Rezervné koleso

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hustlerr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.06.2021 12:01
Zdieľať na Facebook

Rezervné koleso

Príspevok od používateľa Hustlerr »

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na rezervné koleso. Na aute mam obuté 225/45 R17, rezervu v aute mam 205/55 R16. Bude to problém ak budem musieť použiť rezervu, alebo je to v poriadku?

Vopred ďakujem za odpoveď.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Vodicak mas? Na testy si sa ucil?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Z technického hľadiska, t.j. obvodového rozmeru pneumatiky je to úplne v poriadku, napr. počet otočení na ujazdený 1 km je takmer rovnaký.
Nemusíš si robiť žiadne starosti pri defekte pôvodnej pneumatiky, ale radšej nech k tomu nedôjde.
http://www.pneukalkulacka.cz/?sirka1=22 ... prumer2=16
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Tak z technickeho hladiska by tam asi vyrobca nedaval nieco s cim by mohol byt problem, ze?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

achada napísal:Vodicak mas? Na testy si sa ucil?
Práve kvôli takýmto debilným reakciám sem už skoro nikto nechodí. To si mu fakt pomohol.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Je to v poriadku, podstatný je obvod kolesa a ten máš rovnaký. Samozrejme, je to len na núdzový dojazd a nie, aby si s tým jazdil pol roka, nakoľko na jednej náprave by si mal mať rovnaké gumy :3035:
Hustlerr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.06.2021 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hustlerr »

Super ďakujem vám veľmi pekne za normálne odpovede veľmi mi to pomohlo. :)
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

jergusko, a aky je rozdiel medzi tym, ze sem nikto nechodi a tym, ze sem chodia takito bez stipky sedliackeho rozumu?
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

achada: Nie každý vie že je aj dojazdové koleso a nemusí mať presne rovnaký rozmer, stačí aby priemer sedel. Možno on v iných otázkach si môže o tebe myslieť kde sa podel rozum.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Neviem o tom, ze by navody k autam zrusili. Takze hlupy a este aj lenivy.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď pokiaľ si ty múdry a ešte aj snaživý, tak to je tá najlepšia kombinácia
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

jergusko napísal:
achada napísal:Vodicak mas? Na testy si sa ucil?
Práve kvôli takýmto de***ým reakciám sem už skoro nikto nechodí. To si mu fakt pomohol.
Takto reaguju namyslení a ľudia
precitlivelí na svoje ego...

Však tu ma aj iné komentáre..

Prečo by kvoli jednemu komentaru ,by mu mali uniknuť niekoľko desiatok
užitočnych komentarov ?
Choré... :342a:
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

lebo takýto ľudia si nedovolia pridať takýto komentár ľuďom ktorý vedia o com píšu ... ty si dovolia pridať príspevok jedine ľuďom ktorý sú neznalý v problematike a ty keď si nájdu pod svojou otázkou 5 takýchto príspevkov zabudnú na to fórum ... človek si nepamätá detaily nejak dlho ale pocit ktorý zažil pri určitej situácii si vie pamätať cely život ... a takto vznikajú sk traumy ... nehovorím že jeden komentár spôsobí traumu ak by dá niekto chcel chystať slovíčok ale je to o tej "rade" ktorú dostane a následne už nenávisti to fórum lebo si pamätá ako si z neho robili srandu a ponížili ho
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

a byt moderátor fóra tak presne takéto komentáre mažem z dôvodu že na toto fórum má odkázalo veľa vyhľadávania v googli a keď si nájdem takéto odpovede odradí má to citát si toto fórum aj keď tu zopár fakt odborníkov z praxe je ochotných odpovedať zadarmo lebo ich vlastná práca baví a tým zvyšujú hodnotu fóra v povedomí ľudí a následne v podvedomí človeka sa ukotvi táto stránka a budú si tu viac vyhľadávať svoje vozidlo a ja ako majiteľ stránky môžem dať poplatky za topovanie inzeratov a po fakt kvalitných odpovediach aj spoplatniť fórum a ľudia tu budú aj tak hľadať odpovede
tracid1987
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 08.12.2011 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Rezervné koleso

Príspevok od používateľa tracid1987 »

no tak dovoľte mi, aby som sa k tomu vyjadril aj ja...Ja sem chodím veľmi málo. možno tak raz do roka, alebo aj menej. Pamätám si, že vždy som si všimol arogantné a egoistické správanie tu v reakciách. Hovorím je to možné? Veď na anglických fórach je úplne iná atmosféra, inteligentní a zdvorilí ľudia všade, ktorí si navzájom pomáhajú... Teraz sa chystám kupovať nové letné pneu tak som došiel sem popozerať príspevky. a voila! Arogancia na vysokej úrovni zase. Nedokážem pochopiť, prečo sa nedá normálne a slušne odpisovať ľudom. Veď na to existujú fóra, aby človek mohol položiť otázku, keď niečo nevie. Normálne mám prevrátený žalúdok od tohto miesta. Keď si myslíš, že som precitlivený, tak si mysli, ja teba zachrániť pred sebou neviem, zachrániť vieš iba sám seba. Odpusť rodičom a komunite, že si od nich nedostal dostatočné množstvo lásky, keď si bol malý a stala sa z teba takáto osoba aká si ty a mnoho ďalších tu na fóre. Dobrú noc ti prajem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných