TOMASON TN12

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pietro1981
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.05.2009 16:21
Zdieľať na Facebook

TOMASON TN12

Príspevok od používateľa pietro1981 »

Zdravím všetkých. Chcel by som si kúpiť tieto disky, konkrétne TOMASON TN12 8.5x18 5x112 ET30. Vie mi niekto prosím povedať, ako kvalitná je táto značka?? A druhá vec, mám predpísané disky 8x18 et41. Po prepočítaní vnútorný a vonkajší okraj by mal ostať nezmenený. V tom prípade ich môžem na auto namontovať??
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Osobnú skúsenosť s diskami Tomason nemám, ale zdá sa že sú to zrejme disky bežnej kvality.
Ten model TN12 a ešte toho rozmeru nebude zrejme kvôli svojmu tvaru nijako zvlášť odolný voči pokriveniu, ale ako sa hovorí, kto chce kam, pomôžme mu tam.
A čo sa týka tvojho prepočítavania, nejako mi nie je jasné, ako si to počítal, že si došiel k tomu záveru.
Totiž, ak berieme disk 8x18, et41 mm ako pôvodný - východiskový, tak potom ten disk 8.5x18, ET30 mm bude mať vonkajší okraj ráfika vysunutý smerom von o cca 17 mm a vnútorný okraj bude voči tomu pôvodnému posunutý smerom von o cca 5 mm. Stredová rovina celého kolesa bude posunutá smerom von o 11 mm a teda aj vonkajší okraj pneumatiky bude u toho disku s ET 30 mm posunutý smerom von o 11 mm.
pietro1981
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.05.2009 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro1981 »

ale ako sa hovorí, kto chce kam, pomôžme mu tam
Ja tam praveze nechcem ist :3020: Preto sa pytam. Ked nebudu pozitivne ohlasy na tuto znacku, kupujem AEZ (dufam, ze tam sa nepopalim).

ET mi tak vyslo s ET kalkulackou. Ja si to sam neviem prepocitat. OK, ale vonkasji okraj rafika vysunuty o 17mm uz moze byt problem, alebo nie?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ako bolo povedané ten design nebudí zrovna dojem pevnosti.
AEZ podobného designu by neboli o nič pevnejšie

Pokial nechceš chodiť do pneuservisu každú chvílu rovnať disk asi by som zvolil iný design
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ivko ma predbehol, plne s ním súhlasím.
Zrejme sa nie celkom dobre rozumieme.
Čo sa týka značky Tomason a AEZ, nemyslím že by bol medzi nimi zásadný rozdiel, čo sa týka kvality.
Ja som skôr myslel, že ten model TN12 je z aktuálneho sortimentu značky Tomason ten „najvzdušnejší“, čo podľa môjho názoru znamená, že je voči iným modelom pomerne málo tuhý a teda nie veľmi odolný voči deformácii pri vhodnej príležitosti, napríklad pri prejazde nejakou väčšou dierou v ceste. Ale zase možno tam kde žiješ, jazdíš po lepších cestách cestách ako my tuná.
Ohľadne pozície ráfika, tak to je, pokiaľ zvolíš disky s menším ET ako je doporučené. Či je to veľa alebo málo záleží od modelu auta a od tvojho pocitu.
pietro1981
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.05.2009 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro1981 »

Ivko a aky dizajn by bol spravny?

Co sa tyka kvality, tak z internetu som to pochopil tak, ze AEZ by mali byt velmi kvalitne disky. Thomason znacku nepoznam a nedari sa mi nejak o nej najst nejake spolahlive info.
Či je to veľa alebo málo záleží od modelu auta a od tvojho pocitu.
No hlavne nechcem, aby ten pocit prezival za mna policajt. Tak cm by disk mohol ist von. origo R17 je kusok vnutri. je to passat CC.
Naposledy upravil/-a pietro1981 v 17.12.2016 15:16, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Slovo správny by som nepoužíval, skôr vhodný.
Ked máš pár tenkých lúčov a medzi tým velké medzery tak je logické že ak trafíš nejakú jamu miestom kde nie je lúč tak sa ten disk ohne jak papier.

Ono stačí vidieť ako "vajcové" disky bývajú z vnútornej strany a to zo strany lúčov môžu byť vyztužené lúčmi dostatočne.
https://www.youtube.com/watch?v=oOZCJE-zU0s
pietro1981
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.05.2009 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro1981 »

No logické to je. A určite bude na tom aj kus pravdy. Asi sa vyhnem takému typu disku a vyberiem si ten druhy AEZ, ktorý som pridal o príspevok vyššie. Ale asi veľa bude aj závisieť od toho, aké sú to disky. Nie všetky značky sú top kvalita. Ale napr. ja mam okolo 17-tky a už jedno bolo opracované, lebo bolo ohnuté ako vajce. A to si ani nepamätám, že by som trafil nejakú väčšiu jamu.

http://img13.allegroimg.pl/photos/orygi ... 6465779304



Wilz jasné chápem. A s tým ET si mal pravdu, ja som si poplietol výsledky z tej et kalkulačky :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných