Odhlasit vozidlo po predaji v zahranici

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

szilvia.vargova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.11.2020 19:09
Zdieľať na Facebook

Odhlasit vozidlo po predaji v zahranici

Príspevok od používateľa szilvia.vargova »

Dobry den, chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s nasledovnou situaciou. Auto registrovane na SK pozicane na pouzivanie na par mesiacov v Nemecku (11 rokov stare) dostalo motorovu chybu a neoplati sa to uz opravit. Nove auto kupene v Nemecku a predajca zapocital do ceny stare SK auto. Teraz chceme SK auto odhlasit na Slovensku, papiere, technicky preukaz a preklad notarom kupnej zmluvy a SPZ mame vsetko k dispozicii. Da sa takto SK vozidlo odhlasit na Slovensku na policii? Stare SK auto nebude ani srotovane ani registrovane v Nemecku, predajca nam nepovedal co sa s tym stane. Dakujem za informacie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Predajca by ti mal dať doklad o ekologickej likvidácii. Platí to celoeuropsky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Predajca by ti mal dať doklad o ekologickej likvidácii. Platí to celoeuropsky.
Prečo by mal... Možno si ho nechá niekde vystavené alebo sa bude na ňom voziť. Alebo si ho nechá ako tovar a raz ho niekde predá.
Podľa mňa musí na odhlásenie na SK stačiť doklad, že auto je predané vonku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak má KP zmluvu tak samozrejme ano.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Asi najlepsie by bolo sa opytat priamo na DI.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

asi by som pogooglil: "minv odhlasenie auta do cudziny"
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja keď som bral do nemecka v Sk prihlásenú motorku tak som musel absolvovať KO, bez toho na polícii neodhlasia
Naposledy upravil/-a miroslav114 v 17.11.2020 18:59, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jaster-83 napísal:asi by som pogooglil: "minv odhlasenie auta do cudziny"
Ano ako píše Miroslav, podmienkou je naša vývozná KO.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Predaval som viacero aut do DE a vzdy sa robila KO. Myslim, ze na zaklade nejakeho EU nariadenia sa da auto odhlasit aj bez KO, ale to musi byt auto prihlasene v inej krajine.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemoze byt auto prihlasene v inej krajine a VYVAZAT SA ZO SLOVENSKA. To asi nehraje, ze nie ?

Ked ide od nas auto von, musi sa spravit vyvozna KO.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
g97EUH
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15.05.2015 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa g97EUH »

nemoze byt auto prihlasene v inej krajine a VYVAZAT SA ZO SLOVENSKA. To asi nehraje, ze nie ?
Celkom hraje. Hranice su otvorene. Nikto nekontroluje ci si sa z Nemecka vratil s autom alebo uz bez neho.

https://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie

6. Vyradenie vozidla z evidencie vozidiel, ktoré bolo zaevidované v zahraničí

Ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla, ktoré previedol na osobu s pobytom alebo sídlom v zmluvnom štáte Európskeho hospodárskeho priestoru, žiada o vyradenie takého vozidla z evidencie, orgán Policajného zboru vyradí také vozidlo z evidencie až po získaní informácie príslušného orgánu štátu, ktorý vozidlo eviduje. Orgán Policajného zboru vyradí vozidlo z evidencie aj bez žiadosti držiteľa vozidla alebo vlastníka vozidla, ak prijal informáciu zo štátu, ktorý vozidlo eviduje.

Ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla, ktoré previedol na osobu s pobytom alebo sídlom v štáte mimo Európskeho spoločenstva, žiada o vyradenie takého vozidla z evidencie, je povinný predložiť potvrdenie príslušného orgánu štátu, do ktorého bolo vozidlo vyvezené.

Ak držiteľ starého vozidla nepreviedol toto vozidlo na iného na účely jeho využitia ako motorového vozidla, je povinný predložiť spolu so žiadosťou o vyradenie starého vozidla z evidencie vozidiel orgánu Policajného zboru potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom tohto starého vozidla v Slovenskej republike alebo osobou oprávnenou na spracovanie starých vozidiel v inom členskom štáte Európskej únie; v tom prípade držiteľ starého vozidla spolu s potvrdením predloží aj jeho úradne overený preklad.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

oco13 napísal:Predajca by ti mal dať doklad o ekologickej likvidácii. Platí to celoeuropsky.
Ako keby som to hned nenapísal.
Vozidlo sa nevrátilo na SVK kvoli poruche , teda sa šrotovalo. Takže verzia s evidovaním odpadá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných