7 rocne vifko - da sa este pouzit ?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

7 rocne vifko - da sa este pouzit ?

Príspevok od používateľa bossix »

Nasiel som pred par dnami v mojej garazi zabudnute komplet plne zimne vifko do nafty. Chcem sa opytat, da sa pouzit alebo inak povedane, je bezpecne ho este naliat do nadrze ? Hore na vrsku je rok vyroby 2012. Konzistenciu ma taku istu ako vifko, ktore som kupil pred rokom, ziadne "hrudky" ani nic podobne, len farba je troska svetlejsia zelena, ako novsie vifko. Jasne, nove stoji 8 - 9e, co ma nezabije, ale na druhej strane je toto uplne plne a neviem ci vifko nejakym sposobom po case degraduje v jeho vlastnostiach alebo nie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bez dobrého chemika asi presnú odpoveď nedosiahneme.Ja by som ho pokojne použil.VIF rieši konkrétne veci a aj keby sa stalo že niektorú vlastnosť stratí čiastočne či úplne,je to palivo,tj súbor uhlovodíkov na ktoré motor ide prakticky bez zmeny ako na naftu i keď sa použije samostatne.Rozhodne by som ho spotreboval v palive.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Na vifku do benzinu je napisane spotrebovat rok od datumu vyroby na vrchnaku.

Ako je to na tom do nafty a ci sa moze nieco poondiat neviem.

Nazoru mhlavateho na 99% verim, ale ja by som to tam nenalial kvoli tym par €.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Chlapi,uz nebudte taky doblbnuty z neakych datumov.Tie su dobre na chlebe a aj tak si ho kazdy vyskusa.Vifku nic nebude ani po 50 rokoch pokial nebude skladovane otvorene v regali.Este ze na nafte nie je napisany datum spotreby,To by boli ine debaty keby ste vedeli kade nafta bludi pokial ju natankujete.
Kludne to nalej .
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Vdaka za odpovede, pouzijem ho teda :)
domino5
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.11.2017 10:22
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa domino5 »

ako ja sosobne by som ho vyhodil, zas nove nie je tak drahe, aby ta jeho cenu donutila pouzit hento stare
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ty až ho budeš mať,tak ho vyhoď,to je pravé orechové.Tá 1 pichla do vody oravskej priehrady a rok sa tam nekúpete
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných