Prespávanie v aute Chorvátsko

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9959
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..nuz..,priznavam..,spaval som v aute aj ja mnoihokrat..a pritom som mal zaplateny hotel...
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

original napísal:..takte 1000€ na tyzden staci len tak tak..
Uff, nabudúce sa pozri na ponuky cestoviek a za 400 euro/os si zožeň hotel s polpenziou... Ja teda vždy chodím last minute na prelome augusta a septembra - počasie fajn, ľudí už pomenej a za 200 euro/os/týždeň máš výborný hotel s polpenziou...
cofekofe
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.07.2010 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cofekofe »

este jeden poznatok,ciganom v chorvatsku sa nechce platit ani to 1euro za osobu a den ubytovania,ked za osobu a den v prerobenej superkonfortnej garazi vypitaju bez mihnutia oka 18eur za osobu,tak ani neprihlasuju turistou(pravdaze s usmevom nam daju na rozlucku superdomacu rakiu:-))a na hraniciach si od vas s usmevom vypita policajt okrem pasov aj doklad o pobyte,ale preco by mala chorvatska justicia postihovat domaceho ,ktory si nesplnil svoju povinnost ,ked tu je pretsa bohati turista s plnim autom deti a plnou penazenkou,este 800kuna a hajde domou"dobro dosli"v konecnom dosledku som mohol ist do Egypta letecky:-)(takze nadajte sa ucicikat domacimi na apartmane a vypitajte si papier o pobyte s peciatkou "turistickia agencia")ja osobne som bol tento rok posledny krat....
ivko79
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.07.2010 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Prespávanie v aute Chorvátsko

Príspevok od používateľa ivko79 »

Druhy a posledny krat sa vyjadrim k teme spavania v aute v cudzine. Precestoval som doteraz 31 krajin (z toho 26 europskych) neni to vela, ale nejake skusenosti uz mam. Vsetky doteraz precestovane europske krajiny som spaval vylucne v aute. NIKDY NIKDE SOM NEMAL S TYM PROBLEM. Samozrejme, ze ked nikde bola znacka zakaz vjazdu, tak som tam nesiel, to by som si uz koledoval o pruser. Co sa tyka majitelov pozemkov ako tu niekto pisal, tak sukromne pozemky su VZDY opatrene dopravnou znackou zakaz vjazdu (do zakazu by siel len hlupak). Co sa tyka pozemov vedla DIALNIC, tie su VZDY STATNE, cize tam je vlastnikom ten konkretny stat. A tieto parkoviska su na prespavanie v aute pri cestach v cudzine najidealnejsie (vacsinou tam su aj WC, vacsinou aj tecuca voda). Nakoniec, keby bolo spavanie v autach zakazane, tak by to malo nepriaznivy vplyv na turizmus. Tym padom by nemohli chodit ludia v obytnymi autami, cim su znami predovsetkym holandania a taliani. Takze posledna veta a viac sa k tomuto uz nebudem vyjadrovat. Ludia kludne cestujte svojim autom do zahranicia a kludne si v nom aj spavajte a na 99% s tym problem mat nebutete (za predpokladu ak nebehnete do nejakeho zakazu alebo CHKO-chranenej krajinnej oblasti), ale to byva tiez znacene. Prijemne cestovanie prajem..
ivko79
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.07.2010 21:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko79 »

Toto mi pripada ako zo zleho scifi filmu. Aby ked spim vo svojom aute, prisli za mnou policajti a zavreli ma do basy!? Toto sa snad nemohlo stat ani v Sovietskom Zvaze v casoch najtvrdsieho socializmu. Netvrdim, ze sa to nestalo, ale nezda sa mi to. Ak ak by sa aj nasiel takyto iniciativny policajt, tak jednoducho poviem ze tranzitujem cez Chorvatsko dalej na juh, trebars do Grecka (kto a ako ti to dokazu, ze nie) a mam bezpecnostnu pauzu (kamionisti to poznaju pod skratkou AETR). A tym padom by ti uz nemohol nic ani ten najiniciativnejsi policajt, lebo by isiel proti medzinarodnym predpisom a riskoval by medzinarodny skandal a svoje vyhodenie z prace (za predpokladu, ze by si to dal mediam)...
cofekofe
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.07.2010 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cofekofe »

ivko79 napísal:Toto mi pripada ako zo zleho scifi filmu. Aby ked spim vo svojom aute, prisli za mnou policajti a zavreli ma do basy!? Toto sa snad nemohlo stat ani v Sovietskom Zvaze v casoch najtvrdsieho socializmu. Netvrdim, ze sa to nestalo, ale nezda sa mi to. Ak ak by sa aj nasiel takyto iniciativny policajt, tak jednoducho poviem ze tranzitujem cez Chorvatsko dalej na juh, trebars do Grecka (kto a ako ti to dokazu, ze nie) a mam bezpecnostnu pauzu (kamionisti to poznaju pod skratkou AETR). A tym padom by ti uz nemohol nic ani ten najiniciativnejsi policajt, lebo by isiel proti medzinarodnym predpisom a riskoval by medzinarodny skandal a svoje vyhodenie z prace (za predpokladu, ze by si to dal mediam)...
myslim v dobrom,chcel by som ta vydiet ako zadubenemu chorvatskemu policajtovi ktory v tebe vidi iba tucnu penazenku a nereaguje na tvoje vyhrasky ambasadou,stazovania sa snad uuuplne vsade,vysvetlujes, ze ides tranzitom cez chorvatsko,ja som to zazil,strcia ta do basi a spravia kraasny sud,pod 1600kuna sa s tebou fakt nikto nebavi a tesis sa ze konecne mozes ist domou,na mori este ani nezastavi policajt pri tvojom clne a uz vypisuje pokutovi blok,pri otazke za co? vobec nereaguje a ked budes vymyslat tak hajde s klepetami do basi ako posledneho vraha a pride ta to kurva drahsie,pisem to tu preto aby sa tu ludia tomu vyvarovali,je mi jedno co si a kto o tom mysli ale je to momentalna realita,mozno sa to zase zmeni ked si tam budu znovu turistou skutocne vazit a nehrad divadielko o pohostinej krajine:-)
autolaik
Príspevky: 4915
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

pardon za votretie bez konstruktivneho prispevku ale musim...som rad ze zijem v krajine ktorej obcania su povazovani v ociach chorvatov za bohatych cudzincov s tucnymi penazenkami. Kam sa na nas hrabu cesi so svojimi pasteka-vyletmi.
ivko1
Príspevky: 14968
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Citácia z iného fora, ako je to vlastne s kempovaním kde sa mi za chce...
Uzlabak napísal:Ahoj všem,
chystám se na konci října na 3 týdny do Chorvatska, ale má to být spíše dovolený turistického ražení, tak se chci zeptat na stanování. Občas se stane že člověk skončí někde kde není hotel ani tak, je problém v HR stanovat ve volné přírodě? Jen jedna noc samozřejmě, v 6 ráno pryč a vše uklidit. Máte s tímto někdo zkušenosti? A pak se taky chystám na dva dny na ostrov kde je zakázáno budovat ubytovací zařízení, takže jiná možnost než přespat ve volné přírodě není…
milošhr napísal:…jako starý tramp ti rozumím, všude jinde to „tak nějak jde“, ale jestli dáš na mé rady tak v HR to rozhodně ani nezkoušej ! MILICIJA – seberou ti veškeré doklady – případně zabavÍ co se dá + soud = velmi vysoké pokuty !

znovu NE NE NE !
Je ale možné pokud budeš řádně přihlášen v kempu, přespat na pláži v areálu, to tolerují, ovšem pokud to nebude vadit zase jiným.
Zásadně ale nikde nerozdělávej byť i jen minitáboráček, leckde k tomuto účelu tam bývají označená a vyhrazená místa hlavně pro grilování.
Na vnitrozemský „čundr“ raději zapomeň, leckde i kousek od silnice mohou být ještě pozůstatky z války – miny !

Pokud kdesi začne hořet, raději tam nikdo neleze a nechají to vyhořet a vybouchat, občas i zvěř si bohužel zastřílí
Igor-UMF
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 29.03.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Igor-UMF »

Máte nejaké tohtoročné skúsenosti s cestou do Chorvátska ?
Ja sa chystám niekedy v júni prvý krát, tak aby som vedel na čo sa pripraviť :)
Chcem pochodiť Istriu, a prespávať v aute. Treba sa na mestskej polícii prihlasovať, ako som čítal ?
A ešte ma zaujíma, či tam treba na bicykel prilbu.
Ďakujem za k veci informácie :)
ivko1
Príspevky: 14968
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Priprav sa na nekresťanské ceny, prespávať v aute je zakázané (dovolené na vlastné riziko) , pri odchode s krajiny by si sa mal preukázať dokladom o tom že si zaplatil pobytovú taxu, ktorý by ti mal vystaviť ten u ktorého si nocoval (samozrejme že nechce lebo je to jeho zisk, ktorý musí zdaniť), ale všetko je v podstate popísané v príspevku ktorý som písal ešte minulý rok, hned nad tým tvojím...

Zapamätaj si !!! To že je do HR blízko, ešte neznamená že ťa to víde aj lacno !!! A to stále do toho tvojho výletu nepočítam možné pokuty ktoré ti hrozia za tvoj štýl dovolenkovania.

PS : ... ak chceš ísť na dovolenku , ktorá má byť čo možno najlacnejšia tak radšej nikam nechod, pretože to nie je dovolenka...
Igor-UMF
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 29.03.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Igor-UMF »

no, tak, bola nečakaná pokuta. mal si pravdu :-\ nie sú na slovákov dobrý
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie sú na bl.bých Slovákov a iné národnosti porušujúce zákony dobrí...
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Celkovo chorvátska polícia má spôsoby akoby boli školení v ZSSR, ale v podstate ako bolo vyššie napísané, nerobíš problémy, nemáš problémy.
Igor-UMF
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 29.03.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Igor-UMF »

nerobil som. vytiahli si ma z radu vozidiel lebo som mal slovenskú špz, a 3 hodiny hladali niečo, až našli na pokutu.
a priebežne som počul ako si medzi sebou popod nos nadávajú všeobecne na slovákov :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných