Zapojenie dodatočných repro k autorádiu -*Vyriešené*

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Majlo116
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 08.07.2011 20:06
Zdieľať na Facebook

Zapojenie dodatočných repro k autorádiu -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa Majlo116 »

Zdravím mám rádio Pioneer DEH-2300UB a doteraz som mal pripojené 2 repro v zadu a 2 v predných dverách, ale podarilo sa mi zohnať repro aj do palubovky a teraz neviem ako to zapojiť ...všetky repro sú 4ohmové
Majlo116
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 08.07.2011 20:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Majlo116 »

Myslel som to že rádio má výstupy pre 4 repráky a ja mám 6 tak či mám teraz zvyšne 2 pripojiť paralerne alebo seriovo aby som nepoškodil rádio...
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Samozrejme paralelne. Impedanciu síce rozhádžeš... na toto slúžia výhybky. A preto sa muzika do auta počíta, nie nahádže - co gúgl dal.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
Majlo116
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 08.07.2011 20:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Majlo116 »

Takže kľudne môžem zapojiť paralerne repráky z palubovky k reprákom z dverí ??? Nevadí že obe repráky sú kloaxialne ??? Prípadne mám ešte jedne výšky ktoré by som mohol použiť do palubovky ...tak si nechám poradiť...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tu si stiahni manual k radiu:
http://instructionsyouneed.com/instruct ... DEH-2300UB

ked to zapojis paralelne, tak je mala sanca, ze zvuk bude lepsi ako teraz. Vyznam by to malo len v pripade, ak ma radio este rezervy a repraky to uz nezvladaju.
Uvedom si, co to mas za repraky do palubovky - su to vyskove repraky alebo normalne sirokopasmove? Ak vyskace, tak by som sa neobtazoval to tam davat (ak moc chces, tak paralelne napojit k prednym cez vyhybku). Ak siropopasmove, tak daj paralelne k prednym a davaj pozor, aby si neodpalil radio (asi by si odpalil len poistku, takze ziadna tragedia), ked sa budes tesit, ze ako hlasno to hra.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....keďže píšeš že sú koaxiálne, teda minimálne dvojpásmové tak otázka je že akú minimálnu záťaž znesie autorádio, ale predpokladám že 4 ohmy na každý z výstupov....v tom prípade 4 + 4 ohmový reprák predstavuje 2ohmovú záťaž pri paralelnom zapojení, takže je veľká šanca, že si odpáliš zosiľňovač v rádiu, mohol by si ich zapojiť do série, ale tým zvýšiš impedanciu na 8 ohmov a tým si znížiš výkon na cca polovicu....treba aby rádio pracovalo do 2ohmov, alebo zohnať 4 kusy 8ohmových reprákov, tie potom môžeš paralelne zapojiť 2 na výstup....
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja sa spýtam takto: Načo? Čo od toho očakávaš? Či, držíš sa hesla, že reprákov nikdy nie je dosť? Lebo už z toho čo som čítal, vôbec netušíš čo Ti to prinesie.
CyBeR22
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.03.2011 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CyBeR22 »

Berte do uvahy že vodiče ktorými je repro pripojene nemajú nulový odpor + spoje.. čiže po spojení 2 repro paralerne by som očakaval 3-3,5ohmu čiže ti to chvilku pochodí :3035:
(v dnešnej dole keď si ľudia pripajaju repro obyčajnými telefonnými linkami :38eb:
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Ahoj. Koaxalne repro by som tam nedaval urcite objem pre repraky tam nebude vacsi ako pol litra a to je na zahratie akehokolvek hlbsieho tonu pod 100Hz nezmysel, lepsie je ked tam das len vysokotonove, tie maju na sebe uz priamo vyhybku (obycajny kondenzator) a vydrzia urcite viac ako lacne predne repro v dverach. Odpadnu ti starosti s vyvazenim odporu radio-repraky, nemusis sa bat ze sa ti bude autoradio prehrievat (autoradia to naozaj celkom vedia). Takisto ak si ich tam nahodis tak urcite potom nastavis Fader (vyvazenie predok-zadok) aby hralo viac zadne repro nakolko ak by si ich mal rovnako tak zadok by si vobec nepocul. Mam original hudbu v aute podobne rozlozenu a sam to tak mam nastavene, a to pritom mam zadne repro dost citlive a dokonca ziadne koaxy ale delene s vyhybkami (tieto jedine boli menene v original zostave). Na strede pocujem zadne repro dost nevyrazne (viem ze hra dobre,ale proste ho nie je pocut). Ak vsak veziem niekoho vzadu tak sa stazuju ze to mam hlasno, ale vodic som ja,ze? :)
karelpajik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.10.2017 01:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karelpajik »

Budu na vás mít mnohem lehčí otázečku, jaký reproduktor si tady: https://www.2din.cz/reproduktory/ mám vybrat do Škody???[/url]
tomkocur
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.06.2019 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomkocur »

V prvom rade taky, co bude sediet rozmerom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných