SCANIA - mladých automechanikov niet...

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Jasne zariadil si sa tak aby ti bolo dobre. Takisto to robia ini aj mladi ludia. Ja len nejak uz som alergicky na tie nareky firiem ako nemozu zohnat ludi do prace. Tak im kua ponuknite motivacny plat a budete mat tolko ludi ze nebudete vediet co s nimi. Ale kdeze... ako by to bolo keby kvalitny automechanik strojar montaznik mal skoro taky isty resp polovicny plat ako manazer servisu ze? Mam znameho ma firmu stazoval sa ze nemoze zohnat kvalitneho nastrojara ... a ked sa pytam na plat tak cca 800 a ja tak mu daj 2000 a pridu ti aj ludia z okresu co pracuju v zahranici za 4000. No to nie ved to by mal potom robos tolko ako sef... to teda nie. No potom ale treba byt ticho a nestazovat sa na ludi ze nie su a ze nevedia. Ja chapem ze zisky firmy a dane a odvody a ze si ta ktora firma nemoze vela krat ani dovolit vyssie platy ale za to uz nemozu potencialny ludia uchadzaci o zamestnanie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je možné pozerať na vec inak ako na celok a brať v úvahu všetky okolnosti.Scania,ale aj ktokoľvek,dielňa či fabrika vždy môže plat zvýšiť.Otázny je dopad toho kroku,pretože niekde musí krytie platov zobrať,a zvýšenie ceny produktu či služby...pokojne položí na lopatky,strata odbytu a pod. Pridať môže ktorýkoľvek majiteľ dielne,ale bez zvýšenia ceny servisnej hodiny je to problém.
Treba sa inak pozrieť na vec.Ak som správny menežer svojej dielne a ľudia mňa majú slušne zarábať,tak určite musia byť splnené nejaké predpoklady.Jeden bude...kvalitné osadenstvo aby šlo latku opráv zdvihnúť.Aj to je realizovateľné.Zariadenie dielne musí byť nadštandard,a mužstvo školené vždy z nástupom nových vecí.Aj to je možné. Ale tu musí prísť otázka,kde na to zobrať financie ?! Samozrejme z výnosu prác. To zo služieb pre väčšinovú populáciu asi dosť dobre nebude možné,čiže bude nutné sa zamerať na bohatú klientelu. Ale druhá otázka znie...koľko dielní to urobiť môže ?
Takže asi sa vrátime na samotný počiatok,a prijať že ceny aj platy sa budú dvíhať vo vzájomnom pomere,a ten sa ľudom nikdy páčiť nebude pre svoju pomalosť.Mohlo byť všetko inak,ale vyhrali sme vojnu a potom štyridsať rokov sedeli a trepali na schôdzach hovadiny,je to len a len naša práca,lenivosť,zbabelosť aj hlúposť.osprosteli sme až tak,že vieme oklamať aj sami seba,a to je rok 2019 a stále chodíme v tých istých topánkách
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja už len doplním ,že sa mi vôbec nezdá , že by ma firma málo platila. Ak dostanem v čistom 1000eur tak firmu stojím 2100eur to je cena práce , teda kolko mi firma vlastne chce dať.
Myslím že platy máme dobré, len tých 150 zlodejov z BA nám z nich privela berie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pán Hlavaty, nedá sa iné povedať ;"máte bohovu pravdu"
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

trucker694 napísal:ako top mechanik s tridsať ročnou praxou.
Praveze taky mechanik neexistuje.Aj ked sa hrabem v autach od vyucenia,v 15 som zvaral autogenom,30 rokov za mnou,osobaky,nakladne,lodne stroje a motory a aj ked robim auta skor ako konicek celej rodine pri kazdom aute ma cosik prekvapilo nove.Doba a nove veci idu dopredu tak rychlo ze co som sa naucil pred 5 rokmi uz nie je pravda.Jedine co ma drzi pri robote je zdravy usudok,logika a znalost fungovania tej-ktorej suciastky.Ale aj tak nemam na diagnostiku,elektroniku a benzin obchadzam na daleko.Nemozem vediet vsetko,ani sa to neda.
A ked si ma CSAD vychovalo,vedel som v dielni opravit vsetko na nakladakoch.A teraz?Milion kablov,milion trubiek,tristo ventilov,poistiek ako v elektrarni.Strasne.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

A veru poznám takých, aj na fóre tu máme pán Sir Hlavaty, stále pracuje na dopĺňaní si vedomosti, inak mu vlak utečie. V mojom okolí moji spolužiaci prax od začiatku ucnovky 35 rokov, a keby sa nevzdelavali a nedopĺňali si vedomosti, v kombinácii s denno dennou praxou, tak by nemali tu česť mat vlastný servis so zamestnancami, ďalší vedúci autodielne ako aktívny pán automechanik. Vidím to podľa seba, študoval som niečo čo mi nebolo po chuti, potom som to chvíľu robil, ale bez štátnej podpory zrušenej v divokých deväťdesiatych sudruhmi carnogurskym a mikloskom, som remeslo zahodil strašne ďaleko za naše hranice. Dnes sa to pomaly začína oživovať, ale bez dotácie to nemá zmysel, a bratia z Moravy a kapitalisti z Rakús si s nami vytreli prdel. Už ich nedobehnem, ani nechcem, ale remeslo robím ako Ty pre svoje hobby, rodinu a známych.
Inak som radový vodič MKD, ako tisíce iných potkanov.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

a tu si presne trafil klinec po hlavicke, sikovny,vzdelany, doplnajuci si vedomosti ide vacsinou robit na seba...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skutočnosť je taká že vlak uniká,a unikanie sa dá iba zmierniť.Na vine nie je ochota sa učiť,tej by bolo na tony.Problém je dostupnosť potrebných technických informácií a u mladých sa k tomu pridáva tragická úroveň škôl.Nemajú šancu mladým priblížiť špičkovú techniku dneška,nemá kto.Je na smiech si predstaviť špičkového odborníka ako sa dá na pedagogickú dráhu za učitelskú almužnu,ale to je problém všetkých škôl.Je zaujímavé že poznám slušný počet velmi šikovných ľudí čo zo školstva zdrhli a veľmi pekne sa uchytili,takže blahorečia deň keď ten nápad dostali.
Únik sa darí zmierniť len väčšou špecializáciou,inak povedané menším záberom aj znížením opravovaných značiek.Pokiaľ sa človek venuje jednej značke tak nie je problém,je to už obmedzované iba tempom ako sa darí nové veci získať.
A aby som nezabudol dôležitý fakt. Veľmi dobrý odborník nové veci akumuluje ľahučko a veľmi rýchlo lebo len dokladá nové poznatky k existujúcim.Každá informácia zapadne niekam ako ozubené koliesko a hneď sa krúti z ostatnými.Je to iba ako pre hvezdára nová hviezda na oblohe

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní