Kamienok do skla vodic neznamy

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

ja mám na autá vždy HP. od 1999. ale na čelné sklo som to nepoužil.Tam zaplatíš spoluučasť + Ti zoberú bonusy a si tam kde si zrovna nechcel byť. ked to zrátam tak nové okno ma nebude stáť o moc viacej ,možno 20€ a bez behania po poistovniach.HP mám hlavne na väčšie škody
pavjan111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.02.2024 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa pavjan111 »

Toto je pravda v pripade, ze nemas vinnika. Ja ale vinnika mam. V takomto pripade ti poistovna zaplati skodu z tvojej havarijnej poistky a nasledne si svoju stratu uplatnuje z pzp skodcu. Cim vlastne skoda nestoji poistovnu ziadne peniaze a nedochadza k navyseniu poistneho. Viacnasobna osobna skusenost.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

kedže ja kameru nepoužívam tak "vinník" môže robiť obštrukcie.Potom napíš ako si reálne dopadol.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa herin »

4x som mal rozbité čelné sklo...prvý krát som stál v kolone na prístavnom moste a zrazu prišla rana jak z dela..autá ktoré išli oproti/oddelené zvodidlami samozrejme/ kolonu nemali a tak z niektorého vyletel kamen...bolo to oko o priemere snád 4 cm...samozrejme išlo to z môjho vrecka..270 eur výmena...druhý krát išla oproti mne na ceste do devinskej tatrovka a opäť šutrík bác gula snád 6 cm a prasklina krížom krážom...dal som to na poisťovnu a z jeho pzp to preplatili to sa písal rok 2012...další krát som chytil kamienok a to som nechal za 40 eur opraviť v porsche inter auto..ale dlho to nevydržalo o mesiac zasa kamen do skla..chystal som sa to tiež dať opraviť bola zima a do rána bola z toho ťukanca 20 cm prasklina...išlo to opäť z môjho vačku 260 eur
posledný krát mi odletel kamen z dodávky pri letisku dobehol som ho a zastavil..spísali sme škodovú udalosť..dali sme to na poisťovnu a po výmene skla prišlo zamietave stanovisko, že to nepreplatia..tak som kontaktoval právnickú kanceláriu čo takéto veci rieší za 30% vymoženej sumy a dal som to im...napísali teplý list do poisťovne a o 4 mesiace som mal sumu po odrátaní 30% na účte...dostal som 175 eur...okno stálo nejako 240 eur takže lepšie to bolo ako nedostať nič...
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

tak to to je 💣. aspoň človek zistí kde a či má majitel PZP
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa draik »

V takomto prípade, ak to chce poškodený riešiť, treba zastaviť a privolať políciu. Akonáhle je to riešené dodatočne, tak sa vodič sám prizná k opusteniu miesta dopravnej nehody a môže dostať pokutu a zadržanie VP. Danko to snáď spropagoval dostatočne.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

draik napísal: 09.02.2024 23:20 V takomto prípade, ak to chce poškodený riešiť, treba zastaviť a privolať políciu. Akonáhle je to riešené dodatočne, tak sa vodič sám prizná k opusteniu miesta dopravnej nehody a môže dostať pokutu a zadržanie VP. Danko to snáď spropagoval dostatočne.
Ako ho zastavíš? pojdeš za nim x klilometrov ? bude slušny(A nebude dosra...ý) a zastavi ale to neuzná.Zavolaš fizlov zistia že sa to stalo x kilometrov naspäť a pokuta hrozí aj tebe lebo si opustil miesto škodovej udalosti .Ono to je celé naprd.
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa tatkotom »

Občan nemá právo zastaviť iné vozidlo, pokiaľ viem.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamienok do skla vodic neznamy

Príspevok od používateľa db69 »

tatkotom napísal: 10.02.2024 11:43 Občan nemá právo zastaviť iné vozidlo, pokiaľ viem.
zastavovať ťa môže ,ale Ty mu nemusíš zastaviť. Tak ako niekedy Mestská Policia.Nemohli zastavovať autá ani ked si vošiel do zákazu.Tak sa mi postavil pred auto. Nezrazím ho. Tak som musel zastaviť. A potom ho neslušne poslať do 3,14če. Nemám rád MP.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných