Zamietnutie poistného plnenia až PO oprave vozidla

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aya2018
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2018 17:55
Zdieľať na Facebook

Zamietnutie poistného plnenia až PO oprave vozidla

Príspevok od používateľa aya2018 »

Dobrý deň,
rada by som Vás požiadala o rady, prípadne skúsenosti s poisťovňou UNION, ktorá mi v posledných dňoch urobila poriadne vrásky na čele a zdvihla mi krvný tlak.

V skratke o čo tu ide, nacúval do mňa mladík na dodávke, spísali sme
papiere, jeho auto bez ujmy, moje dosť dokaličené, pretože mám maličké ženské auto. Políciu sme nevolali, pretože to nebola veľká škoda - schytali to 5-te dvere. Takže všetko malo byť správne. On to nahlásil, ja nie, veď on je vinník. Išlo to cez PZP. Na druhý deň prišiel obhliadkar, dal to na výmenu. Prešli dva týždne, ja som nemala čas to riešiť nakoľko blízka rodina mala úraz a behala som hore dolu po vyšetreniach. Potom volá jeden pán z poisťovne, že mi tam treba doložiť papiere - požiadal ma o ktoré. Prišiel za mnou, všetko som mu dala, pozrel auto ešte raz - nesedela tam jedna preliačina, ktorú som tam mala už pred nárazom (o tom bol informovaný aj obhliadkar, ktorý povedal, že to nevadí). Tento pán si to zapísal, tiež, vravel nech auto dám do servisu a niečo mi poisťovňa dá dole z plnenia asi 20%. Auto šlo do servisu cca. o 7 dní, lebo ma čakali vyšetrenia, takže poisťovňa mala čas ma informovať, že mi plnenie zamietajú!!! ... dnes mi servis povedal, že z poisťovne prišiel email kde mi plnenie zamietajú, lebo ich klient mi nespôsobil veľkú škodu, ktorá by bola väčšia ako to čo na aute bolo! Takže nič nedostanem. Pre porovnanie na aute bola preliačina cca. 5x3 cm, už pri kúpe, nič netrčalo von, nič neohrozovalo nikoho (napr. poškriabaním), teraz do mňa tresne dodávka urobí mi cez celý kufor preliačinu, opadne farba, vyhne roh, na ktorom sa dá krásne porezať.

Perlička je, že mi prišiel email, kde je zoznam ich partnerských servisov, kde si mám dať auto urobiť, aby som bola maximálne spokojná! Ha!


Teraz sa pýtam, sú v tej poisťovni debili? Prídu dvaja ľudia, schvália to, že nech idem do servisu. A teraz urobia toto, keď je auto hotové? Je to dosť drahá oprava (800€), za ktorú ja nemôžem, pravdaže som ochotná niečo zaplatiť, keď tam už ,,niečo" na tom kufri bolo, zo svojho. Ale toto je fakt na nervy!


Zatiaľ som podala sťažnosť cez ich formulár, ale vidím to na dlhé naťahovanie. Čo odporúčate? Niekde som sa dočítala, že je dobré to riešiť cez právnika (mám DAS poistenie), poslať list a čakať.

Poviem vám som na nervy, auto potrebujem na vyšetrenia, rehablilitácie s rodinným príslušníkom a neviem si z prsta vycucať teraz takú hroznú sumu.


Alebo to rovno šupnúť do TV?
:3c90: :3c90:



Každá rada pomôže, krásny večer :-\
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Zákon o poisťovníctve upravuje aj predmet prijatia a vybavovania sťažnosti,je tam možnosť dať aj upovedomenie na NBS. Všetko je dostupné na nete, stačí čítať. Ak niečomu nerozumiete,vezmite si napríklad právneho zástupcu,mediatora,podpíšte mu plnú moc a nech Vás zastupuje. Krčmové reči typu dám to do TV podla mňa neriešia Vašu situáciu,najprv je nejaká komunikacia od a po z,vyjadrenie a pod. Pekný večer.
NorbertC
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NorbertC »

samozrejme použiť DAS , toto je situacia začo si ju platite
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

len pre info koľko tak asi stoja bezchybné piate dvere z druhej ruky na malé ženské asi nie najnovšie auto? Nerýpem len by som rád vedel o akých číslach je tu reč.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mas das, neni o com, posun im to a venuj sa svojim veciam, viac nevybavis sama...apropo neviem si to dost dobre predstavit cele, dokalicene auto asi u mna vyzera inac, ako to co myslis ty

vidim tam viac nedostatkov v postupe - za mna, az je to vacsia skoda, volam policajtov, nejsom znalec aby som odhadoval ceny oprav !

nahlasuju skodu obaja, telefonom staci, az mas havarijne, mala si to riesit cez svoju poistovnu, oni by si to regresom vytiahli od vinnikovej...

a hlavne, pamat ide uplne bokom...v jednani s poistovnou si nepamatas co bolo pred sekundou ! a ne ze si mala oskrete dvere pri kupe, cele zle prebohaziveho ! ja viem ze medzi slusnymi ludmi sa jedna nejako, ale poistovna vinnika neni tvoj kamos a uz vobec ne slusny clovek, ale moloch! aj keby to bol supersexi obhliadkar !!! ich ucelom je ta skresat ako sa len da a ty im v tom pomozes :41c2:

ako predrecnik pise, az su to len separe dvere...treba pohladat a vymenit dovi dopo cak cak, az je to bezne auto, najdes ich mozno aj vo farbe za par supov, vyjadruj sa konkretne co mas za kar, mozno fotka by pomohla tej katastrofy
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
aya2018
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2018 17:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aya2018 »

Takže, ak sú prevalené piate dvere neriešili sme to cez políciu, nakoľko aj hodnota auta nie je tiež samá o sebe vysoká (cca. 2500€). Rátala som že tie dvere môžu stáť okolo 200-300€ komplet maximálne s prácou. Nárazník, svetlá ani iná časť to neschytala. Havarijne logicky na takéto staré auto platiť nebudem :-)


Ide tu o tento problém, to auto je UŽ hotové! Tie svine hnusné vedeli, že som to auto dala do servisu, pretože ako chceli likvidátorovi poslal servis číslo účtu, adresu a názov ako chceli. Medzitým sa nič nedialo (5 dní) až keď mi servis dokončil auto vtedy to zamietli. A toto ma hnevá, pretože ak by medzitým napísali, že zistili to ich bla bla kúpim dvere za 40€ (mám to zistené), dám ich nastriekať a dovi dopo. A nie oni sú ticho ako švy a potom keď je auto urobené, to odmietnu a ja mám super vysokú faktúru.

Nové dvere (bez práce) stáli niečo cez 485€, použité by boli 40€.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ja si myslím,že chybu treba začať hľadať od seba a nie nadávať. Bránilo Tebe alebo servisu vypýtať si krycí list na opravu od poisťovne? A aj keby si si ho mala pýtať na opravu v sume 20,- EUR. Ak sa bavíme o rovine,že si nemala šajnu o takejto možnosti,tak sa pýtam, prečo Ťa o takejto možnosti neupovedomil servis, ktorý vykonáva asi nie prvú opravu auta. Teraz sa tu zbytočne plače a nadáva. Slovenská povaha nemá fakt chybu...Riešenie si už dostala vyššie,len mi fakt nedalo.
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

Horúca a nikdy nekončiaca téma - zlé poisťovne. Na jednej strane každý klient očakáva, čo najmenšiu cenu poistenia a na druhej, plnenie zo strany poisťovne bez akýchkoľvek kompromisov. Veď je to zo zákona, tak ako inak ... Lenže výška vybraného poistného má rozhodujúci vplyv na plnenie. A potom sa tak aj chovajú. Absolútne súhlasím s autorom predchádzajúceho príspevku. Krycí list je základ pri riešení akejkoľvek škody z PZP! Ďalšia vec. A DAS je načo? Pre dobrý pocit že. Čo tak volať hneď po nehode keď už si to platím ... Nechcem mudrovať ale takto je to stále. Téma sa otvorí až je problém na stole, pritom ju stačí otvoriť ihneď po vzniku poist. udalosti a v tom momente sa tu nájde 100 ľudí so skúsenosťami z minulosti. Neporadil som ale musel som ...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nebola tam policia fotky z policajneho fotoaparatu preto pojistovna spekuluje.ono sa vravi ze male skody sa nehlasia ale kazdy kto nevolal policiu sa popalil.na buduce volat aj za tukanec.obhliadkara mozes robit aj ty popri praci.nic o tom nevies len spravis svoju robotu co mas v popise prace.inac je to nepodstatny zamestnanec.dalsia vec 800 euro s pracou za zadne piate dvere je dost.

preto pojistovna to neakceptuje.oni maju tiez svojich znalcov ktory urcia realnu cenu.na buduce vyckat az pojistovna schvali cenu opravy.

toto robia servisy bezne.tahaju prachy od pojistovni a pisu do faktury vsetko co sa da aj srobka co pocas opravy spadne na zem mechanik ju nenajde tak ide do skladu pre novu.

servisu navrhi ze pojistovna ti odmieta platit ty na to nemas jedine na splatky pretoze si nevedala o finte ktoru ti mohli prezradit a aj vopred ti odhadnut kolko to bude stat.pojistovna vinnika z pzp {nie plna havarijna}ti zaplati len realnu opravu.

ti co na to maju cas a peniaze - znamy tak tahal doplatok od vinnika kedze jeho pojistovna nechcela kryt z pzp celu opravu auta 7500 euro.zatiahli len 5300 zvysok bol 3 rocny sudny boj vinnik to doplatil na splatky.
piero7
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 27.10.2009 12:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa piero7 »

1. v takychto pripadoch urcite ziadat pred opravou kryci list
2. Poslat staznost, ak to zamietnu aj v 2. kole obratit sa na nbs. v Pripade, ze si predtym mala poskodenie 5. dveri (avsak len po vizualnej stranke) a tie dvere stale plnili svoju funkciu, tak je akceptovatelne nejake kratenie poistovnou (max tak do 30% celkovych nakladov na opravu). Uplne zamietnutie vsak urcite nie.
valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valerx »

Mila Aya. Ja ti presne napisem situaciu s poistovnou Union. Do predku auta mojho otca nacuval jeden blbec ktory mal auto poistene v Unione. Policia sa nevolala, spisal sa formular nahlasilo sa to na poistovnu. Na auto sa prisiel pozriet technik z unionu, spisal rozsah skod a auto sa malo odviezt do zmluvneho servisu union, takze sa auto odviezlo do autorizovaneho servisu skoda. Tam bola vypocitana vyska opravy vozidla na 3800 eur, tento rozpocet bol odoslany servisom este pred opravou na likvidaciu odkial prisla odpoved, ze opravu vozidla povoluju v tejto hodnote, cize sa servis pustil do opravy, ked bolo auto opravene servis ziadal este od poistovne kryci list a vtedy to zacalo. poistovna odmietla plnit s tym, z pri ich blizsom skumani nemohlo k takej skode dojst kedze na druhom aute nebol ani skrabanec na zadnom narazniku, opravu zaplatil moj otec a prisiel na rad listovy ping pong, 2x bola poistovna vyzvana pravnikom aby poistovna poskytla blizsie informacie ktore budu preskumatelne lebo ich hole tvrdenie je nepreskumatelne, vzdy zamietava odpoved a dozadovali sa znaleckeho posudku, nasledne sa vsetke dokumenty poslali na sud vratane ich emailu kde opravu povoluju a sudca okamzite vydal platobny rozkaz pre Union ze ma uhradit vysku opravy plus trovy konania, zastupovania takze ich to stalo este + 400 eur viac, hned na to uz poistovna poslala list s tym, ze chcu sa dohodnut a sumu kompletne vyplatia. Do dvoch tyzdnov boli peniaze na ucte, takze ak ti mozem poradit nenechaj sa odbit a bojuj za svoje prava aj ked to bude na dlhsie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní