150 km na bezpečných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
33
63%
Nie
19
37%
 
Celkom hlasov: 52

Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Tomket To by som chcel vydiet ako chodis vkuse na dialnici tych 165 tachometrovych ked stale chodia po dialniciach s Passatom tmavym alebo Superbom a uz len cihaju na takych ako ty a zrazu budes mat za sebou modre blikajuce majaciky.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

christiane mas pravdu ani ja na to nemam cas vylehovat. :40bd: a preco by nemohol ist 165 po dialnici?das si antiradar s rušičku keby nahodou.ked rychlejsie behas je to dobra investicia aj ked sa ti to zda na pohlad vela ale oplati sa ti.urcite dobre investovane prachy. :28b7:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

petzi ja s BB do NR v kuse 200-220 a v pohode som presiel.urcite sa to da aj rychlejsie ale ja sa neponahlam.ale boli aj rychlejsi odo mna mozes mi verit.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

golfik 7 napísal:Ja narážam nato, že kedysi dávno (možno 15 rokov dozadu??) tam bola 90 všade. Dnes je tam 130 a na niektorých úsekoch je rýchlosť obmedzená z dôvodu, ktorý som písal vyššie. A cesta je stále tá istá...
Nie, obmedzená rýchlosť tam je kvolu atobusovej zastávke a neskor kvoli križovatke. Tak jako v mnohých krajinách kde je obmedzenie pre křižovatky. Faktom zostáva, že je tam inak 130km napriek tomu, ž ecesta nespĺň aparametre pre danú rýchlosť (polomer zákrut, šírka odstavného pruhu ani šírka jazdných pruhov)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tomket11 napísal:Za mňa soobne by mali zvýášiť minimálnu možnú rýchlosť na diaľnici aspoň na 110 km/h !!! Nie je nič horšie ako keď stretnete 2och čo idú 80 a ten čo predbieha v ľavo 82km/h. Vtedy ich musíte strieľať z prava, pretože inak prídete o ďalšie roky života...
Čo sa týka rýchlosti jazdím tachometrových 165km/h. To je hranica kedy neprídem o vodičák, ale vypýtaju si nejaké drobné odomňa... Keby zvýšia na 150, automaticky zvyšujem aj ja na tých...190km/h.
Takže zamňa určiute áno, no pri 150tke uzákoniť minimálnu pov. rýchlosť 130. Kto nemôže toľko ísť, jednoducho nech na diaľnici nezavadzia... máme tu aj iné cesty, kde sa môže šuchtať 80...
Jasné, dostaňme kamiony z dialnic pr ektoré boli primárne stavané a šup s nimi do dedín a miest. Nech tam smrdia, nech spália o 30%viac nafty a nech je všetko drahšie kvli drahšej doprave. Lebo ak bude na pár úsekoch 150ka tak mnohí ušetria 3-4min času a to je skutočne životne důležité, bez toho svet 100% zanikne. Obrázok
Tu ludia najmprv musia dostať rozum (Tvoj príspevok je dokaz) až potom sa može zvyšovať rýchlosť. No potom to už nebude treba, lebo rastom IQ sa požiadavka na rýchlosť znižuje. 130 je tak akurát. Vo všetkých ohľadoch
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lubos zimovcak napísal:
marko2 napísal:petzi ja s BB do NR v kuse 200-220 a v pohode som presiel.urcite sa to da aj rychlejsie ale ja sa neponahlam.ale boli aj rychlejsi odo mna mozes mi verit.
Ani na supersporte to neprejdes. Nepis somariny, lebo sa nejaký mladý somár zase zabije, lebo bude čítať podobné sprostosti o tom že NR-BB, alebo opačne 200 +.

Ešte raz: NEPIŠ. Dik.
Keď som bol mladý a sprostý (cca 15r nazad) a dialnica TT - Pata bola nová, polnočná premávka 0-ová tak som to dal v 210 okrem výjazdu při TT na Sereď no jako hovorím, bolo to po polnoci, rozum nikde... Obrázok No najlepšia vec je, že som ušetril mizerných 12min na ceste z centra BA domov v NR oproti tomu keď som jazdil 130-140. A o pár mesiacov potom sa na dialnici zabili tí nemci čo v 130ke trafili diviaka.
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magiceye »

niektory tu strasne bludy pisete to sa neda citat.Ze narod na to nedorastol a bla bla bla....taky rakusania su este bezohladnejsi a rusi to je kapitola sama o sebe.Ja by som bol pre 160km/h.Pre tych co nechapu to znamena maximalna povolena rychlost nie prikazana...lebo niektory si to asi mylia.Pisete ze su neni na to useky.Su...napr.trnava-povazska bystrica...a je ich viac...vacsinou su proti tomu ti co jazdia na spotrebu ale nebojte aj potom mozte chodit 100km/h.Ale vypalnici to neschvalia.Ved teraz vacsina chodi 150-160,samozrejme okrem tych spotrebarov len je to na pokutu,keby to schvalia tak by to bolo bez pokuty a to sa im v parlamente nelubi.Za cias skody 105 bola ta rychlost az az ale doba je ina
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Doba možno, majstri sveta za volantom ostali rovnakí. A za volantom X6 namiesto Š105 sú o to nebezpečnejší...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Cicmanec teraz si trafil klinec po hlavicke. V 18 som sa aj ja citil majster sveta , no na S120 sa nejak rychlo jazdit nedalo,max bolo mozne podradit a viac to hucalo. V tej mojej nevyburenej dobe ak by som sa dostal k vykonnejsiemu autu ...tak sa asi zabijem. Nastastie ma to drzalo len par mesiacov a kupou na tu dobu draheho favorita ma puberta presla.

A preslo par desiatok rokov a stal sa zo mna vodic "lekvar" ,okreska 80, dialnica 110 :-)

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných