Návrh striedača pre solárny systém na balkón

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kame123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.05.2023 09:29
Zdieľať na Facebook

Návrh striedača pre solárny systém na balkón

Príspevok od používateľa kame123 »

Ahojte všetci, momentálne mám dva solárne moduly, ktoré zostali z inštalácie a chcel by som ich použiť na inštaláciu solárneho systému na balkóne. Systém má výkon 800 W. Viete mi odporučiť vhodný menič? Vdaka za pomoc.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Návrh striedača pre solárny systém na balkón

Príspevok od používateľa tuninka »

aj keď je pravda, že tu na tomto fóre nájdeš najlepších odborníkov na všetky životné situácie, tak by asi bolo lepšie hodiť si do gúgla kľúčové slová forum o fotovoltaike a nájde ti viacej fór či už v češtine alebo slovenčine, kde budú ľudia mudrovať o fotovoltaike, tu sa mudruje viacmenej o autách
Naposledy upravil/-a tuninka v 02.08.2023 14:48, upravené celkom 1 krát.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Návrh striedača pre solárny systém na balkón

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Checkni toto forum a napis SS Martinovi Nagymu

https://forum.autobazar.eu/elektromobil-t45-75685.html
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Návrh striedača pre solárny systém na balkón

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som to videl na bazosi ze to ludia predavaju striedace menice invertery aj z popisom ze napr vhodne na panely do 1200watt.

ale tak malo vykonu 800watt to nepotiahne nic.a aj to len ak budu naplno mat poriadne slnko.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: Návrh striedača pre solárny systém na balkón

Príspevok od používateľa jurigad »

obrý deň,

s priateľom sme boli spolu 7 mesiacov v peknom vzťahu, len s menšími hádkami, ako všade. Predo mnou mal 8-ročný vzťah, nezvládol však, že ho partnerka podvádzala a podrezal si žily. Odvtedy prešlo 10 mesiacov.

Veľmi som mu pomohla v tom ťažkom období a on o nej nechcel ani len počuť. No jej matka sa kvôli vážnej chorobe dostala do nemocnice a on ju šiel navštíviť bez toho, aby mi o tom povedal. Tam sa s bývalou stretli prvý raz od rozchodu a on je odvtedy ako vymenený. Po 2 týždňoch sa priznal, že sú opäť v kontakte, a že ju má stále rád. Nechápem, že sa chcel kvôli nej zabiť. Veď ona žije s mužom, s ktorým ho podvádzala a samozrejme ten môj o tom vie.

Pred týždňom sme sa dozvedeli, že som tehotná. On bol 2 dni v šoku, prv radosť, no potom jej v noci zavolal a všetko o nás povedal. Odvtedy sa so mnou rozišiel a bavíme sa jedine o potrate. Sľúbil mi byt, aby som nemusela byť u rodičov, ale že mám vraj počkať, lebo teraz naň nemá peniaze. O 2 dni na to však poslal 1000 eur na účet svojej bývalej. Som z toho celého úplne mimo. Nedokážem sa spamätať.

Čo má toto všetko znamenať?

Ďakujem
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Návrh striedača pre solárny systém na balkón

Príspevok od používateľa seven549 »

no ze na buduce treba brat chlapa co radsej 3x tyzdenne z partiou pije.ten si zily rezat nebude.rano vstane a je novy den :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných