Foliatec...

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Foliatec...

Príspevok od používateľa oco13 »

Rudi - ty si to pochopil ??? lebo ja som tam našiel len kopu odkazov na ďalšie vyhlášky a v tých zase odkazy . Hladal som ešte okrem rámov aj podmienky pre vozidlá s obmedzenou prevádzkou (F značky) Podla tejto vyhlašky by som ich nikdy nedostal - ale kedže som o nej nevedel tak ich mám. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Foliatec...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Ochranné rámy
(1) Ochranné rámy a obdobné zariadenia sú zariadenia, ktorými sú čelná, spodná, bočná alebo zadná vonkajšia štruktúra vozidla vrátane jej prípojných jednotiek, ktoré sú určené na poskytovanie ochrany vozidla proti nárazu s iným vozidlom pri nízkej rýchlosti, najmä ochranný rúrkový rám alebo prídavný nárazník okrem nárazníka základnej výbavy. Patria sem tiež strešné rámy a obdobné zariadenia okrem zariadení s hmotnosťou nižšou ako 0,5 kg určených len na ochranu svetelných zariadení vozidla.

(2) Ochranné rámy musia spĺňať požiadavky na typové schválenie motorových vozidiel s ohľadom na ochranu chodcov a iných zraniteľných účastníkov cestnej premávky.

(3) Po montáži ochranných rámov na vozidlo nesmú byť prekročené najväčšie povolené rozmery a najväčšie povolené hmotnosti vozidla.

(4) Ak môže byť ochranný rám vybavený svetelným zariadením, ochranný rám musí spĺňať technické požiadavky podľa predpisu Európskej hospodárskej komisie č. 48.

(5) Po montáži zadných ochranných rámov na vozidlo musí vozidlo spĺňať technické požiadavky podľa predpisu Európskej hospodárskej komisie č. 58.

(6) Ochranné rámy musia byť spoľahlivo pripevnené k vozidlu a ich vonkajšie časti vrátane pripevňovacích častí musia mať polomer zakrivenia najmenej 2,50 mm.

...tatko...,pochopil som,len nesmu byt podomacky pozvarane z vodovodnych trubiek...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Foliatec...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...no...,som sa vela dozvedel,hlavne na temu foliatecu... :2f93:
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Foliatec...

Príspevok od používateľa truck123 »

Poradim farbu alciton striebornu. ocistit odmasnit (nemusi byt perfektne). 2x natriet. rucim za tvoju spokojnost.. dole ju dostanes iba bruzkou..
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Foliatec...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...truck,dakujem...,ukazalo mi to alkyton...,zrejme tu si mal na mysli...
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Foliatec...

Príspevok od používateľa truck123 »

Ano tu... neviem preco som to napisal takto...niet zaco..
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Foliatec...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok

Obrázok

Obrázok

...tak som teda vyskušal ten alkyton,fčera som sa s tym ondial cely den...Platničky som vyčistil/jemnou drotenou kefou/,vydenzifikoval a použil dve vrstvy/dobre,že som kupil aj riedidlo/,ta farba je strašne husta...Som zvedavy,ako to dlho vydrži.../ak to vobec vydrzi/.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Foliatec...

Príspevok od používateľa trucker694 »

:300f: Rudi, palec hore

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných