Nesprávny údaj v technickom preukaze

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakub186
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.07.2016 10:27
Zdieľať na Facebook

Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa jakub186 »

Ahojte, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu.

Bol som dnes na technickej kontrole s motorkou a technik ma upozornil na nesprávny rozmer pneumatiky na prednom kolese. V TP je rozmer 110/90 R19 ja mám 110/80 R19. Motorka STK prešla ale chcem to vyriešiť. Motorku mám už 4 roky ale všimol som si to až teraz na TK. Na TK pred dvoma rokmi si to technik asi nevšimol alebo to ani nepozeral lebo nebol problém.

Na stránke výrobcu (Triumph) som pozeral aká pneu tam má byť a je to 110/80 R19. Preto si myslím, že je chyba v TP.

Moja otázka je ako mám postupovať ak chcem zmenu v TP. Mám ísť na dopravný inšpektorát žiadať zmenu v TP? Budem potrebovať nejaký doklad od výrobcu motorky, že tam má naozaj byť taká alebo onaká pneumatika?

Motorka bola pôvodným majiteľom dovezená zo zahraničia a prešla cez KO ja som ju potom kúpil.

Ďakujem pekne za vaše rady a názory.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bez úradného papiera ti zmenu nikto nevykoná, lebo to by mohol prísť každý druhý majitel auta s tým že tam chce zmeniť nejaký rozmer pneu.
Potrebuješ úradný doklad od importéra, kde bude napísané že motorka s tým VIN má mať obuté pneu s rozmerom bla bla bla

Ten rozmer tam máš kludne preto, lebo v čase dovozu mohla byť na motorke taká pneu nahodená
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa Renova »

.....tak tam namontuj profil 90 a máš po probléme :2f93:
jakub186
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.07.2016 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa jakub186 »

ivko1 - je mi jasné, že len tak zmenu nevykoná nikto bez nejakého papiera ale ďakujem za odpoveď, snažím sa zohnať certifikát alebo potvrdenie alebo čo to vlastne má byť. Písal som email slovenskému predajcovi moto tej značky, uvidím či nejako pomôže :)

Renova - to ma napadlo ako prvé, že tam proste dám profil aký je v TP ale samotný výrobca motorky odporúča len jeden rozmer ten, ktorý v TP nie je. Ale ak sa mi to nepodarí vyriešiť zmenou v TP tak tam kúpim takú pneu aká v TP je.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa seven549 »

problem je u toho ze je to dovoz a nemas papier podla ktoreho sa robi tp.cize len tak ako si pisal importer a ten papier si zaplatis.a tam budes mat rozmery ake na to boli povolene.

inac motorku si asi kupil od niekoho kto riesil prepis cez znamosti.

rozmer pneu podla toho kde ma napojeny --rychlomer-- bude vplyvat na ukazovanie rychlosti.rozdiel 80 a 90 je aj 10-15 km/h.
jakub186
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.07.2016 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa jakub186 »

Len tak pre zaujímavosť, kúpil som si rozšírené údaje z KO za 5€ a nie je tam toho veľa ale je tam fotodokumentácia a na jednej z fotiek je odfotená predná pneumatika s rozmerom, ktorý nie je v TP, čiže 110/80 R19.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... dqeFFkRC1B
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nič to nemení na tom že na zmenu potrebuješ úradný dokument.
Kedysi platilo, že od momentu registrácie sa "papiere" držali 30 dní na úrade a potom ich presúvali do archívu a kolko sa tam skladujú neviem, možno na nejakú dobu, možno na trvalo, neviem...

Jedno riešenie je porovnať údaje pôvodného TP pri dovoze so súčasným a prípadnú chybu opraviť
Druhé riešenie je oficialny dokument od importéra, kde sú správne údaje a s tým požiadať o zmenu
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa zsvatos »

... a na motorke nechat taku pneu ako tam patri, aj ked je v tp aktualne zapisane cokolvek.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa ivko1 »

...ale velmi lahko sa môže stať že kvôli tej gume nezapísanej vo velkom TP neprejde STK a potom čo?
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa zsvatos »

nepovedal som, ze to netreba doriesit. Skor som mal na mysli bezpecnost jazdca a chovanie motorky na ceste.
fosilia
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.04.2022 05:21
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa fosilia »

Chybu urobil zjavne ten úrad, ktorý vypisoval TP, tak nech si ju aj úrad napraví. Také rady, aby si jazdil na motorke s nesprávnym rozmerom prednej gumy (!), alebo aby si si zháňal papier, aká má byť na motorke správna guma lebo tety v úrade to nevedia zistiť, to ber ako keby to tu ani nenapísali.

Ty nie si povinný robiť za nich prácu, za ktorú sú platení. Správne vypísaný TP je ich práca a ich zodpovednosť. Tak nech sa starajú.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa seven549 »

to nieje take lahke opravit.najprv treba uradom dokazat ze spravili chybu.cize sa treba zobrat na urad ukazat im papier ako to ma byt a ze v tp je nieco ine
a najhorsie je ze kraje alebo okresy niesu na take veci online prepojene.nejedna sa o celostatne patranie.

cize -- maju povodny tp z doby prepisu v archive tak len tam tetuska zbehne vyhrabe tp a opravi to.ale ak tam uvidi ze v tp,to uz tak bolo zapisane ---- ides---- vsade tam kde bola motorka alebo auto prepisovane.pretoze ona s tym nebude stracat cas ma v ruke povodny tp a takych ludi moze byt aj milion co si to vymyslia.

a vsade ziadas o kopiu tp dajov.ked motorka - auto vystriedali 10 okresov tak ides ako detektiv alebo ide sa rovno tam kde to bolo ako --dovoz--- prvy krat prihlasene.a tam prave vznikaju tie prve zle zapisy u dovozu.

uradnik koli svojej ochrane potrebuje niecim podlozit zmenu udajov.cize prvy tp kopia alebo spravny tp kopia kde to sedi alebo original papier od importera a ten papier alebo tie spravne kopie ostavaju tiez v archive musi sa odovzdat.

cize ja si pred prepisom auta nechavam doma na cely cas kym to auto mam kopiu tp povodneho majitela alebo coc certifikat.vydavaju sa od roku 1996 ku kazdemu autu motorke.podla toho sa robi prvy tp od kupy.vacinou to prvy majitel ma.a ja tie veci coc pytam pri kupe aby som take veci riesil hned alebo tou kopiou povodneho tp.aspon viem ze kde je chyba.ci uz bola alebo to vzniklo pri mojom prepise.

pri papieri od importera sa plati aj cena za vydanie noveho tp.berie sa to ako dodatocny zapis do tp.

pri ziskani povodneho tp kde to bolo spravne cize je to chyba di -- je cela administrativa zadarmo.

co sa tyka kolies pamatam sa este na casy ked som mal skodu favorit ze v tom ceskoslovenskom technicaku boli na tu favoritku zapisane rozmery kolies pri R13 diskoch sirky pneu 155-165-175-185.vysky profilu nepamatam ale pri 175-185 boli ine sirky diskov v tp.ja som tam mal alu disky borbet s gumami 185R13.na stk s tym boli vzdy rovnake reci,ale bohuzial tp je tp -- a to vsetko sa prenieslo pri predaji auta novemu majitelovi kedze sme boli obaja pri prepise museli zapisat vsetko.vsetko som kontroloval ci nezabudli.trafili sa az na 4 krat. lol
jakub186
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.07.2016 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa jakub186 »

Tak Certifikát konformity - CoC list nemám, duplikát ma bude stáť 50€. Bol som dnes na dopravnom inšpektoráte len tak vyskúšať než zaplatím nový CoC ale pán mi povedal, že pri prepise sa to nemohlo stať, lebo tam sa pneumatiky neriešia čiže v pôvodnom TP to bude tak ako v mojom. A zaplatím si aj nový TP ako písal seven549.

To len tak pre info. :)
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa marvolo »

Len taký hlúpy nápad. Nestačí v podobnej situácii získať kópiu TP rovnakej motorky so správnym údajom a priložiť ju k žiadosti o zápis do vlastného TP?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nesprávny údaj v technickom preukaze

Príspevok od používateľa seven549 »

nie pretoze kazde vinko cize kazde auto alebo motorka ma svoj popis.nedaju sa dat legalne disky napr na seat leon 1.0 tsi zo seat leon cupra.tam vyrobca auta na to papier neda.da sa to ale cez predajcu diskov alebo inac.

dali sa take veci pozrite toto auto to ma v tp slo to este v roku 2008.ale potom uz nie.

zapisoval som raz na auto z roku 1992 kolesa.motor 2.0i a max importer mi povolil 195/60R14.bohuzial.

take jednotkove fabie 1.4 mpi mali R16 ako nic.

riesil som to cez predajcu diskov s licenciou.tych na sk nieje vela mozno ani 10.kedze som mal disky presne doladene aj ET nemali v ponuke take rozmery ET ako som chcel,kolesa museli vidiet a stalo ma to 50 euro.no rozmer 205/35R18 som dal.sirsie disky ako 7 palca nesli na to dopredu dat.boli vo vnutri 5mm od tlmica a vonkajsok len tak tak pod blatnikom ze pri prepruzeni nesuchali.ale na 205 sirku bol disk akurat.

u bmw e36 coupe ked som to riesil este v roku 2012 R18 od bmw.50 euro papier riesenie bolo u importera ked som skusal extremy napr kolesa ako 245, dozadu sa nedali dat koli vahe auta.bmw to nepovolilo.bolo mi vysvetlene ze kazda sirka kolesa sa musi aj spravne zatazit aby to malo vyznam a malo to pritlak.

cize rozmer 225 pri R18 tam bolo napisane aj diskami ake som chcel + nutna profesionalna certifikovana uprava vnutornych lemov blatnikov.cize papier.vsetko sa obsolvovalo a R18 su tam.vsetke papiere na zapis a uprave som musel nechat na DI.

vela veci sa da zapisat legalne hocico spojler vyfuk pruzenie ale od vsetkeho musi byt papier a treba to zaplatit.dnes uz take hovadiny nerobim mam 2 veterany ktore su top a vacsinou uz na bezne uzivanie kupim auto take ake chcem aby malo take veci od nova.

aj mk3 mondeo kupil som st tdci lebo to malo R18 mk4 titanium S tdci lebo R19.a vsetke veci ako sedadla ine pruzenie,stabilizator celkova vybava uz idu s tym autom automaticky.

chce niekto octaviu aby vyzerala a jazdila ako RS treba si kupit RS.

lebo bezne vidim octavia tdi predny naraznik RS kolesa nejake R17 tenucky rozmer pneu na podlozkach pod diskami od dotz a svetla halogeny.+ bonus v zadu trci tazne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných