Pneumatiky ll. triedy

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem o aky rozmer sa jedna, ale ak je to taky bezny, ako napr. 205/55 R16,tak kupa za 33€ patrila k tej jednej z najnizsich cien. Matador v tom rozmere stoji cca nieco cez 40€.
A preco teraz plakat?
Niekto zoberie jednu z tych najlacnejsich a potom precita rezenzie a zisti, ze stacilo doplatit drobne a “hral by inu ligu“?
Alebo v com je problem?
Ako bolo pisane, ziaden vyrobca nepredava, nedava do obehu nieco s privlastkom 2.triedy, ci znizenej akosti…
Toto ako si spominam existovalo pred viac ako 20 rokov dozadu.
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

trieda kvality sa dnes legislatívne uvádza už asi len pri mlieku (nákup z farmy do mliekárne - aj to je už len historický prežitok, dnes sa cvaká za tuky a bielkoviny) a takisto sa uvádza trieda kvality pri predaji ovocia a zeleniny pre konečného spotrebiteľa.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Nestresuj, určite to bude aj na nich fajn jazda.
Vidam auta so zimnými gumami dot02... Áno, 15rocne gumy a jazdia akoby nič. (to už aj nová letná bude mäkšia a prilnavejsia než tá stará zimná).
Nestresuj, náhod och a užívaj. Za 4roky vymen.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

gumy su ok ...matador som vyhodil kopa zavazi na disku .goodride sw 602 dobre na snehu aj mokro...
peter82
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter82 »

Pripájam sa s názorom, že predajca nemyslel II. triedu kvality, ale skôr akože inú ligu výrobcov / goodride, wanli a pod. /
Moja osobná skúsenosť - Nankang sv 2 - 205 55 16 94 XL - cena 38 eur /ks. Sú tiché, dobre držia, dobre vyzerajú, je tam aj ochrana ráfika. Osobne po skúsenosti ja viem povedať, že sú tichšie ako Matador alebo Vredestein so šípovým vzorom. Takže tiež si myslím, že čína už nevyrába iba šmejdy. Máme ich za šmejdov, ale kedy Slovensko vyrobí napr. kvalitný smartfón, ktorý sa bude predávať po celom svete ako číňania?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nestresuj vyskúšaš a uvidíš...Ak máš ale pocit že si zle kúpil a máš možnosť ich ešte vrátiť nazad tak ich vráť a kúp niečo s čím budeš aspoň pocitovo spokojnejší. Psychika za volantom robí dosť veľa.
Ja som kúpil tiež nejaké zimnoletné čínske univerzálky. Ak je sucho je to OK, ak je mokro tak nič moc ...ak bude sneh bude to asi o hubu. Úmerne k tomu prispôsobím jazdu. Aspoň nebudem riskovať pokutu za rýchlosť alebo aj odobratie VP. :40bd:
Alebo idú do koša. A kúpim čisto zimné. V BA je aj tak šmyklavo pár dní do roka a kvôli tomu mať dve sady gúm mi príde blbosť, hlavne ak cez leto je auto v garáži a používam iné spôsoby prepravy. :2f93:
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

martin cichy napísal:pokiaľ si to objednával z e-shopu, tak do 7 dní môžeš odstúpiť od kúpno-predajnej zmluvy a problém je vyriešený
do 14 dni.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

peter82 napísal:Pripájam sa s názorom, že predajca nemyslel II. triedu kvality, ale skôr akože inú ligu výrobcov / goodride, wanli a pod. /
Moja osobná skúsenosť - Nankang sv 2 - 205 55 16 94 XL - cena 38 eur /ks. Sú tiché, dobre držia, dobre vyzerajú, je tam aj ochrana ráfika. Osobne po skúsenosti ja viem povedať, že sú tichšie ako Matador alebo Vredestein so šípovým vzorom
Pozor, Nankang nie su cinanky! Tieto vyraba Juzna Korea. A z tych lacnejsich su naozaj top, ony by si "zasluzili" byt aj drahsie. Sam som ich mal na aute a bol som s nimi spokojny, vyzul som ich, lebo nesedel rozmer (tak som kupil auto), inak by som ich dojazdil urcite.
Takze co sa lacnejsich pneu tyka, korejske Nankang urcite. Myslim ze ich obuvali aj nejake slabsie formule...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
fabio.sk.ma
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

ja by som ich nekupil.rychlo sa zoderu a bat sa aby nestrelila pocas jady.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

sak je to jedno, ci je nankang z ciny alebo z korei, ja som ich mal z taiwanu aj z ciny, Sport NS-II...
A opat sa diskusia o gumach zuzuje na cele znacky, lebo sak vyrobca robi len jednu zmes, jeden dezen a jeden rozmer...
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tu je video z Indie na supermodernych plne automatickych strojoch riadenych 15 jadrovymi procesormi ako sa protektoruju pneumatiky.
https://www.youtube.com/watch?v=KKuYKsATsGA
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

christiane, keby si zašiel do výrobne nových pneumatík, možno by si bol prekvapený, že aj tam je značný podiel ručnej práce a dosť záleží od fortielu konkrétneho pracovníka, že či potom bude treba na tej novej pneumatike pri vyvažovaní kolesa použiť 2 x 5 gramové závažie, alebo 2 x 70 až 100 gramov závažia.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Pochybujem ze v Indii aj tie kola vyvazuju.Tam je to v podstate sumafuk ked vidim ake tragace tam behaju.Cosik som sa tych kolies namenil na suprave.Skor mi strelila ako som ju zodral.A tiez sa nevyvazovali.Bol som rad ze sa to na niecom kotula.
U nas si myslim ju len pracovnik skontroluje ci sa hodi na protektor a zvysok stroje.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných