Rázovy uťahovák na kolesá

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9959
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Zdravim vsetkych,mam k vam zaseky debilnu otazku.Zhanam razovy utahovak/najlepsie aku/.Ponuka je pomerne velka,problem v tom,ze kazdy ma ine parametre a ja nepoznam ani tie zakladne momenty.Ak ma niekto s tym skusenosti,ev.vie odporučit značku,budem len rad.Hlavny dovod je ten,ze chcem prestriekat brzdove strmene,šroby som doteraz povoloval a zatahoval ručne...,tyzden som sa potom nemohol poriadne narovnat...
fzubaty
Príspevky: 1661
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá...

Príspevok od používateľa fzubaty »

TU máš komplet výbavu.

https://www.lidl.sk/p/parkside-performa ... p100339792

https://www.lidl.sk/p/parkside-akumulat ... p100365362

https://www.lidl.sk/p/parkside-nabijack ... p100363924

https://www.lidl.sk/p/parkside-momentov ... p100372237

Máš tam aj 21 mm nástavec na tvoj car... Matice s razovým uťahovákom dotiahni len jemne, potom momenťákom na 120 NM.
wilz
Príspevky: 3694
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa wilz »

Tá cena za batériový uťahovák sa mi zdá nejaká vysoká.
Možno majú viac druhov rôznej kvality, ale kamarát mi nedávno požičal taký batériový uťahovák z lidla, hovoril že stál nejakých 38 euro.
Bol som príjemne prekvapený ako dobre fungoval, aj keď netuším či ten nastavený moment zodpovedal realite, ja aj tak najviac verím mojím rukám.
fzubaty
Príspevky: 1661
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa fzubaty »

https://www.lidl.sk/p/parkside-aku-razo ... 3c5a15301e

To bude tento. Len niekedy moze byt tych 400 NM malo.
Naposledy upravil/-a fzubaty v 10.04.2024 19:07, upravené celkom 1 krát.
jaster-83
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Mam lidlacky - aku, neviem aky presne, rozsah je tam od 100 do 400Nm, kolesa nim ale nepovolujem nakolko skusenost je taka ze po zime/lete idu tak max 3 z 20 srobov a to sroby dotahujem drahym proxton momentakom presne na 120Nm....takze asi tak, pre pohodovu pracu mam 80cm trhak, tym to povolim a potom uz elektricky vysrobujem.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa db69 »

ja doťahujem 30cm klúčom rukou. po zime/lete povolujem 2m rurou.To si nerobim srandu.Na LKW použivam nasobič momentu .super vec za 27€. akurát že na predných kolesách musim mať podla zakona kryt matíc.Tak tam sa to nedá použiť
wilz
Príspevky: 3694
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa wilz »

No škoda že už ten originálny Resistin ML nevyrábajú, neviem či ten súčasný funguje aspoň sčasti tak dobre, ale keď som raz dal do závitu kolových skrutiek alebo matíc ten Resistin ML, tak už nikdy som nemal problém s ich uvoľnením, to je jedno či v lete alebo zime. A trocha som vždy šprcol aj do stykovej plochy skrutky s diskom.
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa borinik »

https://www.lidl.sk/p/parkside-aku-razo ... 3c5a15301e

Tento používam aj ja,aj s 4aAh batériou na dvoch autách čo mám a zatiaľ som nemal problém,vždy mi povolilo. Ale samozrejme šróby dotahujem momentovým kľúčom(nemám moment v ruke).
Inak život ma naučil,že ja si moment.klúčom doťahujem aj na kamióne všetky kolesá a viem že nie sú ani veľa ani málo a keď bude treba niekde v noci na ceste ich aj povolím. A sem tam treba raz za čas aj rezervu skúsiť zhodiť 🤣.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa speedmann »

Mám ten za 139€. Max spokojnosť. Povoli všetko. Poloos, silentblok... Matice na kolesách hračka.
pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa pidizvi »

tiez mam ten velky za 139e, ale treba aspon 4Ah baterku, s dvojkou to nefunguje dobre.
Iba kvoli kolesovym skrutkam by som to nekupoval. Staci predlzenie na trubku.
66QUATTRO
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Mne kamarát dal ten zelený za 39€ - na kolesá poslúži pre bežné autá, ale na nič iné asi nie - je slabý, momenty mám porovnané podľa kľúča - dotiahnem nastavený na 200Nm a potom ešte momentovým kľúčom jemne dotiahnem - čiže reálne je silovo na polovici udávaného, teda nejakých 200-250Nm pri MAX - to na kolesá stačí(zvyčajne 100-140Nm), mám myslím 4Ah batériu - musí byť ale stále nabitá aspoň na 2/3 - potom už slabne a reálne nestačí na nič. Ale na jedno nabitie ´´prezuje tak 10 osobných áut. Postačovať na kolesá bude, ale je to šit ako väčšina vecí z Lidl - hlavne že lacné a ľudia to kupujú. Susedia majú popchaté plné police polofunkčných Prkside vecí - a pritom stačí trochu prihodiť a máte náradie na ktoré sa dá spoľahnúť.
pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak ukaz tu alternativu k razovemu utahovaku za 39e (bez baterie), kde si len trochu priplatime
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa db69 »

pidizvi. kamarát /mechanik použiva vetu "šak to len pár" €" 200-250€ !
herin
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa herin »

db69 napísal: 11.04.2024 10:28 pidizvi. kamarát /mechanik použiva vetu "šak to len pár" €" 200-250€ !
Za 250 eur mám pri kúpe kuponu cez zlavomat 11 prehodení aj s vyvážením..alebo 8 kompletných prezutí...to len tak na okraj..ja mám dve sady čiže prehodím kedy potrebujem..ja viem, že poniektorí "lavorukí" ludia si nevedia prehodiť ani to, lebo hever a kluč na kolesá je pre nich šuvix/neplatí to pri tých čo maju zdrav.problémy/...ale tí nech platia pneuservisom...
A k tým parkside veciam..ano sú to lacnejšie výrobky, poniektoré sa podaria a poniektoré nie..
Ja mám od nich aku skrutkovač, kombinovaný s vrtačkou a používam ho už vyše roka a mám teda už dosť odrobené a žiaden problem..
Napríklad taká polská Kraft and delle vrtačka sa rozpadla po 2 dnoch..normálne z nčoho nič vystrelil ten gombík stláčací :)
tuninka
Príspevky: 908
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa tuninka »

mám doma rázový pneumatický uťahovák, ale keď mením kolesá, tak som lenivý to všetko chystať, baterkový treba tiež pred použitím nabiť, tak zoberiem krížový kľúč na kolesá, mám s takými dlhšími ramenami a robím všetko s ním. Je to rýchle a pohodlné.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných