Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa kazimir »

Zdravim,
Rozmyslal som, ze by som vo Fiate Bravo 2 vymenil origo 2din radio za priehradku a 1din nejake obycajne radio.

Mal som doma na skusku toto sencor 1din:
https://www.datart.sk/Autoradio-SENCOR- ... NR35047749

Tak som vytiahol radio z palubky aby som porovnal konektory a nesedeli uplne. Teda porovnal som len rozmiestnenie pinov

Konektor je z auta, radio drzim to 1 din neorigo:
Obrázok
...
Obrázok
...
Obrázok
...
Obrázok

Nedalo by sa to nejak jednoducho poriesit? Nejakou redukciou alebo tak? Moc sa mi nepodarilo vygooglit. Skusil som ho zapojit aj tak, ale nezaplo sa. Podla rozmiestnenia nesedia tie dva tenke(zlty a zeleny?). Cerveny a cierny by mali sediet a tie vrchne reprakove nejak overene nemam, ale myslim si ze by to mohlo sediet.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

By ma zaujímalo čo si do toho Googla zadával... :41c2:

https://ix.sk/IiB5c


https://ix.sk/c27Y0
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa kazimir »

Cico, tvoja odpoved taka klasika, neuveris, ale ratal som s nou.

Len mi povedz co z prvych 10 vyskytov toho tvojho google searchu mi ma pomoct?
Mne prve 4 ukazuje nezmysel na bravu(o)/mareu co je uplne ine auto. Potom piaty vyskyt je redukcia 2din na 1din, na spravne auto, s nou pocitam, ale bohuzial redukcia v palubovke a nie konektorov. A potom dalsich 5 nezmyslov a reklamy. Takze ak tebe vylistovalo nieco uzitocnejsie, tak mi pls skopiruj konkretny produkt.

Keby viem aku konkretnu redukciu(ak vobec existuje) potrebujem tak sa tu nepytam. Ale bohuzial netusim co mi to za koncovka vychadza z palubky a co to je za vstup do radia.
Postrehol som nieco o "ISO" ale co ti ja viem ktore to je? Musim nahanat duchov po manualoch, ked niekto skusenejsi mi mozno dokaze napisat vo co go?

Si to ty? Kludne porad, pouc ma ja sa rad necham ;)
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Na duchov v manuáloch zjavne nemáš keď ani netušíš čo je ISO. A hľadať konkrétnu redukciu za teba nebudem, mám na práci aj užitočnejšie veci. Čo takto skúsiť aj druhú alebo dokonca tretiu stranu výsledkov vyhľadávania? Alebo nedajbože servis Fiat?
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa Pilotek »

Možno by stačilo nesediace pozície káblov (na zväzku z auta) za pomoci dvoch ihiel (stlačenie západok) vytiahnuť z obalu konektora a nasunúť ich tak, aby sedeli so štandardom ISO. Šikovný autoelektrikár alebo elektrotechnik to zvládne. Len naštuduj tie farby. Radio musí mať kostru (spravidla hrubší čierny), napájacie plus (spravidla hrubší červený - 12V sa objaví až po zapnutí kľúčika zapaľovania), pamäťové trvalé plus (tuším býva oranžový, stálych 12V aj pri vypnutom kľúči), niekedy podsvietenie (12V sa objaví až po zapnutí svetiel) atď.

Druhá polovica ISO konektora sú len repro a tá by aj mohla sedieť.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Pilotek napísal: 28.03.2022 10:01Len naštuduj tie farby.
No a to on práve nechce: „Musim nahanat duchov po manualoch”! Prácu s multimetrom by si tiež musel naštudovať. Takže ostáva len pečený holub na podnose z fóra rovno pod nos.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico pokial si veterinár alebo záhradník tak multimeter bude pre teba kozmická loď. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa kazimir »

Ty sam si taky peceny holub. A co je na tom? Ukaz mi jedno pravidlo fora, v ktorom sa pise, ze sa nemozes spytat na nieco comu rozumies menej ako iny ucastnici fora. Pockat? Cicko, nebude to nahodou pointou fora?
Asi nie, ved ono predsa sluzi na pisanie ignorantskych, nikomu neprospievajucich odpovedi na honenie vlastneho ega, ahaaaaa.

Alebo, vsak mi posli uz ten link na tu spravnu redukciu z toho tvojho google searchu, ktorym mam byt tak ukrutne ponizeny, ze som neschopny, lenivy hladat. Jaaaj pockat, neposles lebo ty nemas cas hladat za druhych! Mas plne ruky prace pisanim doslova zbytocnym egohoniacim postom do kazdej druhej temy. Pardon, to mas pravdu, teba by som fakt nechcel oberat o drahocenny cas.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa kazimir »

Pilotek napísal: 28.03.2022 10:01 Možno by stačilo nesediace pozície káblov (na zväzku z auta) za pomoci dvoch ihiel (stlačenie západok) vytiahnuť z obalu konektora a nasunúť ich tak, aby sedeli so štandardom ISO. Šikovný autoelektrikár alebo elektrotechnik to zvládne. Len naštuduj tie farby. Radio musí mať kostru (spravidla hrubší čierny), napájacie plus (spravidla hrubší červený - 12V sa objaví až po zapnutí kľúčika zapaľovania), pamäťové trvalé plus (tuším býva oranžový, stálych 12V aj pri vypnutom kľúči), niekedy podsvietenie (12V sa objaví až po zapnutí svetiel) atď.

Druhá polovica ISO konektora sú len repro a tá by aj mohla sedieť.
Vrchna reprakova cast vystupu z fiatky sedi s vrchnou castou iso vstupu do radia. Tam mi pride hlavne ze na spodu su minusky(oznacene dvojfarebne-druha farba vzdy cierna). Takze to je ok. Kostra-hrubsi cierny sedi a napajacie plus-hrubsi cerveny tiez. Skusim prepinovat tie dva(co sa mi moc nechce) alebo spodnu cast proste vymenim prasacky na cokoladku na spravnu koncovku.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Čím prasáckejšie tým lepšie! :2f93:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa kazimir »

Mas pravdu co tam po cokoladke, zamotam kable a obmotam to izolackou. Cico ty si to zasa raz vyriesil, dakujem. :pusa:
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa Pilotek »

Toho prepinovania sa neboj. Keď si zozadu do konektora dobre posvietiš, uvidiš tie jazýčky, ktoré treba niečím tenkým (niekedy stačí aj pevný oceľový drôt, alebo dlhá ihla) stlačiť, aby sa dutinka smerom dozadu dala vytiahnuť. Pozor - niekedy sú tie jazýčky z oboch strán dutinky. Pri stláčaní jazýčkov tlač daný káblik smerom dovnútra konektora, aby boli jazýčky voľné a dali sa stlačiť.
Po vytiahnutí treba tie jazýčky ponarovnávať, napružiť a pozorne dutinku zastrčiť tam, kam patrí podľa ISO zapojenia (pozor na to, z ktorej strany sa pozeráš).
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Neviem čo na tom furt nechápete, že on nechce študovať žiadne manuály a návody čo ako zapojiť, nebodaj prepinovať! Ešte aj na to prepinovanie potrebuje schému zapojenia alebo aspoň merák. On chce odkaz na hotovú redukciu bez roboty, študovania a hľadania!

Takéto niečo, len samozrejme lacnejšie, lebo toľko on za to nedá: https://autohifi-ady.sk/index.php?id_pr ... er=product Alebo keby ste sa niekto podujali na to, že mu to zadarmo urobíte.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Zapojenie aftermarket 1din radia Bravo 2

Príspevok od používateľa kazimir »

Ale Cicko, co si sa zle vyspal? Alebo ti zena nedala? Ci nema aka? Mozno usla, lebo mas kramy a si neprijemny cely mesiac a nie len tyzden.

Pilotek diky za rady, vypichovania konektorov sa bojim preto, lebo som videl obcas na videach, ze typek co to vypichoval, tak sem tam mu niektory nesiel a vytrhol si kablik z tej hlavicky a to by som nechcel aby sa mi stalo. Iso koncovky na vstup do radia mam uz aj s napinovanymi kablami, to byva pri radiach. Ked rozpojim a zapojim kable tak jednoducho odskusam funkcnost a ked pojde, tak si to dam spojit hociakemu dedinskemu elektrikarovy, co ma pajkovacku a tie zmrstovacie buzirky. Ked vytrhnem kabliky z tovarenskej koncovky nechtiac, tak sa mi to na povodny stav bude vracat tazko :) Aspon tak uvazujem.

BTW na to vypinovanie by nebolo lepsie nieco taketo ako ihly?
https://www.protechshop.cz/vypichovaky- ... -ks-13548/
Len neviem ako ma vyzerat ten konkretny co sa pouziva na hentake piny
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných