Fabia 1.2 htp

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Fabia 1.2 htp

Príspevok od používateľa Koka »

Dobry deň pred rokom som kupila Fabiu 1.2 htp benzin/plyn. Dala som za ňu 2400€. Po 3 mesiacoch bol problem s kompresiou na 3 valci. Dala som to do opravy, stalo ma to 500€. Po 8 mesiacoch zase toto iste. Chcela som to reklamovať, no nepochodila som. Tak mi navrhli, že ak chcem, daju to bez bločka a bude to lacnejšie. Povedala som si,ze nech to opravia a za 3 mesiace to predám. Dovtedy sa hádam nemôže nič stať. Teraz od opravy prešiel mesiac a pol a zase som na tom istom. Prosim poraďte mi, čo s tym autom? Neviem, čo mam robiť tak, aby som bola v čo najmenšej strate. Už som zúfalá, ďakujem za rady. :41c2:
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

V prvom rade určite zmeniť servis a po zrátaní opráv 500+cca 400 kúpiť druhy motor? potom zmeniť servis. Potrebujes auto? Vyhovuje ti to čo máš? Chceš zmenu či funkcne auto? Odpovedz si a vieš čo spraviť pokazené auto sa predáva za veľmi málo peňazí a zmen servis
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rovnako som dopadol ja s Oplom, len s tým že ja som kúpil rovno druhý motor . Dva mesiace , a znova KO.
Daj to do šrotu a na celý život si zapametaj , že toto už nie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Darmo sa furt repasuje hlava ked LPG nie je dobre nastavena bohatosť zmesy. Asi sa jedna o 6Ventil ten sa podpaluje aj na benzin a nie ešte na plyn. Trochu chuda zmes a len sa tak škvaria vyfukove ventily.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemusia byť nutne podpálené ventily, ja som mal na oboch zničených motoroch diery v piestoch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

oco keby som tomu nerozumel tak sem ani neceknem. A piest u HTP sa už vôbec neprepali.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Fabia 1.2 htp

Príspevok od používateľa christiane »

Koka napísal: Po 3 mesiacoch bol problem s kompresiou na 3 valci. Dala som to do opravy, stalo ma to 500€.
Ako si na to prisla ze kompresia na 3 valci?Co opravovali?Museli to s tebou prejednat ci sa to vobec oplati opravovat,co treba opravit a cenu.
Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Koka »

Tak kompresiu mi povedali v servise že tam je, ja som myslela, že ked to dám spravit že to vydrží dlhšie a auto som potrebovala. Videli mladu babu, tak ma proste oklamali.

Chcela by som ale vediet, ze ci sa to teraz oplati davat opravovat, alebo vymenit motor, alebo to predat pokazene? Ja uz som to chcela aj tak predat, lebo potrebujem väčšie.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ti napíšem predať , ale som ovplyvnený vlastnou zlou skúsenosťou. Nepíšeš nič o plynovom systéme ktorý v aute je a zrejme je aj príčinou problémov.Trebalo by sa sústrediť naň a zistiť kolko by stálo dať ho do poriadku aby nezlikvidoval motor znova.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Koka napísal:Tak kompresiu mi povedali v servise že tam je,
Este ze ti nepovedali ze tam mas aj motor.To nie je odpoved ze tam je,servis ti musi dat odbornu odpoved preco tam nie je kompresia.Boli podpalene ventile alebo prepaleny piest?Mozu byt aj zapecene kruzky v pieste.A este tu je ten plyn o ktorom pisu chalani.
Predat to mozes v akomkolvek stave ak na to upozoknis kupca,mozno za menej ako by si cakala ale zase mozno za viac ako kupit druhy motor a dat to zase do servisu.
Koka
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 18.06.2016 10:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Koka »

Boli podpalene ventily a repasovali aj hlavu valca, druhý raz boli podpalene ventily a odišiel katalyzator, takže mi povedali, že druhý x su podpalene kvoli tomu katalyzatoru. A teraz treti x. Auto chcem predat len neviem kolko pýtať za pokazene alebo to dat spraviť a potom predať čo sa viac oplatí?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V prvom rade si musíš uvedomiť , že ani po oprave a bzchybnej prevádzke auta sa ti tvoja strata už nevráti.HTP sú samé o sebe zle predajné , takže ani predaj ti stratu nevyrovná. Dokonca môj názor je že HTP s plynom nikto ani nebude chcieť kúpiť.
Neviem po čom idú motory do fabie , najskôr si to daj do kaukulačky aby tvoja strata bola čo najmenšia.
V rovnakej dobe ako si ty dala za Fabiu 2400 ja som kúpil Corsu C za 2000, a umreli rovnako. Len moja strata je zrejme menšia , lebo ja som agoniu nenaťahoval. Malé autá na diely idú cca po 300 - 400eur.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Fabia 1.2 htp

Príspevok od používateľa christiane »

Koka napísal: pred rokom som kupila Fabiu 1.2 htp benzin/plyn.
Tento plyn bol ako domontovany,firmou alebo tak vseliako?Co tak to cele odmontovat?Mam dojem ze problem bude v nom ked podpaluje ventile.
Stratu pri predaji budes mat stale,aj ked to predas,aj ked to das spravit.Jedine stratu nema ten,kto nema auto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní