Nissan Pathfinder- celoročné pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

colt.45
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 15.12.2008 20:50
Zdieľať na Facebook

Nissan Pathfinder- celoročné pneumatiky

Príspevok od používateľa colt.45 »

Zdravím. Známi plánuje kúpu celoročných pneumatík na jeho Nissan Pathfinder r.v.2011. Podľa jeho slov potrebuje rozmer 255/65 r17. Pozeral som rôzne aj zahraničné testy a výsledok bol všade jasný. V zime za sucha sa ešte celoročné dajú, ale ak je určitá vrstva snehu na vozovke, je to o dosť horšie v porovnaní so zimnými pneumatikami. Napriek týmto skutočnostiam nechce upustiť od celoročných.
Na základe testov sa mi javí ako dobrý výber Continental CrossContact LX, alebo Bridgestone D400.
Prípadne ak máte iné návrhy, sem s nimi :)
Vozidlo používa ako presúvadlo z/do roboty, čiže len po ceste.
Zaujíma ma hlavne správanie pneumatík na vozovke a kilometrový nájazd
Ďakujem. :)
roberthav
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.02.2010 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roberthav »

Nazdar, zimné mám Bridgestone Blizzak DM-V1 265/65 R17 maximálna spokojnosť, letné som mal goodyear vydržali 50-60tisíc km, do celoročných by som určite nešiel, mal som to na dodávke a šmýkalo sa to aj v lete aj v zime.
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Porad mu, nech jazdi celorocne na zimnych.
Na nasej Navare, boli tie CrossContacti, ako prvoobutie maju sice vyrazne lamelovanie, oznacenie M+S, ale na snehu to bola bieda oproti klasickym zimnym gumam. Potom sme este mali celorocne GoodYear Wrangler a tie boli na snehu este horsie. Teraz posledne dva roky jazdime len na zimnych celorocne, radsej trocha plavajuce zimne gumy v lete, ako smykajuce celorocne v zime.
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

môj názor

Príspevok od používateľa impax »

môj názor je, že pokiaľ mám na auto - mám určite aj na jeho servis, poistky a pneumatiky, keď na to nemám kúpim si električenku. nerozumiem jazde na zimných v lete, na letných v zime a podobne, raz sa to každému vypomstí, preto by som dbal na bezpečnosť seba svojej rodiny a okolia. ale to by som asi moc chcel, možno raz všetci dospejeme a začneme sa správať tak ako sa na patrí.
colt.45
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 15.12.2008 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa colt.45 »

Vďaka za odpovede. Som rád, že niekto mal akurát skúsenosti s týmito continentalkami. Tie vychádzali z testov ako najmenšie zlo. Ale keď aj tie boli zlé tak... Ja som tiež zástancom, že pneumatika je jediná vec, ktorá spája auto s vozovkou a tam rozdiel "par" eur by som neriešil. Ale vyzerá to tak, že mu to nevysvetlím, tak som chcel aspoň z toho zla vyťažiť to najlepšie.
Naposledy upravil/-a colt.45 v 04.03.2016 21:44, upravené celkom 1 krát.
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

Tiez som skusal celorocky tiez na Pf. Sucha Zima OK Ale ked Napadol sneh tragedia hlavne co sa brzdenia tyka zrele na to odje..t sa niekde. Ked Boli uplne nove ako take sa vyhrabat dalo len zastat a ODbocit bol problem. ODfakat auto za 15k kvoli obutiu za 300 :3020:
hull
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.08.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

General Graber AT

Príspevok od používateľa hull »

http://pneumatiky.heureka.sk/general-gr ... -r17-110h/
Pozri video na youtube je tam myslim ako sa spravaju pri jazde v snehu ja som kupil tieto a som spokojny.
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

http://pneumatiky.heureka.sk/bfgoodrich ... -r17-120s/

Na tomto tu mam odjazdenu nie jednu zimu na viacerych autach ako Terrano, Jeep Grand Cherokee, Discovery bez nehody. Nehovorim ze je to 100% ale zima sa na tom da v pohode s rozumom jazdit. Na zimu zimna je najlepsie ale BFG AT alebo Graber su jedny z najlepsich univerzalnych gum s velkym km. najazdom ci uz na ceste alebo aj v terene.
YxoYpsilono
Príspevky: 3393
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

celorocne pneu su uplne normalna vec vo vacsine krajin. V podnebi ako ma SR nemaju osobitne zimne a letne pneu ziaden vyznam.
Ako uz bolo opakovane testovane a potvrdene - zimne pneu maju pozitivny vplyv na riadenie auta v pripade VRSTVY SNEHU na ceste.

A ja sa pytam, kolko krat v roku je VRSTVA SNEHU na BEZNEJ ceste?
DVA DNI?

Ja osobne najazdim okolo 40tkm rocne a podla moznosti jazdim na celorocnych pneu. (Obycajne dostanem k novemu autu aj zimne gumy, ale po zjazdeni nakupujem uz len celorocaky)



:4012:
pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak hentake agresivne terenne gumy je podla mna skoda drat na asfalte a co som cital, tak hucia. Dost pochybujem, ze vykon na asfalte takej gumy by bol lepsi ako vykon nejakej lacnej cinskej zimnej gumy. Takze ked nechce jazdit teren, tak naco take gumy.
Ja som si kupil lacne zimne na celorocne jazdenie a som spokojny. Aj tak taketo vozy jazdia zakruty pomaly a tiez tak brzdia.
colt.45
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 15.12.2008 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa colt.45 »

Ďakujem každému za názory a skúsenosti. MT/AT pneumatiky poznám, keďže vlastním Pajero V20. Viem, že tie BFgoodrichy sú ideálnym kompromisom, ale pre neho sú zbytočné. Na tie general grabbery som úplne zabudol, diki. Ja mu odporučím tie a on sa už rozhodne. Ešte raz diki chalani :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných