Nehoda

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakub1302
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.12.2022 21:57
Zdieľať na Facebook

Nehoda

Príspevok od používateľa Jakub1302 »

Zdravim stala sa mi taká vec že som mal nehodu... Nedobrzdil som a nabúral som do chlapa... Vinník som teda ja.. ale chlap nemal stk ani PZP..viete mi poradiť ako ďalej postupovať keďže na zázname o nehode som vinik ja takže musím ja platiť spoluúčasť z PZP
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa fzubaty »

Co mas za PZP ked mas platit spoluucast?
Jakub1302
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.12.2022 21:57
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa Jakub1302 »

Pardon zle som napísal.. z havarijnéj poistky spoluúčasť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa fzubaty »

Jakub1302 napísal: 14.12.2022 22:36 Pardon zle som napísal.. z havarijnéj poistky spoluúčasť
Co? Aku spoluucast?
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa martincichy »

Poskodeny vobec nemal pzp alebo ho nemal zaplatene? Do formulara - sprava o nehode sa uvadza cislo poistky oboch aut. Uviedol si?

Kazdopadne, ak nemal stk, treba to uviest do formulara - sprava o nehode. Kedze vozidlo bolo technicky nesposobile, poistovna moze zmenit mieru zavinenia - boli tam policajti? Kazdopadne, poskodeneho caka mastna pokuta.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla mna prúser majú obaja, aj poškodený, aj vinník
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa pogo-roll »

nechapem co riesis ? nabural si mu auto ... teda jemu to plati tvoja PZP ... to ze nemal STK moze byt problem mozno mu vsetko nezaplati poistovna... ty mas havarijnu teda tvoje poskodenie bude platene z nej a samozrejme vacsinou pri havarijnom mas spoluucast od coho sa odvija aj cena poistky ... nechapem co by si ako chcel aby tvoje auto ktore si rozbil svojou vinou zaplatil poskodeny? či ? o co ide skus to vysvetlit
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa pidizvi »

moze to hrat, ze poskodeny nemal voz v sposobilom stave, ze mu nesvietilo brzdove svetlo a preto nevidel, ze brzdi. Ale ked to nie je pravda a uz nieco uviedli do zaznamu, tak nema zmysel nad tym uvazovat.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa pogo-roll »

hrat moze ale co mu to bude platne ?? sak on skodu na druhom vozidle neplati, plati to PZP ... jeho skodu hradi havarijne so spoluucastou ...alebo to ako hodit na poskodeneho ? ze skodu zaplati on ? na vinnikovom aute? a z coho ked nema PZP ? a z coho ked nema ani STK ? myslim ze najrozumnesie je uznat si vinu zaplatiti spoluucast a nabuduce davat pozor a ne snazit sa vykrucat :zg282:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa lorak777 »

bude to ako vyššie napisal pogo-roll, ale ked poskodeny nemal stk a pzp, tak mu vinnikova poistovna s velkou pravdepodobnostou, hraniciacou s istotou nevyplati nic a nema ani ziaden dosah na nahradu skody od vinnika... vinnik ma havarijne so spoluucastou....
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda

Príspevok od používateľa Acon »

je úplne irelevantné či poškodený mal STK a PZP alebo nie. Škodu si spôsobil ty a škoda sa uhrádza z Tvojej PZP. Spôsobil si škodu na niečom. Je irelevantné čo to je, či plot, elektrické vedenie, lokomotíva, alebo auto. A je úplne jedno, či daná poškodená vec bola poistená. Škodu si spôsobil Ty so svojim vozidlom, ktoré bolo poistené proti škodám na cudzom majetku. Absencia jeho STK a PZP tu nehrá žiadnu úlohu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných