do výšky hodnoty jeho osobného majetku. " takže nič hrozného Ti nehrozí. Ľadvinu Ti nechajú
https://www.poistenie.sk/blog/dosledky-nezaplatenia-pzp
lipano
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.04.2024 14:33
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lipano »

Keby som sa dohodol s poškodeným o finančnom vyrovnaní mimo poisťovňu, zachránim tým niečo z môjho vrecka? Inak bolo to staršie auto, škoda na totálku.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 962
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa db69 »

to si mal urobiť hneď,ale ja osobne by som na to nepristúpil.škodu asi zacáluješ tak či tak.A ked tam boli fízli tak aj pokuta za PZP.Zober to logicky ,niekto úplne cudzí ti ponukne zaplatenie aby sa nevolali policajti a neriešilo sa to cez PZP. Asi ani ty by si to nebral
leonNL
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

Stalo sa mi presne toto iste. Pred jednym penzionom nacuval do mna typek s dovozovym autom na ktorom nebola poistka. Hned som mu povedal ze volam policajtov, co on nechcel. Skoda bola mala, len farba, stacilo prelestit tempo pastou. Ked nechcel volat fizlov, povedal som mu nech da 500eur. Sadol do auta ze ide do bankomatu, rychlo som mu cez otvorene dvere strcil ruku do auta a vytiahol kluce zo zapalovania a povedal, ze autom nikam nepojde, nech ide pesi. Ak sa vrati s 500-vkou, tak mu kluce vratim. A tak aj bolo, odisiel a za 15 minut sa vratil a dal mi 500eur a ja som mu vratil kluce. Skoda vyriesena za 5 minut v hodnote dvoch eur, ostalo aj na “kavu”.
Mal si hned ist cestou hotovosti, ked si vedel ze nemas poistku. Takto to uz bude problem, zaplatis a nie málo…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3449
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

leonNL napísal: 09.04.2024 19:30 Stalo sa mi presne toto iste. Pred jednym penzionom nacuval do mna typek s dovozovym autom na ktorom nebola poistka. Hned som mu povedal ze volam policajtov, co on nechcel. Skoda bola mala, len farba, stacilo prelestit tempo pastou. Ked nechcel volat fizlov, povedal som mu nech da 500eur. Sadol do auta ze ide do bankomatu, rychlo som mu cez otvorene dvere strcil ruku do auta a vytiahol kluce zo zapalovania a povedal, ze autom nikam nepojde, nech ide pesi. Ak sa vrati s 500-vkou, tak mu kluce vratim. A tak aj bolo, odisiel a za 15 minut sa vratil a dal mi 500eur a ja som mu vratil kluce. Skoda vyriesena za 5 minut v hodnote dvoch eur, ostalo aj na “kavu”.


Mal si hned ist cestou hotovosti, ked si vedel ze nemas poistku. Takto to uz bude problem, zaplatis a nie málo…
Gratulujem.
Si charakter :300f: .
V hrdom starom Mercedese ..., mimochodom, ja by som ako prvé volal policajtov a dal Ti paragraf za vydieranie. Trval by som na TO.

A zaplatil by si mi 2 x toľko, čo by si pýtal...

Hlavne, že sa ideš dosrať z AMG :40bd:
Naschvál som to skopíroval. :4012:
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 962
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa db69 »

dá sa to stále riešť ,že to zaplatí a on to stiahne.Ale pokuta za neplatné PZP asi bude.Ja som v 2002-2003 poškodil skrinku v prejazde medzi pod panelákom.Odišiel som (vtedy to nebol problém) a nahlásil som to poisťovni. Lenže mna nejaký obyvatel nahlásil na policii.Dostal som predvolanie,kde som vysvetlil čo sa stalo a dal potvrdenie o nahlásení škody. Žiadny problém . Keď že som mal poistnú udalosť tak mi zdvihli cenu PZP zo 14 000 Sk na 32 000Sk.Tak po porade s poisťovakom som išiel na správu bytov a zaplatil škodu cash 2500Sk.A oni to prestali vymáhať od poisťovne .Mne ostalo PZP na 14 000Sk a bežkodový priebeh .Ale to je 22 rokov späť .
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 962
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa db69 »

lubos zimovcak. Je to drsné ale inak sa nedá. Nemá PZP je to chuj a tebe narobí len starosti
lubos zimovcak
Príspevky: 3449
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak samozrejme, že keď niekto zruší auto, tak volať policajtov je jediné riešenie.
Ale brániť niekomu v jazde, zobrať dokonca kľúče, kvôli 2 eurám " škody"..., zobrať 500... Tak to je xujizmus ako vyšitý.
Keby som mal riešiť každý klep, čo do mňa niekto plesol, naposledy mladý na starom Golfe robil machra v noci na benzínke a nacuval v slušnej rýchlosti do môjho auta.

Čo sa budem na ňom odbavovať, choď do riti a najbližšie dávaj lepší pozor..., :3c90:
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 962
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa db69 »

lubos zimovcak.to nie je o odbavovaní.prečo ma niekto platiť za aroganciu iného. A neplatenie PZP je vrchol kok...zmu
leonNL
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

Ano idem sa dosrat, lebo svoje auta mam rad, su pre mna konickom, nieco cez co sa dokazem odreagovat a zabudnut na kazdodenne starosti. Staram sa o ne ako najlepsie viem, obe mam v top stave, a tu, debil co nie je schopny uzavriet si poistku alebo jazdit na prevozkach, ti do toho drbne. Ano vypytal som 500, lebo som mal podozrenie ze ma aj vypite… To som uz neskumal, zaplatil a snad sa poucil, a ked nie, nech plati cely zivot.
To ze ty jazdis na spotrebu a onanujes na kazdom usetrenom deci, a mas obuchane auto ako ciganske hracky, je tvoja vec. Ja si svoj majetok nadobudnuty poctivou nie lahkou pracou, vazim!

PS: paragraf za vydieranie? Ja som ho vydieral? Ja som skodu odhadol na 500eur a ked s tym on suhlasil, kde tam vidis vydieranie? Poznas vyznam toho slova? Za ziadnych okolnosti nechcel aby prisli policajti, asi dobre vedel preco. Mozno mal vypite, fetnute, mozno mal zakaz… Takze rad zaplatil 500 len aby neprisli zeleni. Ale ty vies najlepsie, bol si pri tom…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3449
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Si sa dopustil jasného vydierania...
Židia veria, že každý ojep sa 3 x vráti.
Nikdy nevieš, čo Ťa čaká. Možno sa stane, že zabudneš zaplatiť načas poistku, budeš 1 deň bez poistenia, nebudeš musieť o tom ani vedieť, lebo jednoducho zabudneš...a ďobneš niekoho.

A k spotrebe: tak to je jasné, že onanujem, keď urobím spotrebu pod 4 l, aj teraz mi svieti 3,9, lebo urobiť vysokú dokáže každý oný... :40bd:
leonNL
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

Este raz, ked ja navrhnem sumu a ty s nou dobrovolne bez natlaku suhlasis, kde je tam vydieranie? Okrem toho, v tom case stal novy holy naraznik bez farby 1200eur, plus farba. Mohol som ja vediet ci nebudu polamane uchyty atd a ci nebude treba novy? Okrem toho, pisem to tretikrat, vehementne trval na tom aby neprisli policajti, tak asi za tym nieco bolo…
Chod teda udat benzinku na ktorej tankujes, ze ta vydieraju lebo pytaju vela. Alebo obchod v ktorom nakupujes, ze si platil vela…
Neboj, nezabudnem zaplatit, pride mail a hned platim. Nesud kazdeho podla seba, pan dlznik v socialnej a zdravotnej poistovni, ze ano? Lebo neplatit odvody dokaze kazdy oný…
Naposledy upravil/-a leonNL v 09.04.2024 21:16, upravené celkom 1 krát.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných