Jeep - výber motorizácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hannesm
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2012 14:52
Zdieľať na Facebook

Jeep - výber motorizácie

Príspevok od používateľa hannesm »

chcel by som si kúpiť jeep na denne dochádzanie do práce a neviem ci 4,0L alebo 4,7L a aký ročník by na toto bol vhodný.neviem ci je dobré dávať to do LPG. Poprosil by som Vás o Váš názor ďakujem Vám veľmi pekne Vážim si to ĎAKUJEM
denissko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.11.2008 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denissko »

Tieto motorizacie sa obe montovali do Granda WJ cize asi chces ist do tohto typu. Obidva motory su vcelku spolahlive. 4,0 liter je starsi typ radovy 6valec slabsi ziaden pretekar ale zato by som povedal ze spolahlivejsi, 4,7 novsi 8valec do V vykonnejsi ale zlozitejsi. Spotreba zhruba rovnaka normalne jazdenie cca 14-16 l kazdopadne oba motory su dobra volba ak bolo o nich starane. U tychto aut by som sa zameral hlavne na prevodovku. Asi tak. :4012:
ivannss
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 08.05.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivannss »

Ja by som siel do V8, kvalitny americky velkoobjemovy benzin, ak nekupis vydojenu rachotinu a nezanedbas uvodny a neskor pravidelny servis a neriesis kazdy usetreny litrik na spotrebe budes spokojny. sam pokukujem ale uz po WK 2005+ a najradsej 5,7 hemi :2f93:
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Do jeepa len benzin 4.0 , 4.7 je to jedno oba su dost spolahlive osobne mam zo 4.0 iba tu najlepsiu skusenost :) 4.7 ma dve vykonove verzie 4.7 V8 220PS 4.7 V8 H.O(high output) 265 PS tieto motory len tak nieco nerozohodi a davaj pozor na stav prevodoviek a rozvodoviek. Plyn urcite neuskodi .....

K.
stando2889
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 01.08.2010 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stando2889 »

No tak hlavne si pozri stav samosvorov Vari-lock je vzadu v medzináprave a vo vyšších výbavach aj vpredu. Lamely do nich sú dosť drahé a preto ti odporúčam verzie zo select-trackom, jednoduchá mechanika dovoľuje jazdu len na zadok s medznápravovým diferenciálom s uzavretou medzinápravou a tiež má aj redukciu. Nevýhoda je len tá že je len vo výbave laredo základe takže je na tebe čo si vyberieš. K motorom len toľko že 4.0l je slabý do toho auto má cez 2 tony ale ak nejdeš pretekať správna voľba. V8 je už o výkone zvuku a spotreba je nepatrne rozdielna o 3-4 litre a podľa mňa za ten zvuk to stojí. A plynu sa neboj ak je dobre nastavený a hlavne namontovaný nie je problém. Ak by si mu chcel ulahodiť tak tabletky do plynu alebo prídavne mazanie ventilov Flashlube.
hannesm
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2012 14:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hannesm »

Ďakujem Vám velmi pekne a vedeli by ste mi ešte poradiť akú majú spotrebu tieto motory 4,0L a 4,7L Ďakujem Vám
uro
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 19.07.2008 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uro »

Hannesm ty nevies aku maju spotrebu?
Ides n a to lisiacky
:d :D
hannesm
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2012 14:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hannesm »

nie neviem lebo každý hovorí niečo iné.preto sa to pýtam.strašne sa mi páčia tie autá tak si ho chcem kúpiť
powerdusan
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 03.12.2006 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powerdusan »

ja len dodam ze nikdy som nebol na tieto auta a odkedy som kupil WJ tak som vysmiaty :)

Mam 2.7 CRD v plnej, rozmyslal som nad V8 ale kedze je to daily driver skusil som naftu. Ide to pekne, spotreba cisto len v meste je teraz v zime 9.5 to je myslim slusne. V lete som jazdil dialnice a bolo 8.7

Nepytal si sa na diesel ale ak nechces zavodit a neprejazdit gate tak aj tato volba je
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných