Nastavenie zosilnovača

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomket11
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Bassreflex s tým nemá nič spoločné, Bassreflex robí to, že v hlbších tónoch hrá silnejšie dunivejsie resp. viac,, udre"
To R,L máš ľavý pravý kanál, z rádia idú káble do zosilovaca a až zo zosilovaca do subwoofera.
Ja osobne nastavujem subwoofer tak, že dám všetko na stred, na polovicu a pomaly uberam/pridávam...zväčša mám ale všetko na polovicu možno pár mm viac.
Ono určite aj záleží od štýlu hudby. Keď si pustím Kontrafakt- udre silno a krátko...keď dám Kabát-Udrie silno ale jemne nechá dochvet membránu, čiže dunenie postupne ústava.

Ešte dodám, všetko nastavím na polovicu, okrem GAIN, nastavuj to niekde mimo mesto na odpočívadle atď...zapni rádio, hlasitosť aspoň na 70% maxima (vol 40 ak máš max 55) daj nejakú basovu hudbu a potom pridavaj gain a keď začne dochádzať k skresleniu basu, trošku uber a máš to nastavené, potom pokravuj s ďalšími,, stuplikmy". Hlavne nechaj nastartovane auto a vypni svetlá...ono sa to nezdá, ale už ma par krát štartovali keď som na parkovisku nechal supovat hudbu asi 20min...
A ked nastavujes subwoofer a zosilovac...vypni funkcie LOUD,EQUALIZERY, A BASS, TRIPPLE... NASTAV NA 0 NIE +ani-.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Obávam sa, že ten zos nemá filter pre sub. Len OUT pre aktívny. Takže to bude hrať len ak sa do subu dá výhybka.
Ale možem sa mýliť. Utavretá ozvučnica má obyčajne tvrdší a presnejší bas. Basreflexová viac duní ale to závisí od naladenia basreflexu. Je celkom možné, že ten sub má skrátka takú charakteristiku. Nastaviť by sa mal tak, že tam kde končí sub by mali začať reproduktory tzn ak sub hrá čo ja viem do 200hz tak repro by malo při 200hz začínať
Basreflex ani nemá mať. Je to uzavretá konštrukcia.

Som si to teraz pozrel čo to je zač. No úprimne, od tohoto sa veľa očakávať nedá. Bas je najproblematickejšia frekvencia a kvalitný bas je aj najnáročnejší na cenu. Tento sub toho veľa nezahrá. Pre mňa je podozrivá už váha 10kg aj s ozvučnicou. Je jasné, že to nemá poriadny magnet aby to rozhýbalo 30cm membránu. Ak by samotný meniš vážil 10kg, to by bola iná káva
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

na radiu to zapoj do SW/R, aby ti spravne fungovali nastavenia na radiu. Je mozne, ze ti to najprv nebude hrat a v radiu treba niekde v menu zapnut vystup na sub, niektore radia maju ochranu, ze to nezapnes, kym to nemas pripojene na zosik subu, cize to musis mat pripojene.

Tvoj problem so skaredymi basmi vyriesis tak, ze to spodne tocitko X-OVER posun viac k 200Hz. Podla zvuku tak, aby sub nehuhnal pri rozpravani, aby si z neho nepocul rec, len basu/bubny...

Ten GAIN ale mas uplne zle, moc silno (blizko k 5V). Tymto vlastne zacni, stiahni celkom dole k 200mV. Ako pisal chalan, daj hlasitost na nejakych 70% radia, vsetko na radiu maj defaultne, nulove, ziadne basy +10 a podobne... Teraz bude zrejme sub hrat prilis ticho, otacaj jemne GAIN k 5V, az kym nebudes pocut, ze sub hraje so zvyskom, ze to neprehlusuje vsetko ostatne. Je velmi pravdepodobne, ze sub je ovela silnejsi ako zvysok, takze ti bude stacit jemne otocit ten gain.

Ostatne tocitka mozes nechat.

Este nie je vidiet ako mas nakablovane premostenie. Precitaj si navod a spravne premosti, tam treba podla navodu nejako saskovat s prepojenim INPUT a OUTPUT, to som moc nepochopil podla obrazku.

Rovnaky sub mam doma, so slabsim zosikom, tiez blaupunkt. Tiez mi to seriove repraky prebijalo, tak som pridal este 6x9" repraky s dalsim zosikom a uz sa to zharmonizovalo (hraje hlasno aj stredy)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čítal si čo ti tu popísali?! Lebo mne to pripadá, že ani nie... [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... le/144.gif[/img]
seven
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 26.01.2008 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven »

skús to takto: zosilňovač pripoj na výstup z rádia SW/R, zapni si SW v menu rádia a nastav si deliace frekvencie napr. na 80Hz to znamená, že repro v aute budú hrať od 80Hz vyššie a SW od 80Hz nižšie
[img]http://i.imgur.com/ujqtEDN.jpg[/img]

a v manuáli k zosilňovači na strane 25 máš jasne popísané zapojenie a nastavenie SW http://www.blaupunkt.com/fileadmin/user ... _MULTI.pdf
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

hiper555 napísal: A este mám jednu otázku nepomohlo by prirobiť basreflex ?
A jako? Vyvŕtaš dieru a vložíš tam trubku? Basreflex ni eje len obyčajná plastová trubka. To Ti niekto, kto sa rozumie akustike musí vyrátať. Objem bedne, priemer a dĺžku basreflexu. A toto je uzavretá konštrukcia a tak to má vyť. To, že Ti to hrá jako hrá je nastavenám freqvencií, ktoré do toho idú a to Ti chalani otĺkajú o hlavu. Do subu Ti nemá ísť viac jako 200Hz
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných