Zprevzatie vozidla zpet pôvodným majiteľom

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nadzinko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 04.10.2009 23:56
Zdieľať na Facebook

Zprevzatie vozidla zpet pôvodným majiteľom

Príspevok od používateľa nadzinko »

Dobrý deň
Mam jednoduchú otázku.
Môže si pôvodný majiteľ vozidla ktorý odhlásil vozidlo na dotyčnu osobu ktorá ho neprihlásila, prevzat zpet na naseba?

Je potrebné ak by sa to dalo nejaké splnomocnenie?

Pan predal vozidlo pani ktorá ho nestihla prepísať do 30 dní a ona ho predala mne a ja ho chcem prihlásiť na seba.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kedysi v prípade že sa nestihlo prepísať v určenom termíne bolo treba absolvovať KO.
Ako je to teraz, kedy sa kontrola identifikátorov nevykonáva z dôvodu že bola vykonaná na STK

Na zrušenie odhlášky určite treba nejaký dokument. Nemôže prísť len tak niekto na DI a povedať že ruší odhlášku a oni mu ju bez problémov zrušia, pretože sa jednalo o prevod vlastníctva hnutelného majetku
nadzinko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 04.10.2009 23:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nadzinko »

Áno kontrola originality treba a ta je hotová
Ale majiteľka na ktorú je auto odhlasene nereaguje a tak sme sa dohodli s pôvodným majiteľom že si auto prepise znova naseba a potom hneď na mňa

Zevraj je to možné pýtal som sa na DI ale už som sa za udol opýtať ci pôvodný majiteľ musí mať splnomocnenie od pani na ktorú je vozidlo odhlasene tak dúfam ze ni3
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial auto nie je prihlasene, tak odhlaska sa da zrusit. Treba ist na DI alebo cez slovensko.sk
nadzinko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 04.10.2009 23:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nadzinko »

Aj bez splnomocnenia osoby na ktorú to bolo odhlasene?
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných