Toyota Auris - lanka na rucnu brzdu

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris - lanka na rucnu brzdu

Príspevok od používateľa mia28 »

Ahojte. V zime mi zamrza rucna brdza (nezatiahnuta) a mechanik mi poradil, nech si kupim nove lanka, ze mi ich vymeni. Na moje auto som vsak nasla niekolko druhom laniek, od 5e do 40e. Vobec neviem, ktore by som mala kupit. Tiez som sa pri hladani dostala k diskusii o pouzivani rucnej brzdy, v zime, aj celorocne a vobec nie som z toho mudrejsia. Niektori tvrdia pouzivat, druhi nie. Ja ju takmer nepouzivam (zvycajne len ked zastanem niekde v krizovatke v kopci) a teraz neviem, ci robim dobre ci zle. Dokonca tam boli nazory, ze zamrza prave preto, ze sa nepouziva. A tiez, ze mnohym zamrzala napriek vymene laniek.
Takze moje otazky su asi take, ake lanka by som mala kupit na toyota auris, rv 2008, 91kW, 1598cm3, 1ZR-FE?

A neexistuje na pouzivanie rucnej brzdy jeden pravdivy a spravny nazor?

Dakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v lankach zamrzla voda, lebo to je bud cigansky urobene z fabriky, alebo opotrebene

rucnu pouzivam cely rok a problem nikdy nebol, za cely zivot

apropo presnejsie by sa malo povedat voda v bowdenoch :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ručnú používať,ako píše aj lubos,dokonca niekde to je aj nutné aby zaradený prevod nemohol potočiť motorom späť a neuvolnil napínanie rozvodovej reťaze.Život lanka závisí aj od konštrukčného prevedenia,a hoci aj od nasmerovania konca,ak ide koniec do kopca,nateká do lanovodu voda.
Vymeniť treba zároveň aj mechanika,pretože lanko má kupovať on,a nie
že má behať zákazník.Navyše,pri normálnych vzťahoch servisu s predajcom nie je problém zobrať aj tri/štyri varianty a tri sa vrátia.To je úplne normálne hlavne koncom týždňa keď by hrozilo že cez víkend to ohrozí prácu a bude sa čakať do pondelka.Veď to je ignorant na N-tú
Lanká ako TRW alebo Bosch sú pomerne drahé,Bosch ľavé má dĺžku 1665 mm a stojí 58.- na pulte
Pravé Bosch má 1920 mm a tiež stojí 58.-
Už preto by to mala kupovať dielňa lebo pri 30 % rabate ti to predsa len ušetrí a dostaneš sa na tých cca 40 e.-
Objednacie č. Toyoty by malo byť ľavé 46420-02121a
pravá strana - 46430-02121 Cena je ale vysoká 86.- a 98.-
Podla tých Toyota OE čísiel ti každý normálny predajca vie pozrieť náhrady od iných výrobcov,môžu byť cenove lepšie.
Nič podobné ako 5 e.- neexistuje,tolko stojí iba to predné kratučké od samotnej páky ručnej po tie dve ktoré potrebuješ,čiže sú celkove tri.
Toyota nemá lacné diely,dokonca z polska vychádza na 30 e.- dokonca bez špedície.
http://allegro.pl/linka-hamulca-reczneg ... 86516.html
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris - lanka na rucnu brzdu

Príspevok od používateľa christiane »

mia28 napísal:
A neexistuje na pouzivanie rucnej brzdy jeden pravdivy a spravny nazor?

Dakujem.
To ze ti zamrzla je uz problem v bovdenoch ze sa dostala do nich voda.Inak nema dovod a preco zamrznut.Preto tam nie je.Ako uz bolo povedane,vymen mechanika.Vodica ma zaujimat len to,aby to fungovalo.A nie co tam dat a este aby to aj kupoval.Vecsinou majitel auta kupi nieco,co nepasuje.
A k pouzivaniu.Zene som vysvetlil.Ak auto stoji na rovine-garaz,parkovisko a nie je moznost pretocenia motora ako tu uz bolo tiez spomenute ,staci dat rychlost.Ja aj zena dava 2.
Na semaforoch,svahu alebo tam kde sa auto samovolne pohne odbrzdene-davat rucnu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ručná vždy a všade pokial opúšťam vozidlo. Výnimka - Petržalka a podobné sídliská na rovine kde nedá zaparkovať a teda postavím sa za auto a nechám odbrzdené aby ma majitel vedel kúsok odtlačiť. lol
Dočasne sa to dá spojazdniť amatersky ,že v lete ked je teplo a sucho dnu nastriekam WD alebo iné mazadlo apoškodené gumičky opravím silikonom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

lakinooo napísal:Moja zena ma automat a vzdy za kazdych okolnosti zatiahne rucnu, potom neutral a P. Cele auto vzdy drzi len a len brzda. Nikdy ziaden problem.
Presne tak som to vždy robil aj ja na automate. Pred vypnutím motora som zatiahol ručnú, preradil do N a uvolnil brzdový pedál, nech auto "dosadne" na ručnú brzdu a až potom zaradil P a vypol motor.

Mia - ak ti mechanik poradil, aby si TY kupovala lanká, tak ten mechanik nestojí za nič, veď to by mal robiť on. Preto si tam predsa prišla. Však to je ako keby som priniesol do reštaurácie mäso, aby mi ho uvarili...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní