veco Daily 35s17 r.v.2013, 125 kw - EDC a zhavenie

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zviera
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22.05.2009 17:02
Zdieľať na Facebook

veco Daily 35s17 r.v.2013, 125 kw - EDC a zhavenie

Príspevok od používateľa zviera »

Iveco Daily 35s17 r.v.2013, 125 kW, 3 liter.
Zdravím ľudia, prosím o radu.
Auto zle startovalo, zle tocilo a motor ťažko nabehol. Mali sme podozrenie na zhavice. Mechanik to rozobral, premeral, zistil ze sú OK. Problém bol v zlom minusovom kontakte na batérii.
Ale,
Po tom to úkone ráno svieti po štarte červená kontrolka EDC plus bliká žĺta kontrolka zhavenia. Štartuje divne, niekedy krásne na supu, inokedy aj na 5ty krát s tým ze počas štartu aj prestane štartovať aj keď kľúč stále držím. Cca po 10 minútach na voľnobehu ráno, vypnem, naštartujem znova a kontrolky už nesvietia.
Ešte jedna info, auto jazdí ako 7 tonova súprava, teda v poriadnej zaťaži. No a berie mi vodu z chladenia, cca 0,5-1 liter na 1000 km. Vicko oleja aj nádržka chladenia sú čisté. Staršie iveco 2,8 mi tiež v zaťaži bralo vodu, neviem ci je to ok.
Dik za rady.
Tu som dal video ako to štartuje: https://youtu.be/JwybURAHsAY
Viktor86
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.09.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Viktor86 »

zdravim.auto može mat približne 2 chyby:
zlý štart:vybrat žhaviče ,štartovat auto a pozerat či nevyplúva vodu
kontrolky:diagnostika,ked je tam vsetko ok,tak zapnút žhavenie pomocou diag. a zmerat napätie na žhavičoch (5V alebo 12V)
zviera
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22.05.2009 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zviera »

Ahoj Viktor, videl si aj video ako vyzerá štartovanie? Že normálne prestane aj štartér točiť napriek tomu že kľúč som ešte nepustil...
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Az mas baterku po smrti,tak ti nema co tocit.A ak mas takeho mechanika akeho som zazil ja v jednej firme,no nenechal by som mu umyt ani svetlo.Ale vsetci ho brali ako super lebo tam robi 13 rokov a je im ho luto vyhodit. lol
Scucnes zhavicmi elektriku a sa cudujes ze ti vsetko svieti,blika.EDC mas riadiacu jednotku na motor,bez elektriky to co bude ako riadit?Niako. :4012:
Ale nemusim mat pravdu,takto na dialku to je ako pozerat do gule a vestit.
zviera
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22.05.2009 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zviera »

Baterka je asi ok. Dával som pod nabijacku ako prvá možnosť, nabijalo asi 10 minút a zahlásilo že battery full...
A hej s tými mechanikmi je to vseliako. TT máš servis?
Viktor86
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.09.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Viktor86 »

áno videl som.preto je prvom rade doležitý zistit či nie je voda vo valcoch
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak by bola voda vo valcoch,starter pretoci len pol otacky a ojnice su poohybane.Netocilo by to ani chvilu.
Daj merak na baterku odmeraj ju pri zhaveni,startovani.Zhavice aj starter ti moze brat velky odber ak su zle.V startri boli kedy kontrolovane uhliky?
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný