Nissan Micra - olej

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa peterson999 »

christiane napísal: 26.01.2022 17:27 Motor bude mazat aj fritovaci olej,podstatne je ho tam nenechat 30 000 km ako je doporucovane vyrobcom oleja.Ja mam doporucovanu vymenu oleja na Nissane vyrobcom motora v Japonsku kazdych 8 000 km.A nalial som do toho od 0w40 az po 15w40 a olej Esso,Total,Mobil,Madit,Castrol aj olej ktory sa daval do nakladaca.Znacku ani vyskozitu netusim.Motor ma cca 493 000 a tlaky oleja ako nove.Aj vsetko na nom funguje ako v Japonsku vyrobili.Ja ho mam 16 rokov,ventile som nevidel ani trisky neboli vonku.Kupil som ho ako 7 rocne a co sa na nom robilo dovtedy neviem.
Nepises ktory motor
Ja hovorim ze DOBRE SKONSTRUOVANY japonsky motor vydrzi vsetko.
Mal som pripad benzinovy Japonec kedy majitelke povedali pri kupe noveho ze nebude ani chodit do servisu. Predajca myslel tak ze sa nebude kazit, pani pochopila tak, ze netreba chodit. Po 7 rokoch a 50.000km motor klakol nie preto ze stary olej, ale preto ze ho motor "zožral" nakolko je zname ze po urcitom najazde olej "mizne". Takze medzi 30tkm a 50tkm postupne mizol az zmizol. Do servisu doslo auto po svojich nejakych 30 km - prisla sa opytat preco svieti to cervene svetielko ze to asi bude nejaka zavada :-) Motor sa mechanikovi nechcelo riesit kedze tych motorov bolo vela, nikto ich nepotrebuje kedze vydrzia a teda cena jazdenky stala menej ako polovicu ceny prace mechanika...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných