Vymena brzd - mazanie brzdoveho ustrojenstva

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vymena brzd - mazanie brzdoveho ustrojenstva

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Po vlastných skúsenostiach viem, že existujú experti, ktorý potierajú o krúžky montážnou pastou na brzdy🤦🏻‍♂️

Lenže to je na to určené,každá značka má svoje..Ja používam Ate mnoho mnoho rokov.
lukasmizo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.12.2022 16:50
Zdieľať na Facebook

Re: Vymena brzd - mazanie brzdoveho ustrojenstva

Príspevok od používateľa lukasmizo »

Pozri sa na tubu, keď tam máš napísané tučným:
Avoid lubricating any rubber parts!
Tak nieje vhodná na vodítka😆 simple 😆
Ano každý výrobca má to svoje, bohužiaľ málo ktorý predajca má napísané, že poškodzuje gumové časti 🙄 a na tube je napísané, že nieje vhodné😆
Áno existuje dokonca montážna pasta aj na piest, ALE musí byť uvedené že je na to určená🙂
Stejnak by som ju použil len na montáž prachovky piestu( keď je viditeľná po montáži piestu)
Prečo si komplikovať život a kupovať blbosti, kontaminovať zbytočne brzdovú kvapalinu a nedať tam to čo tam bude stále?
Montuj si ako chceš, nikto ťa do ničoho nenúti 😉
Keď je vhodná, tak je vhodná 🤷🏻‍♂️
Ja len som chcel poukázať, že nieje mazivo ako mazivo a poučiť sa z mojich chýb 🙂
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vymena brzd - mazanie brzdoveho ustrojenstva

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ sa aspoň jediný raz nepreukáže nevhodnosť popri tom že sa to nejaké to desaťročie používa,nie je dôvod o vhodnosti pochybovať.A ešte ak je to od ozaj dobrého výrobcu a vec doporučuje.Ale...písal som o veci pre vnútro brzdy,nie vodítka a pod. pre upresnenie.Ak boli myslené iba vonkajšie elementy,anulujem svoju pripomienku,zle som to pochopil.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných