Rázovy uťahovák na kolesá

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa pidizvi »

od cias li-on baterii uz netreba nabijat vopred ako ked boli v aku naradi kadmiove, v pohode baterka vydrzi nabita pol roka.
Vzduchove naradie je uz prekonane, nema zmysel oproti aku.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa pedro727 »

Najprv som si objednal ten lacnejsi parkside (400Nm) a po odskusani som ho vratil,lebo raz povolil a raz nie. Tak som potom objednal ten performance,ten silnejsi a ten slape,povolit bez kluca mu ide bez zavahania a to som ho na jesen objednal a nabil bateriu a na jar pouzil bez dobitia.
citroenc3v6
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.10.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa citroenc3v6 »

.
Naposledy upravil/-a citroenc3v6 v 12.04.2024 08:08, upravené celkom 1 krát.
citroenc3v6
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.10.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa citroenc3v6 »

.
Naposledy upravil/-a citroenc3v6 v 12.04.2024 08:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 958
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa db69 »

citroenc3v6 napísal: 11.04.2024 21:08 To vás niekto stopuje ako v boxoch F1 že za koľko prezujete auto?Prezuvam sezónne 5-6 áut a mám iba normálny zdvihák 2 tonový,teleskop,račnu a nástavce s tou plastovou ochranou
prúser je ked pri sexe vymeníš 4 gumy za 1 minútu
citroenc3v6
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.10.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa citroenc3v6 »

.
Naposledy upravil/-a citroenc3v6 v 12.04.2024 08:07, upravené celkom 1 krát.
tatkotom
Príspevky: 747
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa tatkotom »

Kamarát nám a viacero ďaľším servisuje autá, aj prezúva. Má aj pneumatickú no vyše roka používa akumulátorovú, hodne silnú. Nemá čas ani chuť sa serinkať klasicky.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
citroenc3v6
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.10.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa citroenc3v6 »

.
Naposledy upravil/-a citroenc3v6 v 12.04.2024 08:07, upravené celkom 1 krát.
tatkotom
Príspevky: 747
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa tatkotom »

Si frajer :o
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa speedmann »

db69 napísal: 11.04.2024 21:21
citroenc3v6 napísal: 11.04.2024 21:08 To vás niekto stopuje ako v boxoch F1 že za koľko prezujete auto?Prezuvam sezónne 5-6 áut a mám iba normálny zdvihák 2 tonový,teleskop,račnu a nástavce s tou plastovou ochranou
prúser je ked pri sexe vymeníš 4 gumy za 1 minútu
Je to trochu ináč: Kedy zisti baba,že trtká z mechanikom F1, keď vymení 4 gumy za 4 minúty. Ale pointa je tá istá.
pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa pidizvi »

inac ja som teda pisal, ze len kvoli uvolnovaniu kolesovych skrutiek by som si to nekupoval. Ale kupil som si ten silny parkside performance vtedy za 150e, pretoze som nevedel uvolnit maticu poloosy. Zlomil som na nej velky kriz z gola sady, samozrejme predlzeny lesenarskou trubkou a postavil som sa na nu. A ten razovy to tiez nepovolil hned na 2-3 udery, pracoval asi 5 sekund, kym sa mu to podarilo.
A ked uz ho mam, tak samozrejme to uz pouzivam aj na kolesa. Tiez na zdvihanie auta, zdvihak sa zatial nestazuje na tie razy. A skusal som to na stiepaci kuzel, tak fungovalo to, ale odtrhlo to koncovku na tom kuzeli, nie je robeny na razove utahovaky, zvaril som to naspat. Druha vec, ze to sice zavrta 50mm siroky kuzel do klatu, ale ten sa nerozstiepi, takze uplny zazrak to nie je.
Minus, ze tento velky je nepouzitelny na zatacanie drevoskrutiek ako tie male kompakty. Pretoze je tazky, velky a na najvyssom vykone by to odtrhlo hlavu srobom.
66QUATTRO
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

pidizvi napísal: 11.04.2024 10:20 tak ukaz tu alternativu k razovemu utahovaku za 39e (bez baterie), kde si len trochu priplatime
Bolo to myslené všeobecne na náradie - v prípade rázovky máte pravdu že treba dať 2x toľko. Rázovku inú zatiaľ nemám, plánujem Milwaukee. Náradie vo všobecnosti riešil modrý Bosch - keď pozriete koľko stojí napr. uťahovačka tak ja si kľudne priplatím, lebo keď s ňou robíte tak pochopíte. Nech aj stojí 1 - 2 x toľko - ale robí sa s ňou perfektne. A treba zarátať aj ďalší faktor - ja kúpim 1x - Parkside poväčšine 2-4 x - lebo toto hento tamto, nejde príklep ale vieš ešte vŕta, nejde regulácia otáčok ale ešte poslúži, čerpadlo nejde ale treba ho najprv šrobovákom poroztáčať 5min, toto len zlep a pôjde chvíľu.... bolo to lacnejšie ? Ani nie a ešte sa ani neviete spoľahnúť nato že napr. cez víkend začnete robiť a po pár hodinách už chodíte požičiavať po susedoch lebo nejde... Ďakujem neprosím si. Ak je niekomu veľa dať 50-200€ naviac to mi je ľúto, ja som sa celý život snažil finančne tak aby som nemusel každé € rátať - ale napr. som si odoprel veľa iných vecí ktoré som vyhodnotil ako nepotrebné - cigarety, chlast, drogy, mobil za 1500e každý rok -dva a pod.... je to na každého zvážení, najviac za peniaze stukajú tí čo ich rozhadzujú neuvážene. Aby to neznelo nefér - Parksidov som poskúšal dosť - rôzne stroje a príslušenstvo, na 90 % sú to šunty ktoré fugujú presne tak, koľľko aj stáli. Občas sa im niečo vydarí ale ja nebudem kupovať 10 vecí aby som zisťoval že ktoré 1 je to vydarené. Počul som že tie čierne - Performance rada sú vraj lepšie natom, z nich som ale mal v ruke asi 3 ks tak neviem hodnoverne povedať. Z obyčajnej rady zelenej ani neviem či som mal niečo čo by fungovalo bez nejakého obmedzenia alebo poruchy. Ešte aj sprosté skrutky sa lámu, obyčajné magnetické misky musíte nanovo podlepiť lepidlom magnety lebo sa po mesiaci odtrhnú - ďakujem neprosím si takúto kapitalistickú kvalitu. (Bolo také príslovie že za socíku sa smiali že socializmus vyrábal pre sklad - odpoveď bola že kapitalizmus vyrába pre smetisko - (dá sa v tom nájsť analógia)).

Ale nikomu to neberiem, ak to niekoho baví kupovať a vyhadzovať dookola, tak nech. Ja som z 30 náradí čo som si kúpil (rátam aj gola sady a pod.) ako bežný užívateľ ktorý si kúpil jemne/základné profi náradie nemusel vyhodiť nič - jediná reklamácia bola flexa, ktorú som nedopatrením prehrial - bežala dlho pri nízkych otáčkach v zátaži a nemala dostatočné chladenie. Stretol som som sa aj s názorom že aj profíci kúpia radšej low cost a šak vyreklamujú - áno, ale koľko odpadu sa tým produkuje? Jeden príklad za všetky , prišli ku mne niečo majstri zameriavať, vytiahne Parkside merák - nejako sa mi to nezdalo čo zameral, premerali sme to ručne a odchýlka 2-3 cm na pár metroch ... ale hlavne že bol za polovicu !

Nie najacnejšie je vždy to najlacnejšie.
tatkotom
Príspevky: 747
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa tatkotom »

Tak to je a prakticky so všetkým. Keď nie je čas (chuť) kúpiť (spraviť) poriadne, bude musieť byť kúpiť (spraviť) znova.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
hjundai
Príspevky: 2712
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa hjundai »

Nie je zle mat doma razovy utahovak. Ja som zvazil ze vyuzijem pri rod.dome kompresor takze mam maly 100Nm makitu elektricky na drobnosti - kabel si pritiahnem vsade a velky pneumaticky. Aku nepotrebujem. Zato vyuzijem aj ine pneu naradie. Kto ale nema kompresor tak chapem, parkside performance je dobra volba, milwaukee,dewalt pre profi alebo prachatych hobikov 😂 inak velmi sikovny pripravok na zatuhnute skrutky matky pod nazvom shake and brake. Dalsi vynalez co som objavil ale je to uz starsia vec tzv Tornador na cistenie kdecoho.
rudolfo63
Príspevky: 9955
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Rázovy uťahovák na kolesá

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja celkovo prechadzam na aku naradie,na 2 ha pozemku nemam ani velky vyber,mam sice motorove pily a benzin vyzinačky /STIHL-ky/,ale orezavače konarov,zivoplotov su aku,teraz zhanam aj vodne čerpadlo na aku a to z dovodu jednoduchosti/mama byva blizko a pri polievani nedokaže obsluzit benzinove čerpadlo a v stodole nieje zavedena ani elektrina/.Dokonca uvazujem aj o WAP-ke na aku.Len keby človek vedel,čo je lepsie...

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných