Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 kde sa nachadza VIN

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

123web
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.08.2004 16:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 kde sa nachadza VIN

Príspevok od používateľa 123web »

Zdravim mam taku zaludnu otazku neviete mi niekto poradit kde najdem na JEEP Grand cherokee 4.7 V8 druha generacia rok 2000 vyrazene na karoserii VIN? Auto bolo kupovane ako nove na Slovensku na vsetky sklach ma E tj ze by to mal byt europsky model ale bol som teraz na STK a nechcu mi urobit STK vraj auto nema vyrazene VIN na karoserii a podla tejto byrokracie to vraj nie je europsky model...
Navrhli mi riesenie vraj mam si ist na urady Vybavit VIN a potom ist na KO .... neviem zda sa mi to totalne dementne podla mna niekde VIN na karoserii musi byt...
Vraj este musi byt v technicaku zapisane cislo ntypoveho schvalenia ale na policii mi menili technicak z knizkoveho na novy a asi to zabudli zapisat...
Doteraz mi STK vzdy presla auto ma vsetky znaky europskeho auta tj. oranzove smerovky vsade su popisane E atd...
Nemali ste niekto podobny problem?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Sú 4 miesta kde môže byť-pod lištou na prahu spolujazdca,pod kobercom pri rezerve,pod zadnou sedačkou-asi pravou alebo LEN pod čelným oknom,čo našim policajtom nestačí...
...Potom daj vedieť...
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

skus pozriet do uzivatelskej prirucky {ak ju mas}, malo by to tam byt napisane.
alebo tieto odkazy, mozno ti to pomoze:

http://www.jeeclub.com/reco-1674.html
http://vin-numbers-location.weebly.com/ ... rokee.html
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Neviem síce, kde to má vyrazené VIN, ale na stanici technickej kontroly by to mali vedieť oni a nie zákazník. Mňa včera skoro s autom vyrazili kvôli zlej dymivosti na dieslovom aute. Mali tam hodnotu 0,6. Moje auto malo 2,1. Nakoniec to nejako urobil na 0,4..Nedal som mu ani euro navyše. Doma som pozeral protokol z prvej EK po 4 rokoch a tam v papieroch hodnota 3,2 !!! To sa medzičasom po 2 rokoch akože tak sprísnili predpisy EK z 3,2 na 0,6 ???

Tebe by som len poradil prehľadať celé auto. Ak máš manuál k autu, tak tam to je a na STK ich poslať do riti, lebo sa mi zdá, že overujú a skúšajú veci o ktorých nemajú ani poňatia.

Ešte si daj pozor..VIN môže byť na ráme. A minule som si všimol, že jedno dovezené auto bolo krásne ošetrené proti korózii...Len pacienti pozabudli a číslo VIN bolo po hrubou vrstvou nového ochranného náteru.
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

Grand Cherokee ma vyrazene VIN cislo vzadu pri rezerve pod kobercom. Problem nastava, ak bolo auto burane zozadu. Je jedno, ci je to europska verzia, alebo americka, vsetky maju VIN na rovnakom mieste.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to je zazracna stk ked nemozu najst win.na DI ked si auto prepisoval bolo ok tak neni co riesit.ono na DI ak prides reklamovat pozru si tu knizku a ak to tam je zapisane tak ti to opravia ak nie smola.ja mam v tp zapisane ze druh paliva motorva nafta a bezkatalyzatorovy.auto je benzin a ma 2 katy.toho roku ma na to upozornili na stk a ek ale ja som mu povedal ja to nebudem nikdy davat opravovat.videl si niekedy take auto s tym obsahom dizel.technik stk odpovedal ze nie.ze ani v databaze take neni ale na benzin to sedi.tak som mu povedal co sa tu zdrzujeme podme kontrola.co mam kopiu od stareho tp tam je to zapisane normalne.
nobel22
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 14.12.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nobel22 »

Na Slovensku mame
skutocne debilov na pravych miestach. Ked chcu kontrolovat na STK ckach technici, MUSIA vediet,kde to cislo je.Vsak nato su tam.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Asi pred mesiacom presne tento problém riešil kolega na Grand Cherokee 5,7 Hemi. On ho kupoval pred pár rokmi z bazáru, ale z iného okresu a už sa ani nepamatá ako ho prihlásil, proste policajt pri prehliadke mu auto schválil a mal ho prepísané a on si myslel, že vin číslo má. Teraz išiel na stk a vin nenašli. Bol aj v autorizovanom servise a číslo nenašli. Bolo mu povedané v autorizovanom servise, že niektoré série vin nemali. On má auto donesené z USA tak neviem. Vyriešil to tak, že dal jednému mechanikovi spraviť vin štítok a nalepili mu to tam.
amdsempron
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 29.05.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amdsempron »

Je možné že to auto vôbec VIN nemá vyrazené. Väčšina amerických áut nemá VIN vyrazené, ak má tak má len pod sklom alebo niekde na štítku. Robia stým zbytočné problémy, pritom sa nič závažné nedeje, vraky tu behajú hore dole, a tie TK/EK spravia ľavou zadnou… Skús to vyriešiť ako väčšina z nás ktorých nebaví byť buzerovaný a zlepšiť pracovníkovi STK/PEK deň
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak to nie.ja som nikdy koli stk nerobil technikovi pekny den.ono funguje take pravidlo raz das vsimne a uz davas stale.u nas mame 2 stk stanice.jedna prisna dekra druha nova.ta dekra dostala uz od majitela prikaz aby neriesili somariny ako je poskodeny stitok z vin prasknute svetlo spinavy motor a pod,pretoze su mensie zisky koli ich nadutosti a on ich platit nebude zo svojho.
mm199
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2007 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm199 »

Najlacnejšie a najrýchlejšie riešenie je nájsť kamaráta, ktorý má raznice........ :2f93:
makrodrummer
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.08.2009 14:36
Zdieľať na Facebook

commander a vin

Príspevok od používateľa makrodrummer »

mam jeep commander 5,7 hemi 2007 a podobny priblem som mal.. cez fotky na kontrole originality vtedy este nie mojho auta pri vstupe na slovensko som si nasiel kde je vin (za tretim radom sedadiel pod kobercom).. policajti pri prepise z ineho okresu nasli vyrazene vin pod autom pod spolujazdcom a uznali to.. na stk som potom zistoval a musel by som mat papier od vyrazenia vin na cast motora.. preto som hladal a nasiel..

tiez chodim na stk tam kde riesia podstatne veci a nie somariny.. neuplacam!
salamander69
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.10.2005 01:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander69 »

Potrvdzujem , VIN najdeny v kufri , za 3 radom sedaciek - pri stredovom stlpiku sedaciek , nie pod kobercom , nutne demontovat prahovu plastovu listu 5 dvery a plastovu vanicku na naradie - 4 matice ,
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní