Vznik mikročastíc v oleji

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V motori magnet nepotrebujes.Myslim v tejto dobe.Vyroba je tak presna ze neake kovy v oleji su minimalne
https://youtu.be/oZNeZZngyHU?t=85
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@mhlavaty takže ani sa nestretávaš resp. neskúšal si magnetom či niesu piliny vo vypustenom oleji


@christiane takže filter zachytí všetko (ne)potrebné

@cicmanec :D :D
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ano,preto sa ma filter menit spolu z olejom.
Ale ak sa meni olej po 30 000 km je v motori aj 10 magnetov zbytocnych.Motor zahlusi karbom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nenazval by som to práve pilinami,ale jemnunký kovový púder býva prakticky vždy dole pod vložkou filtra.Ten priestor nikto neodsává,iba vyberie a vymení vložku.Stane sa že sa upchá koniec odsávacej rúrky tak je tuhý ten sediment.Kým je vložka schopná fitrácie tak sa nič ako čiastočka nedostane do obehu.Až od určitej nepriechodnosti filtra sa otvorí obtokový ventil a olej ide ďalej nefiltrovaný.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@christiane tak ja menim po 15 aj s filtrom na vsetkych autach..

@cicmanec no to už s väčším vodotryskom na to špliechať nemohol :D skusim rozrezat aj moj filter za take 2 mesiace bude treba menit tak ak nezabudnem dam to sem

@mhlavaty ja čistím aj to pod vložkou, takže spoliehaš sa čisto len na fiter a jeho včasnú výmenu

všeobecne by ma zaujímalo ak by sa celoplošne používali magnety v olejovych vaniach a ich pravidelné čistenie - myslím magnetov (ale hej aj váň) tak v akom stave by bol národný vozový park :D ale hej je to len taká nerealizovatelná predstava nakolko sa doporučujú loglife intervaly len aby to v 200k odišlo a mali kšeft....

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných