Kurz na automechanika

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie všetko je určené pre všetkých. 35 rokov rozoberám autá a pretváram ich na traktorčeky a k automechanikovi mám asi ako z NZ na mesiac. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
slavoSV
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 08.10.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Nr dielna

Príspevok od používateľa slavoSV »

Dobry deň, s kamarátom mame dielňu v Nitre, kde mame niekoľko starých aut, a jedno z nich doslova restaurujeme, je rozobrane do posledného srobika, a ide sa opravovať karoséria, motor, na auto pôjdu nové brzdy, nápravy. Poväčšinou tam sme cez vikendy.
Ak by ste sa chcela prísť pozrieť pripadne sa niečomu priučiť, tak kľudne mozte ????
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ruzicka moja, vies o com to je ? dokazete vsetko co chlapi o tom neni pochyb, ale iba naozajstny gentleman vam to nedovoli ;-)

priklad: dostat sedacku na stvrty stock bez vytahu, tu je realna hranica dzendzeru feminizmu a inych pomylenych somarin z chorej hlavy :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ľudia nebláznite, odpovedať na takúto udičku.
Však to je na prvý aj posledný pohľad nezmysel, buď si niekto robí srandu, alebo to je iniciatíva na rozhýbanie diskusie na tomto fóre
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja celý život robim len "sprostú" robotu... a viem , čo je to byť unavený z roboty,
ale pracovať na oprave auta v provizorných podmienkach, trebars v montažnej jame , dá mi zabrať viac ako 12 hod.šichta
a pri niektorých oprávach /vymena spojky/ som mal niekolko dní svalovicu celeho tela..
Takže ja by som profesionalneho mechanika nerobil nikdy v živote tuto drinu denne.. :3020:

Raz za pol roka, alebo štvrťročne sa dá niečo poreparovať, z pasie....
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Kurz na automechanika

Príspevok od používateľa jergusko »

atheriska napísal:Ahojte,
viete mi poradit daky kurz na automechanika? Chcela by som sa niecomu priucit, aby ma uz nikto nemohol tahat za nos, ako to vedia niektori "mechanici".. V prvom rade hladam nieco kde ma naucia ako pohladom zistit, ci nejde o burane, ci prelakovane auto. Sudny znalec pride len sa na to pozrie a hned vie, ze to auto bolo na streche. Take znalosti by sa mi zisli, lebo to v akom stave ludia predavaju nikdy neburane auta s original km je dnes hrozne.. Dalej by bolo fajn naucit sa aspon zakladne veci - vymena oleja, filtrov, vymena kolies a aspon ukazat kde sa co nachadza pod kapotou. Navod ako sa meni konkretna suciastka si uz najdem na nete, len tie zaklady sa naucit, aby som vedela co je co a na co to sluzi.

Taktiez planujem kupit starsieho veterana a chcela by som si ho sama davat do poriadku, takze taketo znalosti sa len zidu.

Idealne keby bolo nieco z okolia NZ popripade v NR.

Vdaka za vase odpovede :)
Pripájam sa k tým, čo si myslia, že si len robíš prdel.
1. Autá sú dnes tak komplikované, že bez diagnostiky a často aj bez špeciálneho náradia neurobíš na aute skoro nič. Samozrejme, nehovoriac o dielni so zdvihákom, momenťákom, hviezdicovými kľúčmi a podobne.
2. Že niekto pozrie na auto a hneď vidí, že bolo na streche, je naivná predstava amatérov. Áno, niekedy sa to dá, ale to iba ako to bolo riadne odfláknuté.
3. Keď si sama vymeníš olej, kam dáš ten použitý?? Napríklad... Servisy majú firmy, ktorým platia za odoberanie starého oleja, ale čo s tým tvojim urobíš ty?
4. Kde sa čo nachádza pod kapotu.... Naozaj si myslíš, že sú len 3 či 4 možnosti, ako za socíku? Však dnes je 158 možností usporiadania motora a príslušenstva, pre Pána Jána! Však skoro každé auto to má inak! Navyše, dnes je už všetko tak zadeklované, že po otvorení kapoty vidíš len kryt motora s logom značky. No a pri niektorých autách (Cayman, 911, Audi A2, Toyota Previa) motor nevidíš vôbec. Pri Caymane a 911 lebo je schovaný vzadu, pri A2 lebo kapota sa bez servisu ani nedá otvoriť (áno, dobre čítaš) a Previa má motor pod autom. Aj kvôli blbým sviečkam musíš dať auto na zdvihák a motor uvoľniť zo silentblokov, inak sa k nim nedostaneš.
5. Ten nápad, servisovať auto podľa videí z youtube radšej ani nekomentujem... Voči dámam som totiž vždy zdvorilý a toto by už zdvorilo okomentovať nešlo. Mechanikom, ktorých nájdeš za týždeň v tej istej dielni neveríš, ale chceš sa riadiť tým, čo hodil na net niekto anonymný, koho v živote nestretneš, na druhom konci sveta? Si sa už načisto zbláznila? Na takom aute chceš potom jazdiť? Doba Trabantov a stopätiek škodoviek, ktoré opravoval strýco na dvore, počas nedele, polovici dzedziny sa už dávno skončila.
6. Údržba veterána je jedna z najkomplikovanejších vecí, s akými sa mechanik vôbec môže stretnúť. Renovácia veterána je absolútne najkomplikovanejšia vec súvisiaca s prácou automechanika, aká vôbec existuje. Náklady sú astronomické. To sa s cenou údržby bežných áut nedá ani len porovnať.
Vlastne - je ešte niečo komplikovanejšie (aj drahšie).
Stavba vozu Formule 1.

Ale radi sme ťa tu videli. Si asi prvá žena, ktorá sem zavítala.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To ani zďaleka nie!
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Vzdy lepsie ked sa zena informuje ako ked chlap sem pise jednu sprostost za druhou.Ale Laca uz aj tak nikto neberie vazne.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chlapci a co vas tu je tolko mariasnikov ? co ste zase povystrajali lol ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

wilz napísal:Ľudia nebláznite, odpovedať na takúto udičku.
Však to je na prvý aj posledný pohľad nezmysel, buď si niekto robí srandu, alebo to je iniciatíva na rozhýbanie diskusie na tomto fóre
...ale ucel splnila :)

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní