Vrátenie zelenej karty

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dallaseon
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.04.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Vrátenie zelenej karty

Príspevok od používateľa dallaseon »

Zdravíčko,
ukončil som PZP po predaji vozidla a z poistovne mi došiel dopis, že poistka je ukončená a som povinný im vrátiť zelenú kartu. Lenže nastal problém, že zelenú kartu si kupca zobral so sebou a pri uzatvorení PZP na jeho meno kartu vyhodil. Je potrebné túto zelenú kartu poistovni vrátiť alebo to riešiť nebudú? Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Keby si uzatvaral PZP online tak si natlacis zelenych kariet kolko len chces. Tak nechapem preco ju chcu naspat ked pri online poistke im ju sice aj vratis (keby ju chceli), ale vzapati si mozes vytlacit novu. Kocurkovo.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Vrátenie zelenej karty

Príspevok od používateľa makrela »

dallaseon napísal: si kupca zobral so sebou Ďakujem.
Toto mi raz vypichne oči
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

makrela - a co ti vyrazilo oci , predsa ked predam auto tak ako odide novy majitel bez potvrdenia o poistke ? a ako bolo poznamenane v predoslom prispevku zelenych teraz uz len bielych kariet si vytlacim kolko chcem
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ved ti to este aj zvyraznil co mu kole oci!
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nerozumiem poziadavke poistovne dokladovat to, blbost na n-tu, kariet si vytlacis kolko chces, kopiu TP kde si odhlaseny resp napisany novy vlastnik maju, zmluva zanikla, poistka je neplatna k datumu predaja, ak by sa niekto ohanal tou zelenou kartou po datume predaja hned vidia kedy poistka skoncila a ide o podvod, tak isto aj je nejaky centralny register zmluv nejak poprepajany cize kludne podla mna keby si chceli tak si mozu pozriet ci to auto ma poistku, na koho a u akej poistovne a od kedy platnu, mi to pride ako davna navsteva u pani na socialnej poistovni ked pytala papier od zamestnavatela ze som zamestnany, dorazila ma konstatovanim ze ja tu v systeme vidim kde pracujete a ze ste zamestnany ale potrebujem o tom papier od zamestnavatela.......


napis do poistovne ze zenenu kartu nemas ale potrebujes vydat duplikat na potreby vratenia karty do poistovne ze co ti odpisu
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal-k »

Zdar, minulý týždeň som to riešil. Písal som do poisťovne čo stým keďže nový majiteľ mal zelenú kartu na cestu domov. Odpoveď bola, že v tomto prípade ju vracať netreba. Ak by náhodou prišla znovu samostatná výzva na vrátenie tak je potrebné napísať čestné prehlásenie o tom že zelená karta uz neexistuje.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vrátenie zelenej karty

Príspevok od používateľa seven549 »

dallaseon napísal:Zdravíčko,
ukončil som PZP po predaji vozidla a z poistovne mi došiel dopis, že poistka je ukončená a som povinný im vrátiť zelenú kartu. Lenže nastal problém, že zelenú kartu si kupca zobral so sebou a pri uzatvorení PZP na jeho meno kartu vyhodil. Je potrebné túto zelenú kartu poistovni vrátiť alebo to riešiť nebudú? Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
napis im ze si ju dal kupcovi pretoze si nevedel co mas robit a vzdavas sa zodpovednosti.proste sa vyhovor ako v meterskej skolke.zabera to a funguje to.on si ju zobrat nemohol ----- ty si mu ju dal.
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cehotic »

To je nejaká blbosť. Ja som uzatvoril poistku normalne v kancelárii poistovne ale všetko riešim online a domov mi žiadna zelená karta neprišla... musím si ju stiahnuť a vytlačiť z ich stránky.
Takže by som im napísal, že ak ju chcú späť tak si ju maju možnosť stiahnuť koľkokrát chcú z vlastnej stránky....
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných