VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa ramairn »

Zdravím vás zaujímalo by ma kde zistím viskozitu oleja do 6st manuálu v passate B8, 110kw, 2015.
A taktiež množstvo náplne ktoré by mi tam malo vojsť. Ďakujem
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

VW ma tak smejdove prevodovky, ze ak do nich das iny ako “original” olej tak budu blbnut.
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa ramairn »

Áno ale v manuáli som o tom nič nenašiel, kľudne dám aj origo ale..🤷
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Šmejdový je akurát tak obsah vašej hlavy.
Treba pozrieť tu... http://prevodovky-sixta.cz/index.php/degradace-oleje
prípadne si tam zavolať.
Ale servis ktorý si platí registrovaný prístup na server výrobcu tieto informácie má a samotná výmena oleja je u manuálu rýchla cena nepokazí Vianoce.Navyše pokiaľ je to náhon na všetky kolá je tam celkovo treba meniť až štyri rôzne prevodové oleje,takže toto by som doma neriešil.Nikdy tam nedávať iný olej než originál,tie oleje zodpovedajú tomu aké konštrukčné materiály sú obsiahnuté v prevodovke.Prevodovky správne servisované v tejto veci majú excelentné radenie aj pri velmi vysokom nábehu km.Ak to tak nie je,je to len zásluha majiteľa
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ved hovorim. Smejd prevodovka, ktora potrebuje original olej inak sa rozpadne. A niektore prevodovky idu do kytek aj s pravidelnou vymenou originalneho oleja.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže nie SPROSTÍ ludia, ale šmejd prevodovka :40bd: :40bd:
Prečo si ty mudrc nedáš v nemocnici pichnúť krv inej skupiny ako je tvoja :2f93: , šak je červená tak čo krv jak krv. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Oco13, to že si len panák so stupidným názorom je všetkým jasné.

Áno sú to šmejd prevodovky!!! Do všetkého okrem VW ak naleješ olej požadovanej špecifikácie, tak vrčí ďalej bez zaváhania.

Skús sa opýtať takého napr. mp3turba, či kupuje do prevodovky orginál MOPAR olej, alebo len hocičo podľa špecifikácie. Prípadne hocikoho s Aisinom, či kupuje orginál olej, ale bez problémov tam leje najlacnejší Ravenol.

Do VW aj keď dáš presne požadovanú špecifikáciu, tak sú problémy!!!!

Čiže áno sú to šmejd prevodovky a ty sa môžeš ísť venovať tomu čo vieš. Aj keď toho moc nebude, ak vôbec niečo.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa oco13 »

Práve to že tie prevodovky nejdú na hocičo, je dôkazom toho že ich vývoj bol najdôkladnejší a najpracnejší. Nie je umenie nechať v prevodovke ruské vôle aby chodila aj na Fritol. Práve umenie je nastaviť motor a všetky agregáty len na tie "moje" prevádzkové kvapaliny.
Výrobcovia motorových píl toto posunuli ešte o level vyššie a už dodávajú aj vlastné palivo pre motorovky - Aspen.
Takže po prechode na syntetické paliva je možné že do auta VW natankuješ len VW palivo - na iné nepôjde. Samozrejme v príslušnej cene. :40bd: :40bd:
Oco13, to že si len panák so stupidným názorom je všetkým jasné.
Na toto by ti odpovedal moj kamarát Forest Gump : "hlúpemu je každý hlúpy." :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Prikláňam sa k názoru šmejd prevodovkam od vw po roku 2001 a automatu od roku 97 . Poznám viac prípadov dosratych prevodoviek vw ,Audi,Seat ,škoda možno blbych majiteľov ale ty blbý majitelia najazdili predtým na hondach,mazdach ,fordoch,hyundajoch ,Kiach,Renaultoch pár sto tisíc km bez klaknutej prevodovky a niektorý aj s pôvodným olejom a a ani v jednom vergli sa nikdy nemenila prevodovka a dokonca ani olej a chodili po eú aj mimo .kdežto vw group musí mať svoj akože olejček aby sa nerozpadla . Oco mám na dvore lagunu 1.9dci po prehadzovani kabeláže kvôli nejakému zubatemu zvieratku a tá lagunka nedostala akurát len cez hubu a naftu iné nič a má nagulane 473000km a prevodovka ok
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco a aj keď majú ruské vôle , auto ide bez problémov je mi to u riti jedno hlavne že netreba zháňať olejčeky pre cukrovú prevodovku bez milivôle. Nemusím riešiť kraviny len aby som mal das auto . A stým benzínom nech si to strčia do análu ja sa uspokojím aj s Renaultom ktorý mi maximálne postačuje a nepotrebuje len spotrebak a palivo . Momentálne som na slnečnom pobreží v BG a mám požičaný Renault Modus bolo mi jedno aké približovadlo tu budem mať a vybral som si kvôli parkovaniu Modusa čo vôbec neľutujem, zvonka malé zvnútra priestranné vozidlo . Zadavatel prepáč že píšem od veci a keď sa to niekomu nepCi nech to zmaže
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nemám nič proti moskvicu a ani ho nechvalim
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

oco13 napísal: 30.07.2022 12:45
Oco13, to že si len panák so stupidným názorom je všetkým jasné.
Na toto by ti odpovedal moj kamarát Forest Gump : "hlúpemu je každý hlúpy." :o
Ak je tvoj kamarat Forest Gump, tak to hovori na vsetko.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa mhlavaty »

888Dá sa povedať že som sa v prevodovkách kutral 50 rokov od čias prvej rozobratej z R8 ky (1969).Neskôr doradu čo prišlo,Od Tatry 111 Csepelov po Renaulty,Peugeoty,Škodovky tých čias,potom MB,BMW vrátane automatov po dnešné DSG (už iba rodina a priateľia) Takže nemyslím že existuje vôbec prevodovka ktorú by som neurobil ak by bolo nutné.Ale tiež dosť na to aby som vedel čo je v Opláckej,Forďáckej,Toyoťáckej až Audi prevodovke a čo za kvalita to je.Takže pokojne si obaja anti grupáci utrite soplík,napravte plienky,a až vám dorastú spojenia v mozgu prídite sem napísať názor.Teraz viete ...hovorí sa tomu veľké gulové,ale to vám nebráni tie sprostosti púštať do sveta.Vaše pohnutky a príčinu prečo to robíte poznám a predpokladám ani ostatnému osadenstvu fóra nie je záhada čo je za tým.Ale ani ja ani fórum nemôže za váš pocit frustrácie zo seba samého,brutálnym negativizmom si ešte viac ubližujete.
Renault...to je ozaj príkladný druh.Po 300 tis väčšina radí cez zuby,ale treba uznať že ide a môže sa do neho naliať čokoľvek.Akurát pri nehodách skoro vždy vbehnú dve rýchlosti a treba ju (len) otvárať a jednu vytlačiť do neutrálu.Pokojne ma navštívte,ukážem vám "zásoby" synchro krúžkov do Peugeota a Renaultu ,čo myslíte prečo ?!
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - olej do manuálnej prevodovky

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale ja nepopieram, že iné prevodovky zožerú čokolvek. Trvám však na tom že vyrobiť a nastaviť agregát na jeden jediný druh oleja a tým si zabezpečiť príjem aj do budúcnosti chce robotu naviac. :300f:
Teda VW prvodovku robili lepší konštrukteri ako iné prevodovky. Vlastne tí čo robili "iné"prevodovky znížili zisk svojho zamestnávatela
Ja nechválim VW ja chválim jeho konštrukterov , rovnako zase chvalim tvorcov Moskviča, pretože dokázali z ničoho v zemljanke poskladať auto ktoré vydrží aj ruské cesty
Kúpim si VW, ale už nahradné diely a oleje mu budem dávať polsko čínsku zmes??? Nie je to troška pretvarka, že hrám sa na niečo na čo nemám????
je mi to u riti jedno hlavne že netreba zháňať olejčeky pre cukrovú prevodovku bez milivôle.
V tom prípade si si spravne kúpil auto s pixou na kapote , ja mám presne to isté a nie len jedno. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných